Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1 év körüli a babája...

Akinek 1 év körüli a babája és szopik, miért akarja leszoktatni?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam jövőhónapban lesz 1 éves, még napi négyszer szopik + éjjel kétszer, de eszembe nem jut, hogy leszoktassam. Nálatok ez miért van?
2011. jan. 29. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszer a gyereknek le kell válnia az anyjáról, és az elsö lépes a szoptatás elhagyása. A gyermekednek már se ösztönböl se evés szempontjából nem igényli. az anyai közelséget mással is megtudo adni neki, nem kell hogy a cicin lógjon hozzá. neked nehéz leszoknod róla. (nekem sokal elöbb elfogyott a tejem, és mikor már 10 mili sem jött le egyszerre akkor abba hagytam, és igen rossz érzés volt, még most is rossz érzéssel gondolok rá)


De te dolgog, a gyereknek nem kell már a cici semmilyen képpen sem, ö nem sérül az miatt, és nem lesz rosszabb a kapcsolatotok ha nem szoptatod, csak ez a korszak zárodik le az életetekben és ez nehéz.


de gondolom te is gondolkodsz azért ezen, mert nem írtad volna ide ki ezt a kérdést.


a barátnöm 9 hónaposa is ennyit szopik mint a te babád, ö 1 éves korára le akarja teljesen szoktatni, ö azzal viccel hogy 18 évesen majd úgy megy a gyereke csajozni hogy elötte megszoptatja.

2011. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Én 3 hónapos koruk után már soha nem szoptattam éjjel. A gyereknek és a gyomrának is kell pihennie éjszaka. Egyéves koruk körül pedig már mindent ettek,és ők választották el magukat. A tejjel már nem laktak jól. Nem is bántam,mert feleslegesnek tartom a sokáig szoptatást.

De ezt természetesen midenkinek magának kell eldöntenie.

2011. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam is "mindent" eszik már. Csak amikor kéri a cicit, akkor megkapja. Emellett szerencsére, rengeteg tejem van még.


Én csak kíváncsiságból kérdeztem, mert gyakran hallom ezt a témát.

2011. jan. 29. 22:34
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Az én kisfiam 11 hónapos és ő is még gyakran cicizik, bár tudom, hogy már nem jóllakásra kell neki, de nekem eszem ágában sincs leválasztani, pl. a barátnőm meg mindkét gyerkőcét leválasztotta 10 hónaposan, pedig volt még teje, de ő azt az elvet vallja, hogy nem akarta megvárni még a gyerek nyúzza a ciciért és ő kizárólag jóllakásért szoptatta a fiait. Engem sem ért , hogy miért nem választom le most, szerinte már nincs értelme. Én meg úgy vagyok vele, hogy ez az egyetlen dolog, amit csak ilyenkor ehet a baba, bármi mást meg még egy életen át, imádom, ahogy cicizik , a mai napig érzem a boldogsághormonok felszabadulását bennem, mikor szopizik a babám, egyikünktől se szeretném megvonni ezt az élményt. Jó babázást mindenkinek!
2011. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Én 10 hónaposan elválasztottam a lányomat, mert rosszul voltam már testileg a szoptatástól: szédültem, ájuldoztam, lefogytam, legyengültem, és még sorolhatnám. A családorvos már 6 hónaposan ajánlotta, hogy fejezzem be, ha nem akarok tropára menni.

Végül 10 hónapig bírtam, benne volt az egészségügyi állapotom is az elválasztásban, de az is, hogy mielőbb szerettünk volna kistesót és a szopi alatt nem volt peteérésem.

Most a második babám 3 hónapos, megint kezdek rosszul lenni, szédülök, fogyok lefele, néha alig látok. Megint el akarom húzni 10 hónapig, tovább nem fog menni, már látom előre.

Egyébként is elválasztanám 1 éves kor körül, nekem nem szimpatikus, ha egy 1,5-2 éves gyerek szopik, remélem a véleményemmel nem sértek meg senkit.

