Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babák anyukái!...

Egy év alatti babák anyukái! Ti is féltitek a kicsit a H1N1-től?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 09:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

Eddig talán ha 20 ember meghalt H1N1-ben a 10 milliós lakosságból. Lényegesen nagyobb esélye van, hogy belecsapjon egy villám.

2011. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy ember halt meg eddig, ha erre a télre gondolsz, tavaly több, mint száz. Annyian nem haltak meg villámcsapásban. Lényegesen többen meg pláne nem!
2011. jan. 13. 09:15
 3/20 A kérdező kommentje:
Kisbaba halt meg tavaly? Nem emlékszem, hogy hallottam volna olyanról...
2011. jan. 13. 09:15
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez is influenza, csak nevet kapott.

Nem a H1N1-től féltem a gyerekeket, (tavaly is átestek rajta, a nagy három nap alatt lázzal, a kicsi öt nap alatt, hőemelkedéssel, akkor voltak 6 és 1,5 évesek, és kimutatott H1N1 fertőzés), hanem a szövődményektől, meg általában a betegségektől.

Egy sima orrfolyásnál is "beteg az én pici bogárkám, mi lesz vele", persze, hogy mindenki félti őket.


Pont annyira veszem komolyan, mint a többi influenzát, se jobban, se kevésbé.

2011. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla, hogy kisbaba belehalt volna H1N1-be. Egyébként meg olyan emberek haltak meg a H1N1 szövődményeibe eddig, akiknek egyéb más, komoly betegségük volt - magas vérnyomás, szív- és érrendszeri problémák, krónikus elhízás, stb.

Nem hiszem, hogy aki időben elmegy dokihoz, és egyébként semmi baja nincs, csak úgy belehalna ebbe.

2011. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
En felek egy picit mivel bolcsodebe jar a babam igy jelentosen tobb gyerekkel felnottel erintkezik de persze nem feltem betegesen. Mi kulfoldon elunk es itt karacsony masnapjan halt meg egy baba (pontosan nem tudom mekkora volt de nem ujszulott az biztos). :( Raadasul egeszseges volt, semmi komplikacio nem volt nalla. Tegnap beszelt az anyukaja a hirekbe. Karacsonykor este megbetegedett es masnap mar meghalt. Pedig a dokik itt azt allitjak, hogy csak akkor erdemes oltani ha a baba valamilyen leguti vagy szervi betegsegben szenved ami miatt gyenge az immunrendszere. Maskent a betegseget le kell gyozze a szervezet gond nelkul. Hat a karacsonyi eset utan mar ezt is ketlem. :( Oltatni en nem tudok mert egyelore csak a problemas gyerekeket/babakat lehet oltatni, ok vannak elonybe.
2011. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyan már 1,5 éves, de én nagyon aggódom az influenza miatt. 3 iskolás testvére van, Ők a múlt héten kapták meg az oltást, a kicsi pedig ma, mert neki nehezebb volt beszerezni az oltóanyagot. Én 15 hetes kismama vagyok, jövő héten adatom be, szintén oltóanyaghiány miatt.
2011. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hónapos lesz, és mindentől féltem, de ettől nem.Nincs járvány, lehet, hogy nem is lesz.Ez egy jó reklám, hogy vedd meg az oltóanyagot.Nem gondolom azt, hogy elkapja bárkitől is.Nyilván jobban aggódnék, ha közösségbe, bölcsibe, oviba járna, mert ott aztán minden van.Az unokatesóm lánya bölcsis, az a ritkább, ha egészséges.Én itthon vagyok a kicsivel.Naponta viszem sétálni a friss levegőre.De forgalmas helyre nem megyünk, még boltban sem voltam vele.Az utcán pedig nem hiszem, hogy röpködnek a vírusok.Egyedül a férjem hozhatná haza a munkahelyéről, de vettünk olyan kézfertőtlenítőt, ami H1N1 ellen is véd.Amint hazaért, ez az első.Addig nem nyúl a picihez.Nem a H1N1 miatt, hanem születése óta így van.Egyébként én hiszek abban, hogy amitől félsz, az bekövetkezik.
2011. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudj előző, de "mindentől féltem, de ettől nem"?

Nekem ez úgy hangzik, hogy "csakazértsem fogom úgy gondolni, ahogy mások akarják, hogy gondoljam!". Kicsit nekem dacreakciónak tűnik a médiából ömlő kampány ellen. Mert ha belegondolunk, annak semmi értelme, hogy mindentől féltem, de ettől nem. Agyhártyagyulladás járvány végképp nincs, mégis oltattam a gyereket. Sem olyanok, amik ellen a gyerekorvos felkínálja a védőoltást és elfogadom. Ettől csakazértse féltsem a gyerekemet? Az általad felvázolt módszerrel akkor SEMMITŐL sem kéne féltened, nem hogy mindentől, csak ettől nem!

2011. jan. 13. 10:21
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Ez a H1N1 szerintem csak riogatás, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja.Egészségügyi dolgozó vagyok, és csak azért mert azt hallottam tegnap a híradóban, hogy LEHET, hogy elér minket a járvány, nem fogok bebújni a paplan alá, és félni.Mindenki azt csinál, amit akar.de jobb ha tudod, hogy az oltóanyagban legyengített kórokozó van.Amivel, ha beadatod, megkínálod a picidet.És rebesgették, hogy mérgező is.Tehát ha beadatod, mindenképpen megkapja.És érdekes, arról senki nem beszél, hogy hosszú távon van -e következménye ennek az oltásnak a terhes nők magzataira vagy a kisgyerekekre.De ez csak az én véleményem , nem kell vele egyetérteni.
2011. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!