Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor otthon vagytok a...

Amikor otthon vagytok a babátokkal és a takarítónő dolgozik hol vagytok?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy hányszor megy, mennyit kér és mi a dolga még a porszívózáson, feltörlésen kívül. Honnan ismeritek a takarítónőt. Az is érdekelne, hogy a férjeiteket miként vettétek rá, hogy ne ti végezzétek a takarítást. No és érdekelne, hogy a babával ilyenkor sétáltok vagy otthon vagytok más szobában stb.
2011. febr. 22. 18:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
De úgy érzi, de tudja, hogy így maradhat az, aki. És ha már elveszem az időt, arra veszem el, ami életben tartja a gyerek melletti életet, aminek jelentősége még visszatér, amikor a gyerekek elindulnak oviba, suliba. De hát nincs azzal baj, ha mindenki másként látja, sőt. ;)
2011. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, eszembe sem jutott, hogy egy ilyen kérdés vitát indíthatna. Szerintem számtalan oka lehet, hogy valaki takarítónőt fogad.

Anya betegsége (törött kéz, láb), baba fogyatékos (és alvásidőben kreatívkodik az anya, hogy szemléletesebb tárgyakat gyártson), veszélyeztetett terhes, pici babával gyermekágyas időszaka van és nehezen épül fel, segítség pedig nincs, kistesó született és azért gyengélkedik, és szintén semmi segítség nincs.

És igen, van egy olyan indok is, aki úgy érzi, hogy nem a takarítás az, amivel elvenné az idejét a hobbija elől, mert mondjuk fest, köt, vagy egyszerűen olvas. Persze lehet, hogy a porszívót húzogatni nívósabb, mint Dosztojevszkijt olvasni, de nem feltétlenül. Lehet, hogy valaki ebben az időben tornázik, mert szép, csinos és fitt akar maradni. Ilyenkor festi a haját, csinálja meg a körmeit, vagy finom süteményt gyárt, esetleg babakaját rotyogtat a tűzhelyen. Számtalan elfoglaltság létezik, szerintem nem gond, ha valaki takarítónőt fogad. Pénz kérdés részben, nem vitatom, de azért sokszor látok én olyan otthon takarító nőket, akiket elnézve élelmiszerre bőven elköltenek annyit...

Amúgy egy teljes körű takarítás, amit a takarítő végez (beleértve az összes csap kisúrolásán át a teljes felmosásig), pikk-pakk szállodai tisztaságot elég nehéz csinálni baba mellett, aki ad arra, hogy szellemileg és testileg se legyen leamortizált baba mellett.

Nálunk nincs takarítőnő, férjem nagyon ellenzi, de én nem látok semmi kivetnivalót. Lenne egy kipihentebb felesége, mert így nagyon nehéz tip-top lakást, kisportolt alakot, ápolt frizurát és könyveket, újságokat olvasni, hogy ne csak az legyen a napi témám, hogy mit evett meg a gyerek és mit gagyog.

2011. febr. 23. 10:07
 13/27 anonim ***** válasza:

azért a 8 órás munkát talán ne hasonlítsuk a porszívózáshoz!! 7-15-ig dolgozok, mivel a férjem 6-14-ig így reggel 5-fél6 körül kelek, hogy megfőzzek, viszem a kicsit a mamákhoz, munka. mikor haza érek Ő akkor ébred, játék, séta, bármilyen program a kicsivel. a férjem már a második munkahelyén húzza az igát, este 7-8 előtt nem ér haza. kicsinek vacsi, fürdetés, apával még egy kis játék, alvás. utána jön Apa, mert hát Vele is foglalkoznom kell, arcot váltok, anyából és dolgozó nőből átvedlek feleséggé, szeretővé, megértő baráttá. amikor Ő elalszik jöhet a másnapra való felkészülés. az vesse rám az első követ, aki nem tenné meg (ha anyagilag megengedhetné magának), hogy havi 1x takarítónőt fogad!!!!


Ági

2011. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

"hogy ne csak az legyen a napi témám, hogy mit evett meg a gyerek és mit gagyog."

Szerintem ez a mondat eléggé beszédes. :)

Vannak anyukák akik az 1-2-(3 manapság ritka) év alatt, amíg otthon vannak a gyerekkel, nem sajnálják az időt, amit az újság olvasástól, sportotlástól meg szépítkezéstől vesznek el és a gyerekükre fordítják. Akinek viszont ez problémát okoz, az nyugodtan fogadjon takarítót, meg bejárónőt, komornát, babyszittert meg amit akar. Én sem voltam slampos anyuka, meg elhízott feleség. Szülés után évekig 50 kg fölés sem mentem. Nem hanyagoltam el magam, még heti egy callanateics is belefért. Vannak olyan házaspárok, ahol tényleg nem lehet megtenni, hogy másnak fizessenek a rendért. De akinek van sok pénze és meg tudja magyarázni, hogy miért nincs ideje takarítani, az nyugodtan takaríttasson mással. Mindent meg lehet magyarázni.

2011. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

"A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:11"


Havi 1 takcsi néni tényleg nem gáz. Nem vet Rád senki követ, főleg, hogy sokat dolgozol közben. Ez egy normális, elfogadható indok.

Az én értékrendbemben az nem elfogadható ha valaki pl. azért takaríttat mással, mert a szépítkezési idejét akarja ezzel kiváltani, vagy az újság olvasási meg dvd nézési idejét.

2011. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%
nem értem miért kellene megmagyarázni miért takarít más, egyszerűen csak mert nincs kedvem és kész, másra fordítom azt az időt és kész, mit kell ezen magyarázkodni. Világ életemben úgy nőttem fel, hogy van takarítónő, ha megtehetem miért csináljam én a takarítást... nem is értem!
2011. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
Hát ha abba nőttél bele, hogy a takarítónő takarít meg lóvé is van rá, akkor ez van. Ki mit hoz otthonról, mit lát. Ha nem lenne pénzed rá, akkor meg nyilván megcsinálnád te magad ha nem akarnál koszban ücsörögni.
2011. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, ha nem lenne rá pénzem megcsinálnám, én nem ítélem el, ha valaki maga csinálja, sőt, le a kalappal, de engem se ítéljen el valaki, mert nekem meg nincs kedvem hozzá...
2011. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy aki maga takarít, az elég gyakran elítéli azt, aki takaríttat. A mondatfűzésekből látszik. Ha ez ilyen felsőbbrendű nemes érzésekkel tölt el, lehet, hogy jobb, ha én takarítok...:D
2011. febr. 23. 11:18
 20/27 anonim ***** válasza:
28%
Nem felsőbbrendű, nemes érzésekkel tölt el, de az tény, hogy jó érzés, hogy meg tudom csinálni. Jó érzés, hogy képes vagyok rá, nem esik nehezemre, hogy nem kell fizetnem érte. Ingyen van. Ez ilyen önbecsüléses dolog. Nem vagyok koszos, slampos, dagadt, magam takarítok úgy ahogy én szeretném, nem nyúlkál más a cuccaimhoz. Nem hanyagolom el a gyerekem sem. Jól osztom be az időmet. Ez nagyon jó érzés. Sokkal jobb, mintha felrakatnék egy műkörmöt, miközben a takcsinéni matat a lakásban.
2011. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!