2011. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Mert egy olyan baba aki már mindent eszik, nem az anyatejbl kapja a fő tápanyagot. 1 éves kortól "hivatalosan" már nem baba, hanem kisgyerek.

Mindenkinek magánügye meddig szoptat, de furcsa látni amikor egy kisgyerek már totyog, esetleg szavakat mond, magyarán már egy kis ember, nem pedig babácska, és mégis odacuppan szopizni. Az anyatej véd, oké. De amikor a kis szervezete már mindent a normális kajákból dolgoz fel, akkor a szopi már inkább lelki dolog és egyre nehezebb leszoktatni, illetve elég fura az is amikor egy gyerek vendégségben vagy utcán az anyuka mellét kezdi puszilgatni meg fogdosni, ez az idő ha eljön már abszolút egy jel arra hogy megérett a dolog leszoktatásra, mert ez (bár szoptatni csodás dlog, én is átéltem 6 hós koráig, ő magától vált le) de valljuk be, babakorban való.

2011. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Meg a gyereknek idővel meg kell tanulnia hogy a mell nem feltétlen lesz mindig kajaforrás....engem (és ne haragudjon senki akinél esetéeg így működik, elnézést érte) szemyél szerint a hideg kiráz amikor valaki egy totyogósnak mondogatja hogy "gyere itt a cicike, kéred a cicikét?" - ez úgy hangzik mint ha valami cumisüveg vagy egyéb tárgy lenne.....de ez megánvéleményem minden anya más.
2011. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan választotta el magát, de ha nem teszi, akkor is elválasztom legkésőbb egy éves korára. Hogy miért? Az indokokat már leírták előttem. Ne haragudj, de szerinem nem normális, hogy egy egy éves gyerek (már nem baba!) még éjjel is kétszer kel, pláne cicizni.
2011. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fiamat kb. 10-11 hónapos koráig szoptattam, félig maguktól, félig miattam hagyták abba, amúgy is 1 éves korukig terveztem.

Náluk ez már csak komfort szopizás volt, jól már nem laktak vele, ráadásul a vége felé már nem bírtak 2 percnél többet nyugton maradni, forogtak, "bokszoltak" közben és ez engem már nagyon zavart. Tejem sem sok volt már szerintem, mert utána nem volt semmi gondom, tehát nem gyulladt be a mellem stb.

Meg hát részemről önző oka is volt: szerettem volna már "visszakapni az életem", amiben nincs lelkiismeret furdalásom a kávétól és nyugodtan ihatok alkoholt, meg eljárhatok futni és elmehetek edzeni akár 2 órát is és nem kell félnem az izomláztól.

Ja, meg én sajnos szoptatás alatt nem igazán tudtam fogyni egyszer sem, így ugyan "csak" 5 kg feleslegem volt, de abból már lement 3, mióta abbahagytam, úgyhogy tudom miről beszélek.

A másik pedig, hogy nagyon is szoptatáspárti vagyok és nem értem azokat a nőket, akik inkább a tápszert választják, de a hideg kiráz attól, amikor egy totyogó (vagy ami még rosszabb, egy 2-3 év körüli kisgyerek) rángatja az anyja pólóját és mindenáron cicizni akar. Láttátok a Nagyfiúk c. filmet? :))))

Basszus, a mell az egy intim dolog, egy erogén zóna, miért nem elég, hogy 1 évig kisajátítja a baba? Meg az oké, hogy anyák vagyunk és mindenünk a gyerek, na de 9 hónapig le kellett mondanom egy csomó mindenről, majd a szoptatás alatt is, úgyhogy innen nézve nem is tűnik olyan önzőségnek a max. 1 évig tartó szoptatás.

2011. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15 hós a lányom és most szokatom le a ciciről,mert elég volt ennyi.Ez már tényleg nem túl tápláló neki.És lehet,hogy furán hangzik,de néha már rosszul vagyok,mikor jön oda és tépi le a felsőmet.Nekem szinte folyamatosan rajta lóg egész nap,önkiszolgáló.Úgyhogy nekem elég volt ennyi.
2011. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!