Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet babakocsival...

Hogy lehet babakocsival közlekedni, ha az ember nem liftes házban emeleten lakik?

Figyelt kérdés
Ki tudtok menni babával egyedül, vagy csak ha otthon van a párotok? Ha egyedül is, akkor hogy oldjátok meg? Ha nem, akkor mikor, milyen gyakran mentek le?
2011. jan. 21. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van tároló ott tartjuk a babakocsit lemegyünk ott beültetem és bezárom a tárolót séta aztán gyerek ki babakocsi be séta fel az emeletre.

ugyanugy van ha a férjem is itthon van.

milyen gyakran? változó már nagy nem kell napi szinten a babakocsi csak ha nagyobb távra megyünk amit nem birna de babakorában min. mindennap max kétnaponta időjárásfüggő.

2011. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a földszinten zárható babakocsi tároló?


Egyébként a hordozókendőt javaslom még.

2011. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs lift és tároló sem, úgyhogy minden nap cipelem a babakocsit a gyerekkel együtt fel-le. Együtt kb. 25 kiló. Sajnos nem lehet mindig arra várni, hogy valaki segítsen...
2011. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

első v. igen én alapul vettem a tároló meglétét.

ha nincs ilyen akkor váltsatok egy könnyebb önsúlyú babakocsira azt fel tudod vinni az emeletre.

2011. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs tároló.Könnyű babakocsit vettem(igaz nagyon drága volt),és fokonként lassan leengedem a lépcsőn gyerekestől.1.emelet!!!Visszafele meg felhúzom.Minden nap 2x megyünk.
2011. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most akarjuk eladni a lakásunkat (mert most van rá vevő), és pár hónapra albit keresünk. Nyáron költözünk külföldre, addig kellene. Csak hát ami jó, az a harmadik emeleten van, és nincs lift. :-( Én öt hónapos terhes vagyok, a kisfiam 10 hónapos. Lehet, hogy van lent tároló, nem tudom, de akkor is az a kérdés, hogy hogy lehet felcipelni a gyereket, plusz amit vásároltunk a boltban? Még akkor is, ha az ember nem terhes, de így meg pláne.

Na de tudom, valami megoldás tuti van, mert nem csak földszinten és liftes házban élnek gyerekesek.

Erre szeretnék tanácsot kérni, hogy hogy lehet az ilyen időszakot átvészelni?

2011. jan. 21. 10:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Barátnőmék úgy oldották meg ezt a problémát, hogy kezdetektől olyan babakocsijuk volt, ami a könnyű kategóriába tartozik, nem mózeses, vízszintesig dönthető. Otthon berakta a kicsit a hordozókendőbe, kenguruba, mikor mibe, majd az össze csukott babakocsit fogta és lesétált vele az emeletről (harmadikról!). Lent babakocsiba be a gyerek és séta. Muszáj volt így, mert nem szerette a kisfiú a hordozást, de a kocsiban jókat aludt. Szerencsére a házban rendesek a lakók sokszor akadt segítsége. Ja és persze mindennap ment, ha az idő engedte.
2011. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát nálunk van ugyan lift, de sokszor rossz, úgyhogy olyan, mintha nem is lenne. 4.emelet, sokszor vittem gyalog fel és le a babakocsit a gyerekkel. Nem könnyű, de legalább edzésben voltam. Segíteni soha senki nem segített.
2011. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

3.emeleten lakunk.Van lenn tároló,így ott tartom a babakocsit.Férjem külföldön,a kicsi 4 hós a nagyok 3 évesek.

Kicsit kézben viszem a két nagyot vezetem.Fél óra mire letotyogunk:)Séta után bolt,ha sok mindent veszek,hátizsákot viszek így fel tudom hozni.Mindennap egyedül csinálom,sokszor megszáradni megyek le:))))

Nyugi menni fog.

2011. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4. emeleten lakunk, nincs lift, de van babakocsi tároló- szerencsére. A Babócát hordozóban hozom-viszem a kocsi és a lakás között, a vásárfiát pedig hátizsákban vagy válltáskában. És, hogy ne sározzam állandóan össze a lakást lábzsákot használok.
2011. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!