Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtük a kóstoltatást....

Most kezdtük a kóstoltatást. A védőnő azt mondta, kezdjem 3-4 kiskanállal, aztán naponta emeljem az adagot. Az új ízzel is fokozatosan kell?

Figyelt kérdés
Mert ha 3-4 naponta új ízt kóstolunk, akkor újra 3-4 kiskanállal kapjon az újból, aztán naponta emeljem az adagot (5-6, 7-8.... kiskanál), aztán itt megint kezdjem a harmadik ízzel, újból 3-4 kiskanállal?Így logikus, de akkor mikor jutunk el pl.az 1 dl vagy egy teljes bébiétel megevéséhez?Lehet kicsit bonyolultan tettem fel a kérdést és hülyeség is, amit kérdezek, de a gyerekorvosom elég rendesen rám pirított, mért csak 5-6 kiskanállal eszünk még, mikor már fél éves múlt, hiába mondtam, hogy 2 napja kezdtük el....
2009. máj. 15. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elkezded az első ízt,mondjuk az almát,adod neki délelőtt fokozatosan emelve,mondjuk 3-4 napig. ha semmi baja,bírja,akkor 4.-5. nap délelőtt megkóstoltatod vele a 2. gyümit,mondjuk az őszibarackot,ezt is kóstoljátok pár napig,de közben az almát adhatod neki délben is,már nagyobb adagban és így tovább. aztán adhatsz neki új ízt úgy is,hogy ha már evett almát,akkor alma-banán,és ebből a banán az új,de banánt akkor is keveset teszel bele elsőnek. én most már,hogy nagyobb adagokat eszünk úgy kóstoltatok,hogy tízórai kap pár kanál újat,és utána kapja a tízóraiját.
2009. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÁhÁ!!!! De hülye vagyok..... :) Szóval akkor napi 2x is kóstoltathatok!!! Mert a védőnő azt mondta napi 1x, biztos ez zavart meg... Köszi! :)
2009. máj. 15. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy újból napi 1*, de mellette a régit adhatod. Így akár két összetevőset is adhatsz neki, mivel a régit kizárhatod, ha netán gubanc lenne...
2009. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem!!!! :) Biztos csak én bonyolítok mindent túl... :)
2009. máj. 15. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem 2-3 kanállal adok a babámnak.5 hósan kezdtünk kóstolgatni(anyatejes) de én annyit adtam neki amennyit kért.Volt hogy csak 3-4 kanál,de bizony volt,hogy ízlett neki és többet is megevett.Ha valami baja van tőle,akkor mindegy mennyit eszik belőle.Nekem ez a véleményem.Mondjuk az anyatejes babákat nem lehet túletetni,jelzi nagyon szépen,hogy mikor elég.Ma kóstoltuk először a répát,almával adtam neki és két EVŐkanál simán lement neki + ugyanennyi alma.Próbáltam volna megállni az etetéssel...:)))
2009. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) Kis torkos! :)
2009. máj. 17. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!