Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a probléma, ha 14...

Mi lehet a probléma, ha 14 hós lányom bal lábán a popsi redő alatt van mégegy redő, a másik lábán nincs ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap a párom a fürdőkádba beállította őt, és ő nevette, ahogy pisilt a vízbe és ekkor vettem észre, hogy a bal popsi részén a rendes popsi redő alatt van mégegy redő. Ha háton fekszik elől a két lábán a redők egyeznek. Szépen jár, nem biccent. Mindkét lábát egyformán használja. Kb 1,5 hónapja kezdett el járni, Előtte nem ültettük, nem álltattuk. Voltunk 6 hetes kontrollon vele, ahol megnézték kézzel és UH-val is. Semmit sem találtak. De a biztonság kedvéért visszarendeltek a betöltött 3. hónapba. Itt sem találtak csípőficamra utaló jelet. A doktornéni 9hós koráig nézte, kézzel, ő sem mondta, hogy valami probléma lehet. Mi lehet ez? Volt valakinek ilyen tapasztalata? Aggódom. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. febr. 5. 12:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a családban nem volt csípőficamos kisbaba, illetve a születése fejvégű, normál szülés volt. mégegyszer köszönöm a válaszokat
2011. febr. 5. 12:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem akarlak elkeseríteni, de nekem is ilyen és én csípőficamos voltam. Előttem soha senki a családban. Anno engem még ún. szíjjba tettek és elég jól helyrejött, de még mindig látszik ha hason fekszem, hogy mégse egyforma a két lábam úgy. Nem sántítok meg nem is rövidebb egyik lábam se vagy ilyesmi, de ha nem kezelik, tutira nem ez lenne szerintem.


Más ötletem amúgy nekem sincs. Esetleg még megpróbálhatnád magán úton elvinni valahova.

2011. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha már szépen jár semmi probléma! Az én 17 hónapos kisfiamnak is ilyen. 10 hónapos volt, amikor észrevettük, akkor még nem járt önállóan, csak kapaszkodva. Megmutattam a doktornéninek, és megnyugtatott, hogy teljesen rendben van a gyerek, apró "szépséghiba", ami elmúlik ahogy nő a gyerkőc, nálunk egyébként, már sokkal kisebb a különbség, mint pár hónapja volt. Ja nekünk is minidig, minden eredmény jó lett, ennek ellenére én is nagyon megijedtem, amikor észrevettem.
2011. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj!Mi most voltunk hétfőn az ortopédián (magán) más miatt, de közben elkezdett sántítani a lányom!És néztem, hogy egy esésnél meghúzta volna vagy valami, és akkor vettem észre, hogy az egyik lába vastagabb, mint a másik!De nem az amelyikre sántít, hanem a másik!Szóval nem húzódás volt!A doki azt mondta, a viszgálatok után, hogy ne aggódjak a csípője rendben, és ez sajnos most elég gyakori a babáknál, hogy vagy hosszabb az egyik végtag, vagy vastagabb, vagy nem egyformák a redők, de szervi baj nincs!És ő is azt mondta, ha tud járni egyedül és nem sántít mindig, akkor semmi gond!


14 hós a lányom is!10,5 hósan indult el! Amúgy egy lábujjdeformáció miatt voltunk, és az meg genetikai nála, és nem lehet rajta javítani!Egyik lábujja aláfordul a másiknak, és már a kis körme is deformálódott!De ilyen marad! :(

2011. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!