Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjátok amolyan ósdi,...

Nem tartjátok amolyan ósdi, illetőleg felesleges szokásnak, hogy az újszülött babák nemét, ha megtudják a szülők, kisfiúnak kéket, lánynak rózsaszínt vesznek direkt mindenből?

Figyelt kérdés

Szerintem eléggé elcséplet szokás, én magam semleges színű ruhákkal töltöttem fel a szerényét, van köztük rózsaszín is, és persze kék is, mert az az egyik kedvenc színem, de az ágyneműhuzata és a többi kelléke is inkább tarka, sokszínű, mint rózsaszín.Ja, szinte 99,99 %, hogy lány lesz.

35 h km.


2011. jan. 15. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni színes ruháka, nem kötelező a kék/rózsaszín kombó. De akinek tetszik az miért ne vegye? Ósdi? Hát, van egy-két ósdi dolog, de ez szerintem nem az.
2011. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A bölcső,vagy a baldachinos ágy még ósdibb,sokan mégis megveszik a babáknak.
2011. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom annak, bár nem kedvencem a rózsaszín, de van rózsaszín ruhája is, de amúgy minden fajta színű.

Amikor terhes voltam, én is legtöbbször semleges színű ruhákat vettem, de volt közte nagyon lányos is. Én arra is gondoltam, hogy szeretnénk még egy babát, aki ha kisfiú lesz, ne kelljen neki sok ruhát venni míg nagyon picike és úgyis gyorsan nőnek.

2011. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én babám fiúruhákat is hord, pedig kislány. Megkaptam a családi babaruhacsomagot. Van olyan amit még én hordtam...
2011. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam van, a gyerekszobánk semleges színű, mert drapp, és sárga jellegű. A babakocsink barna-drapp, igaz a legelső fiúnké sötétkék volt. Gyerekruháink, tarkák, van köröztük barna kék, zöld. Rózsaszín persze nincs, pedig nekem ez a kedvenc színem... Én inkább mindig nagyfiúsan, vagányan öltöztette a srácaimat. Nem sokat volt rajtuk "rugdalózó", meg hasonló marhaság...Hamar kinőttek minden ilyen "szerzeményt"...És már elég korán lehetett kapni 2 részes nagyfiús, vagány dolgokat nekik. A kicsi 8 hós, és talán míg 1-2 hónapos volt használt csak rugdalózókat, utána váltottunk vagányabb szerkókra. Nekem személy szerint a rugdalózók nem tetszenek csak. DE a klasszikus kék--rózsaszín beállítással nincs bajom...Ha lányom lenne, neki is volna sok rózsaszín holmija, némi lányos kékkel kombinálva., de mivel két férfival áldott meg Isten, így ebből kimaradtam.
2011. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Írtam már ki hasonló kérdést, de abban az volt hogy felesleges pénzpocséklás mindent rózsaszínre vagy kékre festeni, egy baba még úgysem veszi hasznát... pelenkázó is minek? Bárhol lehet pelenkázni, vigyázni meg csak tud egy felnőt,, vagy alátenni valamit hogy ne kenődjön össze. Meg a falra felírja agyerekének a testrészeket... na elájultam! Mert az ő gyereke 2 évesen tud olvasni? Ja és írta, hogy hogy tanulná meg máshogy? Na hogy? Hát mondom kisszivem, úgy hogy megtanítod neki! Na sajnálom szegény gyereket...


De ez a rózsaszín/kék mánia is tök hülyeség, a gyereknek nem ettől lesz jó a kedve, hanem attól hogy foglalkoznak vele normálisan a szülei

2011. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én többnyire uniszex ruhákat vettem kislányomnak (így nagyon jó lesz a kistestvérnek is ha fiú lesz),de persze vannak nagyon rózsaszín nagyon csipkés cuccai is :)
2011. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát,igazából nem számít. De azért a fiamra rózsaszínt nem adnék és a lányomra hiába adtam 1-2 kék vagy drapp színű darabot,nekem csak rózsaszínben tetszett,úgy volt igazán csajos:) Egyébként 20-30 éve minden kislánynak szinte csak piros ruhái voltak,most meg szinte minden rózsaszín árnyalatú. Szóval szeretem ha meglátszik a gyerekemen messziről hogy milyen nemű,de vannak akik még így rákérdeznek a tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztetett lányomra,hogy "Kislány vagy kisfiú?" Mondjuk azokkal nem is kell foglalkozni!
2011. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jah,a szobája semleges fehér falakkal,a játékok adják a színeket,meg a függöny,szőnyeg. Annyira nem szeretem a rózsaszínt:) És igen,ha fiú lesz a tesó,akkor neki is jó legyen,mert egy szobában lesznek. Valaki írta hogy felesleges a pelenkázó. Szerintem abszolút nem! Melegváltásban folytatódik a pelenkázás,mert kistesó úton van és így kb. 5 évig használva lesz! Nem kell földön,ágy szélénél görnyedve pelenkázni,öltöztetni,ráadásul a miénkbe egy csomó mindent el lehet tüntetni(felnyitható tetejű)egész karton pelenkák beleférnek!
2011. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
:) Én azon nevettem egy jót, mikor a csuris, és lányos ruhában lévő babámról nem tudták, hogy fiú vagy lány. :D
2011. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!