Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy letolnak...

Miért van az hogy letolnak mert elment a tejem? Most három honapos a kisfiam

Figyelt kérdés
a doki és a védönöis ugy beszélt velem mintha én tehetnék rola hogy már nincs tejcsi eddig volt aztán egy párnap alat elment most tápszert kap valami baja lehet tölle?
2009. febr. 14. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem lehet semmi baja a tápszertől, ugyanolyan jó neki, mint az anyatej, nagyon sok baba tápszeren nő fel.


Ez az anyatej-kérdés túl van dimenzionálva.


Boldog babázást!

A letolásokat meg engedd el a füled mellett!


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz megnyugodtam ,hogy nem lesz semmi baja a babámnak a tápszertöl azt én is tudom hogy nincs jobb az anya tejnél de ha egyzserüen nincs nem hagyhatom éhezni a babámat.
2009. febr. 14. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj! A szoptatást tényleg túldramatizálják! Nekem sem sikerült egyik kicsimet sem szoptatni sokáig! Az első 3 hónapban kapott anyatejet, ez is jó! Lényeg, hogy ne vedd a szívedre a letolásokat!

Én nagyon kikészültem idegileg folyton csak sírtam, mert úgy éreztem rossz anya vagyok! De már tudom, nem ezen múlik!!

Mindkét gyerekem egészséges, erős, tele élettel! És tápszeresek voltak!

Szeresd a kisfiad és örülj hogy egészséges!! Ne aggódj a tejci miatt!!!

2009. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem kell aggódnod emiatt. Én is úgy gondolom, hogy eltúlozzák ezt az anyatejes dolgot és azt sem szeretem, hogy ezen az oldalon is nagyon sokan célozgatnak arra, hogy az anyatejes babák mennyivel egészségesebbek (ez kicsit gonoszság a tápszeresekkel szemben, hogy az anyukákban rossz érzést keltenek). Szerintem ezt nem lehet tudni, egy baba nem tud felnőni kétféle képpen, anyatejen vagy tápszeren, hogy megláthassuk a külömbséget.

Ja, és ezzel kapcsolatban ne foglalkozz a doki és a védőnő véleményével!!!

További szép napot!

2009. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd elmenni a füled mellett a letolásokat, hanem kérd meg őket, hogy hagyják abba.Olyan stílusban, ahogy ők tették.
2009. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
szerintem nincs "túldramatizálva" az anyatej kérdése, igenis az a legjobb a babának, a tápszer csak a második legjobb. DE! Te tudod, mi történt veled, a családodban, miért ment el a tejed. lehet, hogy a babád nem szívta olyan intenzíven és az inger hiányában elapadt. Ezt csak te tudhatod, te tudod, mit tettél meg azért hogy legyen, mit nem. Ha nincs tejed akkor nincs tejed, ez nem egy kötelező program, amit minden anyukának csinálnia kell. Van aki 3 éves koráig is szoptatja a gyerekét, én sosem tudnám, pedig én szoptatok. Ne engedd meg senkinek, hogy bűntudatot ébresszen benned, a gyerekednek te vagy az anyja, és azzal eteted amit te a legjobbnak látsz. Egészségügyi dolgozóktól nem szabad elnézni, hogy ítélkezzenek. Egyszer voltam bent a rendelőben amikor egy másik anyukáról beszéltek, hogy tápszeres lett a babája, minősíthetetlen hangnemben beszéltek róla a fülem hallatára. Teljesen le voltam döbbenve. legyen véleménye a dolgokról mint magánember, de nem mint védőnő meg orvos. Szóval egy szó mint száz, ne érezd magad rosszul ettől. Szeresd a babád, azért mert nem szoptatod te is összebújhatsz vele, símogasd, puszilgasd. Soha nem fog meglátszani rajta, hogy mit evett pici korában. Nem azon múlnak a fontos dolgok, hogy mit eszik, hanem azon, hogy milyen a kapcsolata veled. Jó babázást és fel a fejjel! :)
2009. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan ebben a cipőben járok. 3 hónapos a kisfiam és alig van tejem, pedig eddig kizárólag anyatejes volt. Sajnos nekem az idegességtől lett kevesebb, most meg majd meggebedek, hogy vissza állítsam a mennyiséget. Amikor a férjem lement a gyerekorvoshoz, hogy írasson fel receptre tápszert, a doki azt mondta felírja, de ne adjunk neki. Kérdezem én: Normális az ilyen? Ha nem lenne szükségem rá, akkor nem kellene, mert nem lustaságból akarom neki adni. Persze a legdrágábbat írta fel (humana 600 g-os), úgyhogy vettem recept nélkül másikat ugyan annyiért de nagyobb kiszerelést (nestlé beba 750 g-os). A másik válasza az volt, ha kevés neki a tej akkor teáztassam...

Ennyit az orvosokról. Azóta vegyesen kap anyatejet és tápszert és semmi nem változott meg.

2009. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor nagyon megcsappant a tejem, jól bejött a tejhozó tea és az, hogy fejtem.Akkor is, ha csak 2 csepp jött ki.Minden szopi után.Annyira visszajött, hogy a 8 hós babámat még mindig tudom szopiztatni, persze már szilárdat is bőven kap.DE!Ha még sem jönne vissza (bár elméletileg bármikor visszahozható) akkor sincs semmi baj.A tápszer is nagyon jó,sok babát ismerek akik ezen nőttek fel és csodás kis emberkék lettek.
2009. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm jol esik a bisztatásotok még éjszaka tudom szoptatni egy kicsit és napközbe is egyszer kap anyatejeta dokinak meg megmondom valamenyire a véleményemet ha megint nem akar tápszert irni amugy meg sokáig tart a tápszert elkésziteni sokkal könnyeb a cicit odaadni ugyhogy egyáltalán nem kényelmesebb
2009. febr. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!