Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babák anyukái!...

Egy év alatti babák anyukái! Ti is féltitek a kicsit a H1N1-től?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 09:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az az anyuka, aki az egész családot oltatja. Egy valamit nem értek. Ezen a fórumon már számtalan hozzászóló hordott le felelőtlen, reklámnak bedőlő, gyerekét veszélyeztető nőnek. A hozzászólók túlnyomó többsége nem oltat, és ezt a felfogást terjeszti a GyK-n, lebeszélve a szülőket az oltásról, szerintem pontosan ezzel veszélyeztetve mások gyerekeit. Akkor mégis miért hiánycikk a kicsiknek és a kismamáknak szánt oltóanyag? Talán azért, mert rengeteg ember oltat, csak nem terjeszti a neten a bántó kritikák miatt, és ezzel pl ez az oldal egy fals statisztikát nyújt.

Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy bárki az én soraim miatt oltasson, ez mindenkinek magánügye. Nem az elveinket, hanem a tapasztalatainkat kellene itt megosztanunk.

2011. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves egészségügyi dolgozó (előző előtti)! Bizonyára jobban tudod, mint én, hogy MINDEN védőoltás legyengített kórokozót tartalmaz, amivel megkínáljuk a gyereket. Így működik a védőoltás, hogy az emberi szervezetet készíti fel arra az esetre, ha igazi, nem gyenge kórokozóval találkoznak. Nyilván így működik a H1N1 is, ebben semmi meglepő nincs.

Arról nincsenek statisztikák, hogy milyen mellékhatása lehet, ezért nem beszélnek róla. Mindenki maga dönti el, hogy melyik rizikót vállalja, az oltásét vagy a nem oltásét. Nagyon egyetértek egyébként az utolsó hozzászólóval (aki az egész családot olttatja), én azonban ezt nem tehetem meg, mert a kisfiam csak márciusban lesz egy éves. :-(

2011. jan. 13. 10:57
 13/20 anonim ***** válasza:

10:51 vagyok, aki oltat. Igazán jól esett a kommented.

Már azzal is sokat teszel, ha ti nem viszitek haza a babának a vírust, mert be vagytok oltva.

Van még egy észrevételem: sok hülyeség kering a neten a H1N1 oltással kapcsolatban. Néhány napja olvastam, hogy azt terjesztik, a tavalyi oltás életre szóló védettséget ad. Utánaolvastam, kiderült, hogy Amerikában tényleg kísérleteznek egy ilyen oltással (más a hatásmechanizmusa, mint a jelenlegieknek), és 2013 körül kezdik embereken is tesztelni. A kacsa hír hallatán többen felsóhajtottak, jaj, de jó! Akkor nem kell idén oltatnunk.

2011. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát igen... Tavaly pl. az unokahúgom azért nem volt hajlandó magát beolttatni, mert azt hallotta, hogy volt, akinek teljesen kihullott tőle a haja. :-/
2011. jan. 13. 11:16
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyi cirkusz borzasztó volt, én terhes voltam és oltattam. Márciusban megszületett a lányom és milyen meglepő nem lett 2 feje! Bár még lehet, mert azt is mondogatták-mondogatják, hogy majd 10 évesen lesznek gondok!

Természetesen a kismamák halálára csak legyintettek a NEM TERHESEK, mert az biztos csak kamu! Na persze!! Én féltem és nem gondoltam akkor sem és most sem , hogy az oltás rossz, mindig kaptunk mindenféle oltást és élünk!

Annyi ostobaságot hordanak össze az emberek, hogy az hihetetlen és ez mind tudatlanságból fakad!

2011. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az eü-s.Sejtettem, hogy vita fog ebből kerekedni, pedig odaírtam, hogy ez az ÉN véleményem, és nem kell vele egyetérteni.Nem minden oltóanyag tartalmaz legyengített kórokozót, van, ami rögtön az ellenanyagot adja be.Olyan jó, hogy ki vagyok oktatva! A többi oltás más évtizedek óta bevált, én is megkaptam gyerekként, te is, és semmi bajunk!De ez a vakcina kemény egy éve született meg.ÉN nem fogok kísérletezni sem magamon terhesen, sem a kisbabámon.Köszi, nem kérünk higanyt! És továbbra sem gondolom, hogy el fogjuk kapni.Ha a ti családotokban fordult volna elő, hogy keresztanyád beoltatta magát, és kórházba került az oltás szövődményeivel, ti is meggondolnátok.Szerintem.Tesóm a napokban fog szülni, és a háziorvosa lebeszélte az oltásról.Azt mondta, többet árt, mint használ.De tényleg mindenki azt csinál amit akar.Számomra hitelesebb egy orvos véleménye, mint ezen az oldalon ismeretlenül bárkié is.Ennyit erről!
2011. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, ha megkérdezel 2 orvost, 3 félét fognak mondani:(
2011. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Féltem persze hogy féltem és nagyon rossz hogy az ember nem tudja mi lehet a legjobb. Kismamaként nem oltattam, nem bántam meg, sokkal előbb jött az influenza már ősszel, most "csak" most január végére harangozzák. Hát nem tudom én idén sem oltok, és ez többek között azért van mert nálunk a gyerek orvos sem a védőnő sem és a háziorvos sem támogatja!
2011. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Természetesen féltem.


De vajon akkor 1-2 gyerekorvos+háziorvosom+védőnő miért nem ajánlja?

2011. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

14.01!

"A bizottság a legújabb vizsgálatok alapján megállapította, hogy biztonságossági szempontok alapján nincsen ok a tiomerzál tartalmú oltóanyagokkal folytatott oltási gyakorlat megváltoztatására.

Az állásfoglalása alapján a magyarországi védőoltási gyakorlatban rendszeresen alkalmazott tiomerzál tartalmú vakcinákat veszély és következmény nélkül használhatjuk (több mint 40 éve alkalmazzák infúziós folyadékok, oltóanyagok és más készítmények sterilitásának biztosítására, így minden eddig előállított influenza vírus elleni oltóanyagban is jelen volt a jelenlegivel azonos mennyiségben).


Azért nem okoz mérgezést, mert higanytartalmú bomlásterméke, az etil-higany, néhány nap alatt kiürül a szervezetből, és nem épül be úgy, mint a hasonló nevű metil-higany."

2011. jan. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!