Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alszik el az a baba a...

Hogy alszik el az a baba a bölcsiben, aki egyedül még nem tud elaludni?

Figyelt kérdés
Hagyják akár órákon át sírni?
2011. jan. 15. 20:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Gondolom nem veszi fel senki, hogy elaltassa.
2011. jan. 15. 20:39
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2011. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden baba eltud egyedül is aludni,ha hagyják egyedül.

A bölcsiben lefektetik őket,betakargatják,és elmondják,hogy most aludni kell. Ha hisztis valamelyik,azt megnyugtatják,de nem veszik ki az ágyból,nem szórakoztatják,csupán rászólnak,hogy aludjon ő is mint a többiek. Legfeljebb inni adnak nekik. Meglepő módon a gyerekek elalszanak,mert rájönnek,hogy nincs anyuka,aki alvás helyett játszik velük.

2011. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erre kiváncsi vagyok én is.Nálunk ez hétfőn kiderül,akkor fog először ott aludni.Szerintem teljesen más lesz neki ott mint itthon.Ott látja a babákat h egyedül alszanak és szerintem Ő is utánozni fogja őket.Legalábbis remélem!
2011. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

fiam előtt bölcsiben dolgoztam. az új, beszoktatós babákat aki még nincs hozzászokva a "fekszik és alszik" dologhoz, ahhoz odaültünk, simogattuk, fogtuk a kis kezét, ha nagyon sírt akkor persze felvettük, és kivittük a többieket ne keltse fel. volt olyan 8 hós baba aki szinte egyeltalán nem aludt ebéd után, neki pl játékot adtunk, és mikor el akart mászni a szivacsról, visszaraktuk, egy idő után megszokta h ilyenkor ott a helye, és nem mászkál. minden gyerek aludhat plüssel, cumival... ez biztonságot ad neki.

már nem jut eszembe, ha van kérdés nyugodtan :)

2011. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj 20:45-ös, de ez nem így van, több cikkben olvashatod, hogy meg kell ezt is tanulni a babáknak. Van amelyiknek könnyebben megy, van amelyiknek nem. És azt Te sem gondolod komolyan, hogy egy álmosságtól, fáradtságtól síró babát játékkal meg lehet nyugtatni. Ha igen, akkor az én babám egy kivétel, mert nálunk nem így van.
2011. jan. 15. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok a játék alatt egy plüsst értek, nem pedig autót, v akármilyen zajongó vmit. fura módon bevállt!!!
2011. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
20:48-asnak, nálunk sajnos nincs semmi kabalája, bár csak lenne, amivel szívesen aludna el. Szerintem elég érzékeny a babánk ilyen téren, de ha azt mondod, hogy akár egy kicsit fel is veszik, ha sír, akkor megnyugszom.
2011. jan. 15. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk ez volt, de a kabalát azt az ottani játékok közül is választhatott, ha ott volt amit szeretett. volt aki anyag pelussal tudott csal aludni, v a saját párnájával :) mi ilyen téren rugalmasok voltunk...
2011. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bölcsődét vezetek,12 gyerekből a felével probléma volt az alvással,de megoldható "probléma"-ezen azt értem,hogy nem letettük és aludt és kész....de volt ilyen is(otthoni szokásoktól függ)volt olyan kislány,h 2 hónap volt mire nem sírt alvás alatt(de ez hosszú idő)kb.2-3 hét alatt ha normális körülmény között van,megszokja.
2011. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!