Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis közvéleménykutatás. Hány...

Kis közvéleménykutatás. Hány olyan anyuka van itt jelenleg az oldalon, aki hason altatta a babáját?

Figyelt kérdés

Mindig belebotlok egy pár olyan elvakult anyukába, aki mélységesen tiltakozik ez ellen, pedig itt vagyunk, élnek a babáink, annak ellenére, hogy hason aludtak mindig is.

Jómagam is hason alvó voltam világ életemben, és 16,5 hónapos kisfiam is.

Nem vitát kívánok nyitni, csak kíváncsi vagyok - és remélem, hogy egy kicsit jobban kinyitják a szemüket az elvakultak...

Szóval hason alvó babák anyukái, gyülekezzetek! :)


2011. febr. 15. 08:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Első perctől kezdve hason altattam, az ortopéd orvos is ezt javasolta a kórházban. Háton nem volt hajlandó megmaradni. Persze van légzésfigyelőnk.:)
2011. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
80%
Mindkét lányom hason szeretett aludni. Ha a hátán altattam, akkor abból nem volt alvás...
2011. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Máig nem tudják igazán,miokozza a bölcsőhalált! A tudósok próbálkoztak megfejtneni, de ugye azt mindenki elhiszi, hogy akinek bőlcsőhalálban meghal a babája,nem bizos, hogy mindent feltáróan elmondja, hogy pontosan mi is történt... a hatóságok se fognak kukacoskodni egy a kisbabáját elvesztő családnál. Ezért van az, hogy próbálkoznak felállítani valamiféle teóriákat... Igen, benne van a hason altatás is, de emellett még jó pár dolog, amelyekről nincs annyi szó, mint a hason altatásról. Miért is nem jut eszébe szinte soha senkinek, amikor erről esik szó, hogy a bölcsőhalált kiválthatja a túlöltöztetés, túl meleg környezet, a kiságyba betett sok vacak (mert olyan jól mutat...) és a baba éretlensége is... ja és arról se, hogy anyatejes csecsemőknél sokkal ritkábban fordul elő, hiszen ők általában sűrűbben ébrednek éjszakánként... [link]

Amikor meg egy kisgyerek már képes megemelni a fejét, átfordítani az arcát, tehát nem fúrja bele az arcát a matracba, csökken a veszély...

2011. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
65%
Én lányom is csak hason bírt megmaradni, háton fekve folyamatosan üvöltött. És semmi baja sincs. Amúgy halkan megjegyzem, hogy a hason alvó babákat nem kell forgatni, mert ha nem kényelmes, a fejüket meg tudják fordítani. Aki háton alszik, azt minden héten másik oldalára kell, nehogy deformált legyen a feje. Ezt a gyerekorvos mondta. Szóval szerintem sok elönye van a hason altatásnak :)
2011. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
65%

nálunk is születése óta csak hason szeret aludni.

most 7 hós

2011. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
65%

OFF:

aki a bölcsőhaláltól félve nem altat hason, nézze meg a Babák c. filmet! én azóta nem aggódom ilyen részletkérdések miatt. Afrikában is felnőnek a gyerekek, pedig úgy alszanak, ahogy sikerül, pocsolyából isznak, nem forralt vizet, még sokkal edzettebbek is lesznek.

2011. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
65%

7 napot voltunk kénytelenek PIC-ben eltölteni. Már ott hasra tették a lányomat.

én itthon próbáltam háton altatni, de csak hason volt neki jó. Nemsokára 3 éves, csak úgy alszik.


A fiam (11hós) is többnyire hason alszik, bár neki máshogy is jó:)

2011. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
65%
Én is hason altatom az enyémeket. Már 8 hónaposak, koraszülöttek is voltak, szinte 1 hetes koruk óta hason alszanak.
2011. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ez nem kevés...


Na annyit akartam elérni igazából, hogy azok, akik mereven elzárkóznak a hason altatástól (gondolom a bölcsőhalál miatt), azok lássák, hogy milyen sok baba van, akik csak hason tudnak aludni, és még mindig élnek, és hogy FOGADJÁK EL ezt a tényt.

És ne papoljanak arról, hogy majd az én gyerekem így meg úgy fogja rontani a halálozási statisztikát, azért mert hason alszik (ahogy írtam, már 16,5 hónapos, biztosan nem fenyeget minket a bölcsőhalál veszélye).


Én elfogadom, hogy sok baba van, aki csak hanyatt vagy oldalt alszik, de az így altató anyukák is fogadják el, hogy bizony vannak kizárólag hason alvó babák!

2011. febr. 15. 09:18
 20/41 anonim ***** válasza:
65%
Hason alszik, kb a 2 héttől háton nemaludt jól egyszer leraktam hasra és csodátt tett. Azóta úgy alszik, most 5 hós. Ha cicizés közben elalszik háton 10 perc és fölébed meg kell fordítsam
2011. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!