Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, amikor 1 év...

Mit csináltok, amikor 1 év körüli gyerkőcötök hisztizik?

Figyelt kérdés
Már próbáltuk,hogy szépen szólunk,mindent elmagyarázunk ezerszer,volt,hogy annyira ordított és toporzékolt,hogy megmostuk (persze kíméletesen) hidegebb vízzel az arcát.
2011. febr. 11. 23:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Megnézheted majd a gyerekeidet mi lesz belőlük, ha mindig mindent megkapnak anélkül, hogy bármit is tenniük kéne, csak azért, hogy csendben legyenek.

Biztos sok jó és hasznos tanácsot adtál már, látszik a %odon :DDD

2011. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
16%
Nem azért kapják hogy csendben legyenek, hanem mert van miből megkapniuk. Különbség. Arról meg gondoskodunk hogy milyen felnőttek legyenek majd, ne aggódj értük. A százalék mint már mondtam nem érdekel, ez azt tükrözi hogy sokan nem értenek egyet velem. Na és? Sokak szerint finom a vanília, én meg nem szeretem. Akkor a többség véleménye a meghatározó, nem igaz? Ez a százalék lényege is.
2011. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
jezusom! hova jut a vilag ilyen gondolkodas moddal! meg bele gondolni is borzaszto!
2011. febr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
A világ nem az ilyen gondolkodásmód miatt van bajban, a gyerekek nagy része a szegénység miatt válik bűnözővé, az állandó családi feszültségek miatt lesz agresszív, és még sorolhatnám. Szart sem tudsz sem a munkámról, sem a gyereknevelésemről, úgyhogy kár ítélkezned.
2011. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Figyu, olvastam a véleményed....nem attól lesz valaki bűnöző, hogy szegény körülmények között élte a gyerekkorát. Attól már ferdülhet a jelleme, ha a szeretet, a nyugodt család nincs meg körülötte, csak az agresszivitás és lelketlen bánásmód. Te is biztos ismersz olyan családot, akik a legnagyobb szegénységben nevelik inteligens, kedves , normális gyerekeiket.

Kedves kérdező! Az arcmosáson nem csodálkozom, de kb csak kétévesen láttam eredményt ezzel kapcsolatban. Fiam 2,5 éves, 2-3-szor mostam meg az arcát, mellette a magamét is. De egyévesen ez inkàbb olaj volt a tűzre,a hisztire:) akaratosak, okosak, semmi baj ezzel. Csak a hidegvérünket nehéz megőrizni, de kerülni kell a kiabálást. Sok szeretet, magyarázat, türelem és figyelemelterelés, ezt lehet ekkorka babánál alkalmazni.

2011. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

20.12!

Azért kritizálni téged is lehet! Én például nem értek egyet ezzel a "csak velük van foglalkozva és mindent megkapnak" módszerrel. Nekem ez a rémálmom, sok gyereket ismerek akiknek ez a nevelési elv teljesen "elvitte" a személyiségét rossz irányban! Én nem csak a gyerekkel foglalkozom és ő nem hisztizik, szépen eljátszik és nem 200 000 forintos játékkel hanem akár egy műanyag pille palackkal is.

A hisztit kezelni kell, de sajnos én ebben nem tudok igazán tanácsot adni ,mert még nem ismerem, 1 éves a kislányom és nem hisztis. Gondolom nálunk később jön majd a dackorszakkal.

Nem bírtam ki , hogy ne írjak mert Te olyan szépen osztod a "jó tanácsokat" és a bírálatokat,hogy írnom kellett. Szerintem neked bőven lesz mit megoldani a saját házad táján, ahol sorakoznak majd a méregdrága ajándékok és gyerekedet nem fogja már örömmel eltölteni. Csak 1 dolgot veszel el a gyerektől ha így elkényezteted, az igazi öröm érzését és a helyes értékítéletet! A pénz nem a fán terem és ha megtehetném sem vennék több százezres ajándékot egy 4 évesnek...SEM!

Bocs az OFF-ért.

2011. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez neked kényelmes mindent megvenni nekik, meg minden kívánságukat teljesíteni, de az oviban meg az iskolában nagyon fognak szenvedni, a tanárok ugyanis nem fogják ugyanezt csinálni velük bármennyit hisztizel majd az igazgatóiban meg a szülői értekezleten.
2011. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom,hogy elviszem pl. a konnektor közeléből-és mondom hogy nem szabad-persze erre nagy röhögve még 1x odamegy, és ezt napjában 100x elmondom,terelem a figyelmét..el fog ez is múlni,meglátod!próbáld akkor "nyakon fogni a hisztit"amkor nem melegedett még bele...Képzeld-a múlt héten minden nap!rámöntötte a fiam az ennivalót-utóljára már szinte sírtam-de remélem,majd erről is leszokik...13 hónapos.
2011. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

nos. a kislányom 13 hónapos, és a "hisztike" már megkezdődött nála. nem is igazán a "nem szabad" miatt, hanem ha valamit szeretne, de mi nem, akkor csinálja. ilyenkor szépen beviszem a szobájába, leültetem a szőnyegre és otthagyom. igazából ilyenkor már nem is sír, csak nyüszög.

ha az utcán történik valami hasonló, akkor jön az elterelés. mindig van az utcán egy kutya, másik baba, olyankor rájuk terelem a figyelmét, vagy valamit a kezébe nyomok, legyen ez egy színes papír, amit gyűrkélhet, egy kiflicsücsök...stb. így elterelődik a figyelme.

egyébként a "nem szabad"-dal kapcsolatban az a véleményem, hogy egy 1 éves körüli gyerek nem érti meg a magyarázatot. egyszerűen nem szabad és kész. ő nem érti, hogy összetörik, mérgező, leesel, ha csak nem tapasztalja meg, illetve nem lesz elég nagy ahhoz, hogy megértse, hogy pl. beteg lesz, ha megeszi a virágot, vagy elvágja valamivel az ujját...stb. a "nem szabad" megtanításánál a következetesség ami elfogadtatja a gyerekekkel, hogy mit ne csináljon és mi az amit tehet.

2011. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy nevel ahogy akar. Én így látom jónak, más másképp. Nehogy azért ne adjak majd a fiaimra márkás ruhát, cipőt hogy majd az iskolában mit szólnak hozzá. Elég szomorú hogy itt tartunk. Van olyan hogy ők néznek ki valamit maguknak, legutóbb egy hatalmas terepjárót ami elektromosan működik. Az ára 400 000 volt. Ők akarták, nem én. Öröm nézni ahogy "száguldoznak" vele. Ettől még nem lesznek rossz emberek ha van nevelés is mellette. Bocs hogy csak most reagáltam de nem volt időm írni. Ja, és még annyi hogy vannak persze szegényebb családok ahol tisztességes nevelést kap a gyerek, rendes, illemtudó lesz, de a lelkében mindig ott lesz egy rossz érzet hogy nekem miért nincs ami a padtársamnak van. Lehet vitatkozni, de ez akkor is így van. Az ilyen gyerek vagy kitör majd felnőttkorában és sikeres lesz, vagy ő is szegény ember marad mert úgy érzi neki nincs úgyse lehetősége. Sajnos pont az egyik rokonom ilyen, végül az italba menekült, ami valljuk be nem egy nagy életcél.
2011. febr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!