Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 22 hós babótok? Mit...

Mit tud 22 hós babótok? Mit csinál egyedül és mit segítséggel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szavalja a Nemzeti dalt.
2011. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én komolyan kíváncsi vagyok,s azért mert a lányom koraszülött volt,és van amit nem tudok esetleg nem-e már egyedül is tudnia kéne.pl nem iszik még egyedül pohárból.ez csak egy példa de beszédre önálló evésre,játékra stb is kíváncsi lennék másnál ez hogy van

csak az válaszoljon aki képes arra hogy ezt leírja,köszi

2011. febr. 6. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:

A koraszülöttek átlagosan 1 éves korukra behozzák a "lemaradást", utána már nem szokták figyelembe venni a születés idejét.

Hogy mit "kell" tudnia egy ennyi idős kisgyereknek, nagyon változó. Függ a szülők hozzáállásától és persze a gyerkőc érdeklődésétől is. Minél többet hagyod, hogy önállósodjon, annál önállóbbá fog válni.

Az én kislányom ekkor már mondatokban beszélt, használta a kötőszavakat, személyes névmásokat. ő már 15 hónaposan egyedül evett és ivott (pohárból). De: 8 hónaposan már kapott kanalat, amivel eleinte csak játszott, de idővel ügyesen használta is. Cumisüvege nem volt soha, így nem kellett átszoktatni a pohárra sem, eleve ebből kezdtem itatni. Ekkor még nem volt teljesen szobatiszta, de éjjel és a nappali alvás alatt már nem pisilt be. 22,5 hónaposan már éjjel és nappal is szoba- és ágytiszta volt. Levetkőzni már le tudott egyedül (nadrág, bugyi, kardigán), csak a pólót, pulcsit kellett segíteni levenni, meg a cipőt. Az öltözködésben is tevékenyen segített. Persze, egyedül még nem tudott.

2011. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiam 22 hónapos.Beszél mondatokban és kérdez rengeteget.Mondókát rengeteget tud,sokszor énekel.Egyedül iszik-eszik.Néha azért a leves még mellé megy,vagy ha éppen úgy gondolja belenyúl kézzel,de alapvetően nagyon ügyesen eszik.Imád rajzolni,tud kört és próbálgatja a pont-pont vesszőcskét.Az autókat nagyon szereti,azzal elvan nagyon magában is.Szépen játszik egyedül is,bár most újra előkerült a dobálózos időszaka,sokszor repülnek a játékok...Imádja a könyveket,mesél nekem belőle.A gyerekek érdeklik,van már "szerelme" is.Szeret bújni,sokszor puszilgat,és mondja,hogy szeretlek anya vagy,hogy bújjunk össze 3an apával együtt.A nagy kedvenc a Shrek és a Thomas.

Vannak elég kemény hisztijei,merthogy nagyon akaratos a drágám...

Hú most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem,hogy este bilizik fürdés előtt,de előre még nem szól.Mindent egyedül akar csinálni,de egyenlőre még csak a zokni,harisnya levétel megy egyedül.Közreműködik viszont mindenben.Fürdésnél mossa a pocakját,arcát,lábát ( vagy amit kérek tőle),segít öltözködni.
2011. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

22 hós fiú.

Háromszavas mondatokat mond. Egyedül kezet mos, persze muszájból azért besegítek. Egyedül eszik kanállal. Napközben pohárból iszik, reggel este a tápszert csak cumisüvegből fogadja el. Leveszi a nadrágját, a póló még nem sikerül, csak a fejét tudja kitugni. Egyszerűbb benti kis szandit egyedül felhúz, amibe könnyen belemegy a lába. 3 kerekű biciklivel biciklizik. Huu mit mondjak még...megmutogatja a testrészeit, 3ig elmondja a számokat (sokat hallja tesóját tanulni).

Nem szobatiszta. Bár szól, hogy jön a kaka, de nem hajlandó csak pelusba. Ha bilire vagy wc re teszem sztrájkol inkább, ezt nem is kényszeritem mert eleve szorulásos fajta.

Imád táncolni, kétlábbal már skerül ugrani. Kirakja az állatos fajátékot, ahova az állatokat a helyére kell illeszteni, lego duplobol szép építményeket készít.

Szerintem egy átlag, nem hiszem hogy el lene maradva, és nem is rendelkezik még kiugró tehetséggel. De így tökéletes! Nem beszél folyékonyan , de tökéletesen elmondja a maga nyelvén az "elment vadászni" és mutogatja, csipcsipcsókázni is a maga nyelvén tud.

Úgy tökéletes nekem ahogy van. 3 éves korára ugyis szobatiszta lesz, beszélni is fog tudni, nem fog cumisüvegezni, és a kutya nem fogja kérdezni számolt e már kétévesen :)

Tied sincs elmaradva hidd el. azért mert az egyik többet tud a másiknál..hidd el mind befogja hozni. :) :)

2011. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ellenpélda. Nem beszél csak szavakban, a legtöbbnek is csak az első, vagy első 2 betűjét mondja, nem öltözik egyedül, néha a zokniját, vagy a cipőt megpróbálja felvenni, a sapka megy neki. A pólóból kidugja a fejét, a kardigánt azért lecincálja magáról. Nem tud egyedül lépcsőzni, még a korlát mellett sem (remélem a sok ruha akadályozza csak) egyedül eszik, de a pohárból is tud inni, csak nem hagyom magára, mert rögtön kipacsálja. Nem szól, ha kaki van, bár néha utána mondja, de pisinél semmi jelzés. Játszik egyedül, imádja a könyveket lapozgatni, színeket felismeri, de rajzolni nem tud, csak firkál.
2011. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!