Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a lenti beszólá...

Hogy kezelitek a lenti beszólásokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos és már 1 hónapja nincs tejem, ezért nem szopizik.

Elegem van már abból, hogy aki cska meghallja szörnyülködik és ilyeneket mond "ó jaj, ő még nagyon kicsi ahhoz hogy ne szopizzon....." (védőnő), "mondtam hogy ez lesz belőle ha cumit adsz neki" (sógornő), "hááát....pedig még kéne neki!" "mellre kellett volna tenni többször!"


Én nagyon jól tudom hogy az anyatej a legfontosabb, de ez van, a tejtermelés minden nőnél véges, nem tud mindenki évekig tejet termelni, de mégis mindenki ezzel piszkál, hogy miért nem tettem mellre többször (tettem állandóan!)meg hogy ezt meg azt kellett VOLNA.....már félek megmondani ha valaki megkérdezi hogy szopik-e még.


Egyébként is zavaró hogy még a szomszéd bácsi is ha meglát az utcán megkérdezi hogy szopik-e a csecsemőm, meg apósom is minden egyes látogatásnál megkérdezi hogy van-e még tejem, de hogy ha meghallják a nemleges válaszokat, még szörnyülködnek is.


Hogy kezeltétek akivel volt ilyen? Nagyon idegesít már :(


2011. jan. 26. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...valamiért a rendszer megszakított és nem tudtam befejezni!


Azt akartam még írni:


Ne foglalkozz senkivel, annyira bosszantó, hogy egyes emberek képtelenek elfogadni, ha a másik más elvek szerint él (ráadásul nálad ez nem is saját döntés)

Két olyan ismerős is van baráti körben, aki szándékosan nem akart szoptatni szülés után...ezzel én nem értek egyet, nem is értem!! De elfogadom, mert nem az én életem és gyerekem.

2011. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17.44-es.De van ilyen.8 hónapos babám már nem nagyon van oda a ciciért csak reggel este szopik de már 1-2 perc után elmászik mellőlem ha fekve szopizik ha ülve akkor meg nyomja ki magát..
2011. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Valóban nincs még egy olyan téma, amihez annyi ember értene (ideértve a férfirokonokat és a vadidegeneket is!) mint a csecsemő gondozása, etetése. Én szoptattam ugyan, de ha nem ment volna igyekezetem ellenére sem, nem foglalkoztam volna az okosokkal, törődjön mindenki a saját gyerekével.
2011. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Úgyhogy el tudja magát választani magától is a gyerek,igazad van!
2011. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki meg azon sipákol, vajon miért szopik még 6 hósan a gyerek, miért nem eszi már a töltött káposztát, meg miért nem issza a bolti tejet? Nem normálisak az emberek, komolyan. Teljesen jó, hogy 5 hónapig szoptattál, most meg mehet a hozzátáplálás, meg a tápi. Na és akkor mi van ha tápszert kap? Ne foglalkozz hülyékkel!
2011. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az én anyósóm azért furkálódik állandóan, mert még mindíg szoptatom a 9,5 hónapos kisfiamat. DE szerintem csak azért mert az ő lánya nem tudta szoptatni a kislányát és nehogymár én ügyesebb legyek ebben is. Amikor kérdezi, akkor én csak rávágom, h persze, még cicizik! Miért nem cicizne? Semmi köze hozzá!

Egyébként már csak reggel szopik a picim, mert este nem kéri - rendesen tolja el magát, így kap egy kis tápszert is, amiből alig egy decit eszik meg. Reggel viszont mintha sosem evett volna, úgy cuppanik rá a cicire. Érdekes, de ez van.

Ne törődj ezekkel az emberekkel!!! Foglalkozzanak a saját dolgukkal!

2011. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyosak vagytok, jól esett! Ha megint valami hülye felbosszant akkor majd elolvasom amiket írtatok :)


Szoktam én mondani az érveket, meg hogy midnent megtettem de van aki így is csak forgatja a szemét...hát ez van, és sajnos nagyon igaz amit valaki írt, hogy érdekes módon a babaneveléshez a világon mindenki ért... fura de sajnos vannak ilyen emberek.


Szép estét mindenkinek és jó babázást!

2011. jan. 26. 21:27
 18/21 anonim ***** válasza:

17:44 vagyok.

Köszi, 19:02. :-)

2011. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Senkivel ne foglalkozz. Az én kislányom 6 hónaposan egyik napról a másikra elválasztotta magát , anyósom sopánkodott,m hogy azért még jó lett volna ha szopik. Majd amikor 1,5 hónap múlva újra elkezdett magától szopizni (még volt egy kis tejem), akkor meg állandóan azt mondogatta a 7,5 hónapos gyereknek " mondjad anyának fúj nem kell már a cici, mert nagylány vagyok". Senkivel ne foglalkozz, nekem amikor megkérdezték válaszoltam és senkinek nem érdekelt a véleménye.
2011. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

másfél hónapos kora óta nincs tejem. Mikor anyós megtudta kiakadt, sőt utána a gyerek beteg is lett kórházba kellett vinni és azis az én hibám volt, mert nem szopiztattam, mert h az anyatej megvéd! Azt hittem megtépem!!! Most is nagyon bánt! azóta nem is beszélünk, pedig egy telken vagyunk.


Vagy nem törödsz velük, vagy a tudtukra hozod, szépen vagy csúnyán azt te dönsd el, h nem direkt nem szoptatod, és igazság szerint semmi közük nincs ahhoz h hogy neveled, a gyereked!!!

2011. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!