Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám már megint nem akar...

A babám már megint nem akar szopizni. Adnék neki tápit, beszéljem meg az orvossal?

Figyelt kérdés
Nem ez lenne az első alkalom, hogy tápszert kap, az első hónapban kellett adjak neki az anyatej mellé. Van itthon egy fél doboz tápszer, ma is kellett adjak neki, mert szopni nem hajlandó, fejni meg nem tudok. Máskor is csinálta már ezt, mindig sikerült újra rávennem, hogy szopjon pár nap "kínzással", gyakori cicire rakás, elsötétített szopizás...stb. Már belefáradtam ebbe az egészbe, legszívesebben hagynám az egészet, de félek, hogy a doktornő nagyon le fog szúrni érte. Adhatok tápszert a babámnak úgy, hogy nem beszélem meg vele? Vagy mondhatom azt, hogy egyszerűen nem akarok tovább szoptatni? A babám egyébként fél éves, most kezdjük majd a hozzátáplálást.
2009. febr. 9. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a te gyermeked!!

senkinek nem tartozol beszámolóval, hogy mivel és mikor eteted. azt tedd, ami neki a legjobb és amit jónak látsz.

2009. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
www.lll.hu Itt szakszerű segítsget kapsz. Szerintem ne add fel!
2009. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Teljesen megértelek. Mi is kínlódunk. Kipróbáltam már mindent én is. Bimbóvédő, gyakori mellretétel, sötét szoba, pózváltás, de nem és nem, csak üvőlt. Mindenki azzal kínozz, hogy de igenis muszáj, mert csak akkor lesz egészséges felnőtt. De könyörgök, kinek jó ez, hogy minden szopi kínszenvedés? Ő üvölt, én sírok, és szar anyának érzem magam. Egyedül nevelem a fiam, nincs egyszerűen időm fejni sokszor. A babám sír, én meg fejegessek vagy hogy? Persze próbáltam azt is, de én bevallom, adok neki tápszert. Ő nyugodt, és én is. Persze még próbálkozunk, de már nem stresszelem rajta magam. Az én gyerekem, akit egyes egyedül nevelek. Amíg senki nem segít, ne is szóljanak bele. A gyerekemnek nyugodt anyuka kell. Sok boldogságot!
2009. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

"legszívesebben hagynám az egészet, de félek, hogy a doktornő nagyon le fog szúrni érte" Azt hiszem, itt van a kutya elásva. Büszke lehetsz magadra, hogy eddig tudtad szoptatni (6 hónap az rengeteg idő!), erre kéne gondolni, nem arra, hogy a doktornő le fog szúrni. Már bocsánat, de kit érdekel egy vadidegen véleménye? Te tudod, hogy mindent megtettél, a többiek meg le vannak ejtve.

Ha rendesen végigkísérte a baba első 6 hónapját, akkor tisztában van vele, hogy küzdöttél az első perctől fogva, nem tehet szemrehányást neked.

Az viszont nem helyes, hogy ugyanazt a tápszert adod neki, mint 1 hónapos korában. Ha nem tudod, hogy milyet adj neki, akkor kérdezd meg a patikust vagy hívd fel a dokit. (Ha a családban előfordult már tejérzékenység, akkor célszerű hipoallergén tápit venni, ezt viszont a doki fel tudja írni, úgy olcsóbb lesz.)

2009. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan adj neki tápszert, ha ettől nyugszik meg. Nem lesz attól kevésbé egészséges a baba és nekem nagyon nem tetszik az, hogy a csak tápszeres babák szüleiben azt az érzést keltik az emberek, hogy az ő babájuk nem lehet annyira egészséges, ez szerintem hülyeség. Az jó, ha valaki tud szoptatni, de azzal sincs semmi baj, ha nem. Attól még a babája lehet egészségesebb is, mint egy csak anyatejesé.


Szóval fel a fejjel és tényleg ne félj az orvos véleményétől, a te babád, ha mindketten megnyugszatok, akkor jó!

További szép napot!

2009. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat. Holnap van tanácsadás, át is megyek, úgyis szeretném megméretni, hány kiló most. Ha nem is igen gyarapodott mostanában akkor nincs is min variálni, befejezzük a szopit. Az elején Beba HA startot evett, most is azt adok neki alkalmanként, én úgy tudom azt kaphat akár 10 hónapos koráig is, ha jól lakik vele. Mindegy, holnap meglátjuk.
2009. febr. 10. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!