Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis közvéleménykutatás. Hány...

Kis közvéleménykutatás. Hány olyan anyuka van itt jelenleg az oldalon, aki hason altatta a babáját?

Figyelt kérdés

Mindig belebotlok egy pár olyan elvakult anyukába, aki mélységesen tiltakozik ez ellen, pedig itt vagyunk, élnek a babáink, annak ellenére, hogy hason aludtak mindig is.

Jómagam is hason alvó voltam világ életemben, és 16,5 hónapos kisfiam is.

Nem vitát kívánok nyitni, csak kíváncsi vagyok - és remélem, hogy egy kicsit jobban kinyitják a szemüket az elvakultak...

Szóval hason alvó babák anyukái, gyülekezzetek! :)


2011. febr. 15. 08:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
73%
enyém soha nem aludt háton, és nem is tud úgy elaludni, csak hason.
2011. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 szikra veronika ***** válasza:
63%

Nálunk mind a két baba születése óta hason fekszik. Igaz elalszanak máshogy is de a fő alvásaink hason történnek. Nekem még a mózeskosárban is hason voltak mert máshogy nem akartak aludni. Most 2,5 éves a nagy és 14 hónapos a kicsi.

HASON ALSZIK MIND A KETTŐ

2011. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
67%
Hason is, háton is aludt mindhárom.
2011. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
73%
Mivel hasfájós volt, hamar áttértünk a hason altatásra... most 9 hónapos, de amikor aludni teszem a kiságyba, mindig hasra fektetem... persze most már forgolódik össze-vissza, de elaludni hason szokott...
2011. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
73%
Az én kislányom kb. 1 hónapos kora óta hason alszik kizárólag...nagy ritkán a babakocsizásnál alszik hanyatt, de van, hogy ott is hasra kell tennem, mert másképp sír...erről ennyit, hogy mit is akarnék én, ha a gyerekem nem hajlandó másképp aludni.
2011. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Na igen, nálunk is ez volt, és ahogy látom, másnál is így történt: hanyatt leraktam, ordított. Hasra tettem, szinte azonnal csönd, és alvás. Na meg a kezdeti pocifájásra is csak ez volt jó.
2011. febr. 15. 10:21
 27/41 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam is hason alszik. 1 éves múlt.

Ő ugyan nem születése óta, mert az első 2 hónapot kb háton/oldalt aludta. De GYEREKORVOS javaslatára kipróbáltuk a hason alvást. Merthogy elkezdett kicsit deformálódni a feje (mindig csak a jobb oldalán aludt), és azt mondta a doki, hogy a csípőjének sem tesz jót, ha mindig egy oldalon alszik.

Láss csodát, nagyon jót aludt (és azóta is nagyon jót alszik) hason, a buksija is szépen kikerekedett, és a csípőjével sincs gond!

Ja és annó hiába próbáltam átfordítani a másik oldalára, hogy ne csak egyik oldalt aludjon, addig ügyeskedett, míg visszakerült a jobb oldalára!

2011. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
73%
Kislányom 7 és fél hónapos, és az elejétől hason alszik. A kórházba is azt mondták, hogy vagy hason vagy oldalt altassuk. Hanyatt nem is alszik el.
2011. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
45%

Két nagyra már nem emlékszem, de azt hiszem csak ha magamra tettem őket hason úgy imádtak, jókat szundiztak rajtam. A pici aki 8 hós lesz ő viszont a kezdetektől utál hason, még addig sem birta ki úgy, mig csak tornából hasra forditottam és most sem szeret. Pedig úgy szerettem volna hogy rajtam aludjon.

Viszont ha hason aludt volna, azt csak akkor tettem volna ha mellettem van és tudom figyelni.

2011. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
73%
Az én kisfiam is hason alszik, bár az első 2 hétben próbáltam háton és oldalt altatni. Mindig felébredt. Amióta pocin alszik sokkal nyugodtabb. A gyerekorvosunk azt mondta csak felügyelettel aludjon hason, ezért először csak napközben mertem hasra tenni. Aztán láttam, hogy milyen jól alszik, így éjszakára is pocira tettem. Mi nem voltunk hasfájósak, csak egyszerűen így a jó. És persze van légzésfigyelőnk! Most 4 hónapos a babám.
2011. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!