Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek anyósom aggódik,...

Szerintetek anyósom aggódik, hogy a lányom magyarul fog beszélni? Kétnyelvű család vagyunk.

Figyelt kérdés
Csak 13 hónapos, de minden nap megkérdezi, hogy beszél e már a lányom? Az agyamra megy ezzel. Persze beszél a kicsim csak senki sem érti :-). Arra gondoltam, talán azért idegel anyósom, hogy nehogy magyarul tanuljon meg. De én vagyok vele egész nap, persze, hogy magyarul beszélek a lányomhoz.
2011. jan. 12. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, biztos kíváncsi rá, hogy melyik nyelven fog megszólalni. :)
2011. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Miért kell mindjárt a rosszindulatot feltételezni? Csak kíváncsi hogy beszél-e már. Akkor ő is könnyebben szót értene vele, gondolom ezért, és valószínű ezért fontos neki az is, hogy mindkét nyelven tudjon majd. Teljesen természetes hogy te magyarul beszélsz vele. Mondd hogy sokat beszéljen hozzá ha ott van, vagy az apukája is, hogy mindkettőt tudja majd.


Te nem várod már hogy beszéljen?

2011. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha meg azt kérdezné folyton, hogy beszél-e már az ő nyelvükön, akkor meg az esne rosszul... Lehet csak kedvességből, udvariasságból kérdi a magyart...
2011. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem rosszindulatból írja. Engem is idegesítene, ha minden nap megkérdezné anyósom vagy anyám, hogy beszél-e már a gyerek. Ha elkezd beszélni, úgyis szólok nekik. Gondolom, a kérdező is így van vele!
2011. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy a kérdező rosszindulatból írja, hanem hogy azt feltételezi az anyósról, merthogy biztos zavarná hogy nem az ő nyelvén szólal meg a gyerkőc.
2011. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Látom senki sem értette nagyon hogy mit kérdezek! Anyósom természetesen azt szeretné ha az ő nyelvén vagyis németül beszélne a lányom. Ezért amikor megkérdezi minden áldott alkalommal, hogy én hogyan beszélek a lányommal és mondom neki, hogy magyarul erre csak huzza a száját, mert nem szeretné ha a lányom magyarul tudna :-( na ez nem rosszindulat kedves válaszoló??? elvégre vannak magyar rokonai a lányomnak, én azt szeretném, ha mind a két nyelvet beszélné
2011. jan. 12. 18:42
 7/10 A kérdező kommentje:
a párom ráadásul olyan szófukar :-(, lehet csak az ovodában tanul majd meg németül
2011. jan. 12. 18:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarázd el az anyósodnak, hogy a te anyanyelved a magyar és a gyerek azzal jár a legjobban, ha magyarul beszélsz hozzá. Nem tudom, milyen szinten beszélsz németül, de ha egy kicsit is rosszabb a tökéletesné, akkor ártasz a gyereknek, ha arra tanítod. Majd tőlük megtanul németül, baromi gyorsan, ettől nem kell félni. Egyébként a legjobb, amit egy gyereknek adhattok, a kétnyelvűség, ha a te anyanyelved balinéz lenne, vagy tagalog, akkor is a legjobb, ha így beszélsz hozzá, egy kétnyelvű gyermek hatalmas előnnyel indul az életben.
2011. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
11 éve beszélek németül, de nem tökéletesen mert csak alig 3 éve élek kint. Igazán nem értem anyósom szájhuzogatását, mintha a magyar nyelv valami átok volna, úgy csinál. Mindenki nagyon nehéznek találja a magyar nyelvet, pl a párom 6 év magyarországi tartózkodás alatt sem tudta elsajátítani. Rengeteg könyvünk van magyarul és sok mondókát ismerek. A lányom nem is hajlandó német gyerekzenére táncolni, a magyarra meg csak úgy rázza magát. Aláírom, a magyar zene azért 100x jobb :-), mármint gyerekzene...
2011. jan. 13. 10:03
 10/10 anonim ***** válasza:
:) Ez aranyos! Mármint hogy inkább a magyar zenére rázza magát! :D
2011. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!