Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a lenti beszólá...

Hogy kezelitek a lenti beszólásokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos és már 1 hónapja nincs tejem, ezért nem szopizik.

Elegem van már abból, hogy aki cska meghallja szörnyülködik és ilyeneket mond "ó jaj, ő még nagyon kicsi ahhoz hogy ne szopizzon....." (védőnő), "mondtam hogy ez lesz belőle ha cumit adsz neki" (sógornő), "hááát....pedig még kéne neki!" "mellre kellett volna tenni többször!"


Én nagyon jól tudom hogy az anyatej a legfontosabb, de ez van, a tejtermelés minden nőnél véges, nem tud mindenki évekig tejet termelni, de mégis mindenki ezzel piszkál, hogy miért nem tettem mellre többször (tettem állandóan!)meg hogy ezt meg azt kellett VOLNA.....már félek megmondani ha valaki megkérdezi hogy szopik-e még.


Egyébként is zavaró hogy még a szomszéd bácsi is ha meglát az utcán megkérdezi hogy szopik-e a csecsemőm, meg apósom is minden egyes látogatásnál megkérdezi hogy van-e még tejem, de hogy ha meghallják a nemleges válaszokat, még szörnyülködnek is.


Hogy kezeltétek akivel volt ilyen? Nagyon idegesít már :(


2011. jan. 26. 17:31
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy kipróbáltam az égvilágon mindent, teákat, fejést, mindent amit csak olvastam és hallottam, egyszerűen nekem ennyi jött és kész.
2011. jan. 26. 17:33
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem még szopizik 8 hónapos, de már a 6. hónap óta csak az egyik mellemben van tej, de én nem törődnék az ilyen emberekkel. Ne azt nézd hogy most nincs tejed, hanem hogy 5 hónapig tudott szopizni, és hidd el ez a legfontosabb. Van akinek már az eleje óta nincs teje, és lehet hogy boldogabb és egészségesebb babájuk van, mint akinek 2 éves koráig szopik. NE TÖRÖDJ AZ ILYEN BESZOLÁSOKKAL.
2011. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

azt hogy ne érdekeljen,rosszul esik..persze

de nézz a jövőbe kit fog érdekelni óvis korába vay akár egy év múlva...ez a probléma most fel van nagyítva,..

2011. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is így voltam, csak 3 hónapig tudtam szoptatni a fiam, aki állandóan nyűgös volt, rosszul aludt, stb. Aztán amikor tápszert kapott hirtelen jókedvű, mosolygós, kiegyensúlyozott baba lett! és átalussza az éjszakát! Tehát én gyakorlatilag már nem is tudom, hogy mióta nem tudtam rendesen kielégíteni a babám teljes tejszükségletét. Ezt elmagyaráztam, és békénhagytak. Nem tudod elkerülni sajnos, meg kell magyarázni, hogy ez nem bűn, mint régen, amikor egy fajta, a gyereket felfújó tápszer volt összesen, hanem nagy a választék és sokkal jobbak vannak, mint azt bárki el tudná képzelni, a remek cumisüvegekről nem is beszélve!

Én is így voltam, mint te, mindent kipróbáltam, teákat, tablettát, fejtem egész nap ha nem tettem mellre, homeós bogyókat, de semmi se használt. El kell fogadni sajnos.

Imádtam szoptatni a fiam, és napokig depressziós voltam, hogy már etetni se tudom, de most tényleg egy kicserélt fiam van, és csak az számít, hogy ő jól fejlődjön!

2011. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes korától próbáltam elapasztani a tejet,mert nem szopott,és folyton mellgyulladásom volt.7!!! hónapos volt mire sikerült...Ez alkat kérdés...Amúgy meg akinek elejétől nincs teje?Az se válik ettől rossz anyává,szóval te még szépen teljesítettél,ha 6 hónapig szoptattad :) ,akinek meg nem tetszik,az csinálja a SAJÁTJÁVAL úgy ahogy neki tetszik..
2011. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nagyon bosszantó.

Az elején én is sokat hallgattam, hogy: "Van tejcsi? Szopik?" meg hasonlók.

