Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megint 20 perceket alszik!...

Megint 20 perceket alszik! Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
6 hós babám eddig d.e. 1 d.u. 1,5 órát aludt. 2 napja hirtelen megint 20 percet alszik. Valamit elrontottam? lehet, hogy túl korán fektetem le? ( a kismamablog-ban olvastam, hogy ez is lehet egy ok !!??). Vagy valami fejlődési dolog? Járt már valaki így? Légyszi segítsetek, mert nem tudom mi történt!!! Milyen nappali altatási rituálétok van? mennyit marad fennt babátok a reggeli ébredés után?
2009. febr. 6. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is volt ilyen.ki voltam teljesen,Pedig nekem is 2 órákat aludt.Én is azt hittem én rontottam el valamit.Most 7 és fél hós,és kezd visszaálni.Szerintem fejlődési ugrás.Én mindig próbáltam visszaaltatni,több kevesebb sikerrel.Próbáltam húzni az időt,de akkor se aludt többet.A séták alkalmával aludt többet,sétálj vele napi 2 órát,hátha ugy többet alszik.
2009. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Nálunk is volt(van)ilyen.Az én fiam most múlt 8 hónapos,de volt egy időszak,hogy napközben 20-30 percnél többet nem volt hajlandó aludni.Szerintem túl sok izgalmas dolgot fedez fel,és nem szeretne "kimaradni"semmiből.Amikor a nagyok hazajöttek a suliból,és éppen akkor altattam,csak fordult a kulcs a zárban,és az én pici fiam már talpon volt fülig érő vigyorral.Most próbálom úgy altatni,hogy semmi és senki ne tudjon megzavarni.Telefon lehalkítva,tv-rádió kikapcsolva,és a család többi tagja(ha itthon vannak)nem hangoskodik,nem beszél.Ez így általában sikerhez vezet.
2009. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hós a lányom, de életében még nem aludt többet nappal fél óránál:-)

Nyugi , vannak ilyen korszakok, majd elmúlik:-) Ne tulajdoníts neki nagyobb jelentőséget.

Hozzátáplálsz? Mert az esetleg megzavarhatja a pocakját, ami felébresztheti, ez majd elmúlik idővel.

2009. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem, még nem kezdtük el a hozzátáplálást. lehet, hogy tényleg sokminden érdekli. Most pl itt voltak anyósék, bevittem, elaludt...10 perc múlva már szólított "mi az, hogy vendégek vannak, engem meg beraksz az ágyba!" :-)
2009. febr. 6. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hós lesz, de pár napja én sem tudom miért nem alszik csak 10-20-30 perceket. Azt mondják front van. Én ugy altatom, hogy mikor látom, hogy álmos, beteszem a kiságyba, cumikát kap, és ha nem alszik el egyből, szopik picit, és utána tuti alszik. de ha mégsem, otthagyom a kiságyban, és előbb utóbb elalszik magától.
2009. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!