Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogok tudni sétálni,...

Hogy fogok tudni sétálni, egyáltalán kimozdulni két pici gyerekkel? 22 hónap korkülönbség.

Figyelt kérdés
Ráadásul tél lesz, októberben születik a második. Nagyon örülök, ne értsetek félre, csak tegnap mentünk postára és eszembe jutott, hogy ez sem lesz olyan egyszerű.
2011. febr. 10. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd mesélek.:)Én egy hónap múlva szülök, 26 hónapos a nagy, olyan mint a tornádó.Én is félek, mert a nagy néha kezelhetetlen, csakazért is az ellenkezőjét csinálja és ölben viteti magát az emeletre így hogy terhes vagyok...
2011. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, menni fog :) Persze, szervezést igényel, de megoldható :) Nálunk 2 5 év alatti gyerek volt, mikor megszületett a pici. Hamar belejöttem, hogy mit, hogyan csináljak, hogy is a legcélszerűbb :) Pedig mi aztán tényleg sokat mentünk és segítségem nem volt, mindent a gyerekekkel együtt oldottam meg.
2011. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 23 hónap különbség van, és már túl vagyunk az "elején", a pici most másfél.


Nekem összességében jó tapasztalataim vannak. Nem mondom, hogy nem volt néhány hajmeresztő szitu, de kinél nincs ilyen, akár egy gyerekkel is... :o)


Közlekedési tippek: ha helyben kell mozognod: vagy a pici hordozókendőben a hasadon, a nagy meg ahogy szokott (akár sport babakocsi, motor, gyalog stb.), vagy ha a picit babakocsiban tolod (mózeseben), szerezhettek testvérfellépőt, bár én sokszor egyszerűen ráültettem a kocsi végére a nagyot is, ha már elfáradt. (Amikor hisztirohamot kapott, és egy centit nem akart haladni, akkor keresztbe is fektettem rajta, ez annyira megtetszett neki, hogy sokszor oda kéredzkedett, alig néztek hülyének. :o)))


Minden megoldható, nekünk sem volt autónk (holnaptól lesz egy használt, nagy nehezen :o)


Sok boldogságot!

2011. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy év különbséges párosom van, igaz, Ők most már nagyok. Rövidebb távokon a kicsi hordozókendőben, a nagy babakocsiban utazott, de hosszabb távon nem bírta a derekam. Vettem egy ikerkocsit, és onnantól nagyon mobilak voltunk.

10 év elteltével újra kis korkülönbséges gyerekeim lesznek (23 hónap). 3 kerekű GRACO kocsim van testvérfellépővel, de ez is csak rövid távra, jó terepre megfelelő. Most néztem használtan 3 kerekű ikerkocsit, aminek a két része külön dönthető fekvőre. Elég keskeny ahhoz, hogy beférjek a boltba is vele. Erdő közepén élünk, sétánál muszáj, hogy a kocsi jól bírja a terepet. Ez a fajta azt is tudja.

Sokan írják, hogy ennyi idős gyereknél nem kell már testvérkocsi, mert tud gyalogolni. Tudni tud, de a legritkább esetben megy arra, amerre te akarod, ezért a babakocsi biztonságosabb.

2011. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!