Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak en veszem a szivemre,...

Csak en veszem a szivemre, vagy jogosan haragszik a kedves anyuka tarsam?

Figyelt kérdés

Par napja latogatoban voltunk a 4 honapos lanyommal egy harom gyerekes csaladnal (1 honapos, 11 honapos es 2 eves gyerekek). A meghivasnal elfelejtettek emliteni, hogy az egesz csalad beteg, de gondolom azert, mert szivessegre volt szukseguk, es azt hittek, hogy ha tudom, akkor nem megyek segiteni. Naluk az a szokas, hogy azt a cumit adjak a gyerek szajaba, amit eppen talalnak es ahol eppen talaljak. Megnyaljak es rakjak a gyerek szajaba. Eddig nem is szoltam volna semmit, de a nagyobbik gyerek kivette a lanyom szajabol a cumit. Par perc utan a kicsim sirni kezdett, hiaba kerestem a cumit, potcumit meg otthon felejtettuk. Bementem a legnagyobb gyerek utan a szobajaba, aki a sarokban kuksolt a szajaban a lanyom cumijaval. Ekozben a lanyom elhallgatott, mert mire a nappaliba ertem a kedves anyukatarsam felvett egy foldon kallodo cumit, lenyalta es a szajaba dugta. Felhuztam magam, de egy szot sem szoltam, csak fogtam a taskabol egy torlokendot, megtoroltem a lanyom cumiat es azt adtam neki oda. A draga anyukatarsam tett erre egy "jaj de felted azt a gyereket" megjegyzest, amire nem reagaltam, inkabb folytattam a felbeszakitott temat.

Erre ma azt hallom vissza, hogy en milyen bunko vagyok, mert elvettem a gyereketol a cumit, es hogy szerintem mindenki mas lepras mert lefertotlenitve adtam oda az enyemnek + meg ez meg az.

Nem nevelem a gyereket burokban, sot, de a cumijara meg a kezere nagyon figyelek, mert azt vesszi eloszor a szajaba, direkt megbetegiteni meg nem akarom.

Elhataroztam, hogy nem mondok semmit neki, de muszaly volt kimondjam valakinek. Koszonom, hogy meghallgattatok!


2011. jan. 12. 23:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 3 gyerekem van, de én is kiakadtam volna.

A 2 éves gyerekeim (ikrek) primán tudják, hogy mi az övéké és mi nem és ami a tesóé, az nem az ővé. Szerintem egy 2 évesnél már el lehet ezt magyarázni simán.

Másrészt eszembe se jutna a gyerekem szájában járt cumit más gyerek szájába dugni, pláne nem LENYALNI.

Néha én is lenyaltam a cumit, de csak ha a szükség úgy hozta, de egy idegen gyerekkel???

Szóval igazad van. Mondjuk az egyenes kommunikáció mindig jó, ezért lehet, hogy felhivhatnád és rákérdezhetnél, hogy ezt hallottad és neked erről az a véleményed, hogy... És hogy legközelebb nyugodtan NEKED mondja meg, ha valmai problémája van veled. Szerintem az hasznos lenne.

2011. jan. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

ha megsertodott tudod miert csinalta?egyszeruen azert mert ugy erzi megalaztad ezzel,te jobb anyanak kepzeled magad.

velem a sogornom nem beszel.itt volt a gyerekei karomkodtak,beszolt nekem hogy "latod majd ha te lanyod is elkezd karomkodni"en meg ravalaszoltam hogy az enyem nem fog.erre kikadt hogy mit kepzelek en,azt hiszem en jobb anya vagyok.nem nem vagyok jobb anya,csak nalam masok szabalyok.

2011. jan. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is beszélj az illető hölgyeménnyel, hogy akkor most hogy is volt ez a cumielvétel.

Arra én is pipa tudok lenni, amikor valaki beteg és nem szól, úgy idejön. És nem azért, mert "felsőbbrendű elsőgyerekes" vagyok, ahogy ezt az egyik kedves válaszoló megfogalmazta, hanem azért, mert ha három gyerek lenne is félteném mindegyiket, ha nem muszáj ne kapjanak el már semmit.

A cumicseréről: eleve rossz a szokás, de hogy három különböző korú gyereknek, akinek eleve három különböző méretű cumi kellene ugyanazok a cumik lógnaka szájukban... Persze nálunk is előfordul, hogy az unokatesók jönnek, aztán pl. akit nem engedtek cumizni a szülei mindig elveszi a fiamét és bekapja - utána nekem egyértelmű, hogy fertőtlenítem, de minimum jól elmosom mosószerrel. Vagy pl. hétvégén azzal szórakozott a két gyerek, hogy ki a cumit, be a másik gyerek szájába - de hát gyerekek, most 1-2 évesnek nagyon nem tudod megmagyarázni, hogy miért ne. Ha meg annyira tiltod, két perc múlva úgyis megcsinálják megint. Szóval én ebből már nem csinálok túl nagy ügyet.

