Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis közvéleménykutatás. Hány...

Kis közvéleménykutatás. Hány olyan anyuka van itt jelenleg az oldalon, aki hason altatta a babáját?

Figyelt kérdés

Mindig belebotlok egy pár olyan elvakult anyukába, aki mélységesen tiltakozik ez ellen, pedig itt vagyunk, élnek a babáink, annak ellenére, hogy hason aludtak mindig is.

Jómagam is hason alvó voltam világ életemben, és 16,5 hónapos kisfiam is.

Nem vitát kívánok nyitni, csak kíváncsi vagyok - és remélem, hogy egy kicsit jobban kinyitják a szemüket az elvakultak...

Szóval hason alvó babák anyukái, gyülekezzetek! :)


2011. febr. 15. 08:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%

Én. 2 hétig aludt háton, nagyon rosszul, hasfájós volt, a védőnő mondta, hogy fordítsuk meg. Bejött. :)

És még légzésfigyelőnk sincs.

2011. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%
nekem mindkét kisfiam hason aludt, sőt az első korababa volt. ő már 3 éves. a kicsi most 5 hós és hason alszik.
2011. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%

Én sosem akartam hason altatni...... aztán mikor fél órákat aludt (plusz pocifájás), gondoltam kipróbálom, hátha jobb lesz! És láss csodát, 3-4 órákat aludt hason! Mostmár 2 és fél éves, és már nyilván magától fordul pocakra, de szinte mindig hason alszik.


Egyébként (és nem, nem vitát akarok szítani, mert tudom, hogy ez nem igaz mindenkire, és minden gyerekre!!!!) a húgom kislány 5 hónapos, soha nem aludt pocakon, és olyan nagyon nem szép a fejformája, hogy csak na.... Édes kislány, de mintha hátulról fejbecsapták volna. Mondtam is a húgomnak, hogy próbálkozzon oldalt altatni, vagy hason, de mostár nem is marad meg neki ilyen pozitúrákban a kiscsaj, csak sír, fészkelődik vagy"forgolódik"-pocakról hátára mostanság kezdett el forogni-.

2011. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 9 hónapos a babám és csak hason alszik. Nem szeret a hátán aludni.
2011. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
15%

Èn nem vitetkozni akarok, és mindenki azt tesz amit akar.


De én külföldön élek itt nagyon tiltják a hason alvást. ùgy voltam vele, hogy éjszaka nem teszem semmi képpen sem hasra és az összes dolgot betartom ami a bölcsö halálhoz megakadályozása lehet. (nálkunk a korházban nagy plakátok voltak mik a bölcsö halál rizikói és az ápolók napjában többször elmondták mik is ezek.)

De nappal többször raktam hasra. most 5 hós lesz a babám és mondtam 3 szakembernek és mindegyik elég komolyan azt mondta nem tenné még nappalra sem. Az egyik a sógorom volt aki gyerekorvos a másik a gyógytornászunk (egyirányba fordította a fejét csak) és most pénteken a gyerekorvosunkkal beszélgettem és ö is azt mondta hogy ö nem tenné.

A statisztika azt mutatja hogy csak hason következik be, inkább kisfiuk, és télen leginkább.


persze mindenkinek saját felelösége eldönteni mit tesz. úgy ahogy sokan már 4-6 hós gyereket ültetnek, vagy pl rágót adnak az alig 2 éves gyereknek, vagy állatokkal van körbevéve a lakásba (kutya macska) vagy még sorolhatnám. ezek a gyerekekböl sem fullad meg mindegyik vagy lesz alergiás, vagy gerinc problémás elég kis százalékuk, de apró dolgokat megtehetünk a gyerekért hogy ök ne sérüljenek, még ha mindentöl nem is tudjuk megóvni.

2011. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
28%
nem akarsz vitát nyitni!? De csípőből elvakultnak nevezed aki nem altat hason!? :)A közvélemény kutatás nem ilyen. Én nem altatok hason,mert két fiam közül egyik sem szeret/szeretett hason aludni.Napközben szoktam hasra rakni,(amikor fel van)a nagy pedig azóta alszik hason amióta magától helyezkedik az alváshoz.Nem vagyok para-mami de az esti alvásnál,21-22 fok van,háton-oldalt teszem a picit,és ennyi a "védekezés" a bölcső halál ellen.Még légzés figyelőnk sincs.Abszolút nem zavar ha más nem így csinálja,és a szemem sem akarom felnyitni mert nekem/nekünk így jó! :) egy két és fél éves,és egy 3 hónapos kisfiúk anyukája
2011. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%
Nekem mind a 4 gyerekem az első napoktól hason aludt. A nagyoknál még pont a hason altatást propagálták (13-18 évesek), a kicsinél eszembe se jutott, hogy máshogy kellene. Épp a napokban került a kezembe egy gyereknevelésről szóló könyv, amiben épp megcáfolják a hason altatás veszélyeiről szóló hitet (Az ember és kicsinye című).
2011. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

57%-os külföldi anyukánkról beszélek... még hogy nem elvakult...


NEM VITÁT AKARTAM NYITNI. AZT KÉRTEM, JELENTKEZZENEK AZOK, AKIK HASON ALTATTÁK BABÁJUKAT. ÉS NEM KÉRTEM EGYEBET, NEM KÉRTEM, HOGY AZOK JELENTKEZZENEK, AKIK NEM ALTATNAK HASON.

2011. febr. 15. 08:36
 9/41 anonim ***** válasza:
80%
Az én kisfiam is születése óta hason alszik,jókat!:)
2011. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
80%
Én is ahogy megszületett a babám, és behozták hozzám a szobába, egyből hasra fektettem.Én is hasonalvós fajta vagyok, és a picinek is jó volt úgy, főleg, mikor kezdődött a hasfájós időszak.
2011. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!