Ne foglalkozz velük, majdcsak leakadnak rólad!

Egyébként szeritem már az is tök jó, hogy 5 hónapos koráig tudtad szoptatni! Én is csak 6-7 hónapos koráig tudtam kb. + még pótolni is kellett. Ja, és nem én választottam el, hanem a gyerek magát!

Sokak szerint ilyen sincs, (mert itt olvastam már ilyet), szerintem meg van!

2011. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem is sipákoltak amikor a 13hónapos gyerekemet leválasztottam, 4hónapos terhesen... "hiszen neki még kell"

Előtte azért mert szoptattam még 13hónaposan.

Xrtam rá. Sajnos az élet nem azt hozza amit szeretne mindenki. Ahogy látom szeretted volna szoptatni, akár 3évesen is, de nem ez jött össze.

Én most kezdtem újra a szoptatást, kopkop rengeteg megint a tejem, de lehet holnap slusssz 20ml, és az az utolsó, és akkor a 1,5hetesemnek kereshetek tápit:S Ha így lesz, és ha tótágast állok sem tudom visszahozni a tejet, akkor sem ha a gyereket ráragasztom a mellemre, akkor ez van.


Ne törődj vele, mindenkit az izgat, hogy szoptatsz e még, illetve ha szembeötlő a pocakod ami megmaradt, akkor a súly... AZ, hogy a gyereked tegnap még csak feküdt aznap már szalad senkit sem érdekel... Ilyenek az emberek. Mosoly, szomorú tekintet, hogy sajnos ez történt, köszönd meg az érdeklődést, és hagyd ott a kedves kérdezőt, vagy kínáld meg teával...

2011. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos koráig tudtam tejcsit adni a fiamnak!Vért izzadtam,hogy eddig is bírtam!gyakorlatilag amikor aludt állandóan fejtem,mindenféle tejszaporító dolgot kipróbáltam ami csak létezik!Több pénzt költöttem az ilyenekre mintha tápszert vettem volna!De én erre is büszke vagyok,hogy ennyi ideig tudtam neki adni!

Ne törődj a beszólokkal!

2011. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük! Minden csoda 3 napog tart!Ki a fenét fog érdekelni később meddig szopizott baba. ezzel nem ártasz neki. ez van és kész! Rutinból mondom, kerek 1 egész hónapig tudtam szoptatni :( Az utlosó hetet végigüvöltötte, mikor végre rájöttem szegény éhes maradt. Ahogy kimaradt 1-2 "kínzás" helyett lett tápszer azonnal el is apat a tejem. Már harmadnapra az ujjaimmal se tudtam egy cseppet se kierőltetni. Ilyen fajta vagyok sajnos.

Viszont a tápszertől kiegyensúlyozott lett, nem volt annyi sírás. Nem lett kövér, nem lett beteges, pedig én az voltam, semmit nem kapott el tőlem, orvost csak oltásokkor látott, szóval semmi hátrányát nem éreztem a tápszernek. Sajnos csak az előnyét. Pedig olyan jó volt szopiztatni, rettentően élveztem, kár hogy csak ennyi adatott meg.

De soha nem törődtem másokkal, ha megszóltak azonnal rávágtam kitűnő tápszerünk van és közben a szemeim vérbe forogtak :) Abba is hagyták. Elég rossz volt ez saját magamnak, nem kellett mások beszólásai. Szerencsére én a szememmel akár ölni is tudok:) :) Szóval gyors abbahagyták. Egyszer volt amikor egy császárral született baba anyukája kezdett el ömlengeni hogy jajj az övé ilyen meg olyan sokáig szopizott és hogy milyen jó volt (ez azért ganéság)és akkor én rávágtam hogy jajj de jó volt természetes úton szülni :) :) Mindkettőt az élet intézi, nem tehetünk róla. Na azonnal abba is hagyta és megértően bólogatott nekem.

2011. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én - még kismama - fél évig szeretnék szoptatni, utána ha sikerül inkább már nem...szerintem ez teljesen rendben van. N
2011. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!