De azért az tényleg durva, hogy beteg gyerekek, ráadásul akarattal és még felnőtt által is lenyalva más gyerek szájába cumit tenni....

2011. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%
Én komolyan úgy irigylem az ikres anyukát, nagyon tud valamit amit én nem. 2 évesnek megmondja, hogy mi az övé, és ami nem ahhoz nem nyúl? Ez ám a sikersztori! Nekem 3 éves a legkisebb, de ő bizony nem érti, hogy ami nem az övé, azt hagyja szépen békén. Biztos nincs "megnevelve". :)))
2011. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

szia!

Nekem is négy gyerekem van és abból is csak a legnagyobb cumizott, de ettől eltekintve én úgy gondolom neked van igazad

1.betegek voltak miért nem mondta vissza a talit? már ez nagyon bunkó dolog miért akarja hogy más gyereke is beteg legyen?

2. nem szabadott volna hagyni hogy a kisfia elvegye a lánykád cumiját eleve neki kellett volna visszahoznia!

3.a földön talált lenyalt cumit nyomta a gyereked szájába?? ne haragudj de ez nagyon fúj :-(

hát én biztos nem állom meg szó nélkül! és tuti nem járnék hozzá a férjeink meg csak barátkozzanak ha akarnak!

viszont tuti sértve érzi magát bár nagyon toleráns ember vagy azt meg kell mondjam!

2011. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
utolsónak, az én gyerekeim is tudják mit szabad elvenni és mit nem és 2-évesen tuti nem vették volna el egy baba cumiját! a 3-om évesek meg oviba járnak már elég okosak ehhez! ha nem akkor tuti direkt nem akarja megérteni!
2011. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat!

Eloszor is a ferje panaszkodott a ferjemnek a gaztettemrol. Persze a ferjem mondta mar parszor, hogy ne menjek hozzajuk, mert amugy mindig csak akkor hiv, ha szuksege van segitsegre, de imadom a gyerekeket, foleg a nagyobbikat, mert par honapig nalunk laktak amikor a masodikat vartak (nem talaltak masik alberletet), es nagyon sok idot toltottem a nagyobbikkal. Sosem vitatkozok vele, hogy mit nem csinal jol, de o allandoan kioktat, merthogy en ugysem tudhatom, mivel ez az elso gyerekem. En elfogadom, ha masok maskent gondolkodnak es sosem probalom raeroltetni senkire az en velemenyem. sosem mondom neki, hogy valamit rosszul csinal, ha valami hasznosat mond, akkor mindig megkoszonom. Most nagyon kiakadtam, mert reggel felhivott, hogy megint segitseg kellene neki. Kerdeztem, hogy hogy vannak a gyerekek, mondta hogy meg mindig betegek. Nemet mondtam, erre elkezdett kiabalni, hogy en egy onzo dog vagyok, mert csak magamra es a sajat gyerekemre tudok gondolni es direkt nem akarok segiteni neki. (idegen nyelven tanul, amit en mar jol beszelek es hamarosan vizsgazni fog nehany tantargybol, azok elmagyarazasaban segitek neki)

2011. jan. 13. 14:40
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát én tuti jó messziről elkerülném az ilyent!Bezzeg,ha neked kellenne vmi segítség biztos nem érne rá!Meg ez a cumi dolog!Hát........én is elég toleráns vok,sokáig tudok tűrni a babusommalkapcsolatban is,de azért ez már sok lett volna!Eleve betegek közé hívott benneteket!Csak magára gondol,ez egyértlműen látszik.PFUJJJ
2011. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
azért ez nagyon durva! megértem, hogy sok idegileg így a három gyerek, de ők csinálták... az meg, hogy toleráns vagy az teljesen ok, de itt a TE gyerekedről volt szó! Amúgy meg semmi bajom az egy gyerekes szülőkkel, én is voltam, (én írtam a felsőbbrendő egy gyerekes szülőt), csak a stílussal és az itélkezéssel volt bajom. a játszótéren is gyakran találkozom ezzel a mentalitással, amikor még egy kicsi gyerek van, baromi kerek még a világ, és a picinek sincsenek még "ötletei", nincs testvérféltékenység és dac korszak, akkor nagyon tud zavarni, hogy itélkeznek és megjegyzéseket tesznek a testvérpárokra, meg a "neveletlen" 2 évesekre és iszonyú patáliát tudnak rendezni, ha homok megy a gyerekre. a lényeg szerintemis érdemes beszélned vele, de ha nem megy, akkor én se mennék oda többet.
2011. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!