Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsük el a baba...

Hogyan készítsük el a baba ételét? :S hogyan jobb pépesíteni?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a hozzátáplálást,almával..a reszelőnek a 'csillag' mintázatú oldalán reszeltem le,de az nem bizonyult túl jónak,mert több maradt nagyobb darabban,mint pép keletkezett volna?kézi mixerrel kéne még nekiesnem...hogyan csináljátok/tátok?és ez még csak az alma,hogyan készítitek a többi gyümit és milyen sorrendben?és ott vannak a főzelékek azt mikortól?áhhhh nem egyszerű,egyedül vagyok külföldön és az itteni orvos egy kalap s***t nem ér,most cserélem le...köszönöm a segítséget előre is!
2011. febr. 7. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Innen le tudod tölteni a Nagy babaszakácskönyvet: [link]

Ebből mindent megtudsz a hozzátáplálásról, még recepteket, ötleteket is találsz benne.

Alma reszelése: Soha ne használj hozzá fém reszelőt, mert tönkreteszi a vitaminokat!Lehet kapni almareszelőt üvegből, az hozzá a legjobb.

2011. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

megpucolod a gyümölcsöt és leturmixolod.

a zöldséget megfőzöd vagy párolod és a főzővízzel turmixolod. nem olyan bonyolult...

2011. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Azaz! Az üveg reszelő! Olyasmi, mint a citruspaszírozó, hogy körben van egy kis perem, ahova belefolyik a bép meg az alma leve. Teljesen péppé reszelheted vele. Én egyből ki is kanalaztam belőle, így nem volt dupla koszos edény.

Paszírozás: én eleinte szűrőn (sűrű, fém) paszíroztam át a főtt (párolt) zöldségeket. Annyi vízzel készíttettem őket, amennyi kellett ahhoz, hogy a megfelelő állagúra higítsam. A szűrőn egy kanállal átnyomtam őket, közben tettem hozzá a léből is, így gyorsan átment és tuti teljesen pépes. A fiam nagyon kis mennyiségeket evett, annyit botmixerrel nem lehetett összetörni, mert csak szétkenődött. Ráadásul a borsót eleinte nem ajánlják a héjával együtt adni (mert puffaszt), és ha szűrőn nyomod át, akkor a héja fennmarad. Szerencsére 8 hónaposan már 8 foga volt, akkor már kezdtem kis darabkákat is hagyni az ételben, hogy nehogy az legyen, hogy nem akarja majd megenni a darabost. Nyáron, 9 hónapos körül már tuti, hogy csak villával törtem meg alaposan az ételét.

2011. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmi az enyém is, csak 30 éves. Még én ettem belőle anno :D

2011. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!