Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon kifogás? Vagy tényleg...

Vajon kifogás? Vagy tényleg van ilyen. Felkértünk egy barát párt keresztszülőségre, úgy gondoltuk, hogy náluk jobb keresztszülő nem is lehet.

Figyelt kérdés
Két hónap múlva közölték, hogy még sem tudják vállalni, mert van egy 8 hós babájuk, aki minden idejüket lefoglal. Nincs idejük foglalkozni, látogatni meg ilyenek a fiamat. Szerintem ez kifogás. Szerintetek? Véleményeket kérnék erről. köszönöm
2009. febr. 10. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kifogás, hisz egy éven nem kell olyan sokszor látogatni a keresztgyereket, szülinap, névnap, télapó, karácsony, de ha nekik ez is teher, ne erőltessétek.
2009. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, csak kíváncsi vagyok, , hogy csak én találom kifogásnak, vagy mások is. De ezek szerint nem csak én:)
2009. febr. 10. 12:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az en keresztlanyom Angliaban el. En meg Ausztraliaban. tehat kb ket-harom evben egyszer jut lehetosegem atszelni a fel vilagot. Igaz karira, husvetra szulinapra kuldok ajandekot meg kepeslapot bar ez nem helyettesiti a szemelyes talalkat. a gyermekkori baratnom akivel egyutt nottunk fel megis nekem adta ezt a megtiszteltetest es en orommel elfogadtam. ezt csak azert irom mert szerintem is csak kifogas. a babajuk ellenere is meg lehet oldani sot az o babajuk tud a tietekevel is baratkozni...
2009. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is ezért vagyok kiakadva, mert egy elég nagy dologra kértem meg, amit nem kaphat meg mindenki és egyszer csak jönnek egy ilyennel.
2009. febr. 10. 12:48
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
legjobb a rokonságból ker.szülőt választani.
2009. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben átgondolnám ezt a barátságot... Ilyet mondani! Én akkor lettem a barátnőm kisfiának a keresztanyja, amikor az Ő babája 5, az enyém 6 hónapos volt. Együtt nőttek fel a gyerekek, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy sülve-főve együtt. Kölcsönösen keresztszülei vagyunk egymás gyerekének, néha találkozunk, tudunk egymásról, nagyokat sétálunk, alkalom esetén veszünk ajándékot. De ez a visszautasítás nagyon sértő szerintem...
2009. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. Aranyosak vagytok, én is úgy gondolom, hogy semmi értelme enne, csak azt nem értem, hogy amikor elvállalták akkor miért nem mondták, akkor is "rossz" volt a babájuk. Erre mondjuk az a válasza, amikor mondtam, hogy elfáradt
2009. febr. 10. 12:56
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nem könnyű rögtön a felkéréskor nyíltan megmondani valakinek, hogy: "figyelj, én nem akarok a gyereked keresztanyja/apja lenni"...

El tudom képzelni, hogy kifogásként mondták most, amit mondtak, mert nem akarnak nektek sértődést okozni. Lehet, hogy egyszerűen túl nagy nyűg nekik, hogy keresztszülők legyenek. Most biztos le leszek pontozva :-))), de én megértem. Én sem igazán szeretnék keresztszülő lenni, és a saját gyerekemet is legszívesebben úgy kereszteltetném meg, hogy ne kelljen keresztszülőket választani. Sok jó barátunk van, mégis nyűgnek tartjuk a keresztszülőség "intézményét".

2009. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is kifogás. Egyébként nekem az jutott eszembe, hogy azért utasították vissza, mert esetleg vissza illene hívni Titeket keresztszülőknek, de ők mást szeretnének! Ez nem lehet az ok? Én is bajban vagyok, két nagyon jó barátnőm van, nem tudom, kit válasszak, mert mind a ketten nagy megtiszteltetésnek vennék, ez tényleg nagy dolog!

2009. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lepontoznak. Lehet más vélemény is, ezért tettem fel ezt a kérdést, hogy kinek mi a véleménye. Én megértem, hogy egyből nem mondhatják. De mondtuk nekik, hogy gondolják át és már este kaptuk az igen választ és két hónap múlva meg mégsem, akkor miért nem pár nap múlva???
2009. febr. 10. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!