Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor otthon vagytok a...

Amikor otthon vagytok a babátokkal és a takarítónő dolgozik hol vagytok?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy hányszor megy, mennyit kér és mi a dolga még a porszívózáson, feltörlésen kívül. Honnan ismeritek a takarítónőt. Az is érdekelne, hogy a férjeiteket miként vettétek rá, hogy ne ti végezzétek a takarítást. No és érdekelne, hogy a babával ilyenkor sétáltok vagy otthon vagytok más szobában stb.
2011. febr. 22. 18:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%
nem tudom, engem nem tölt el jó érzéssel a takarítás, utálom, de meg tudom csinálni, ha akarom, de ha nem muszáj, mert van más, akkor meg minek csináljak olyat, amit nem szeretek! Amúgy a mai világban szerintem egyáltalán nem olyan nagy dolog a takkernő, a környezetemben majdnem mindenkinek van....
2011. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 18:18-as, masszív takarítónő használó terhes, dolgozó anyuka vagyok ismét. Tényleg elég fura, hogy aki maga takarít, mert neki így jó, vagy mert nincs pénze, elítéli azt, aki mással takaríttat. Megdolgozom, méghozzá keményen, hogy megengedhessem magamnak, hogy ne ilyen baromságokkal foglalkozzak (mint ahogy pékhez is járok kenyeret venni, vagy fodrászhoz is járok időnként levágatni a hajam), hanem azzal, amit szeretek: a fiammal, a férjemmel és a munkámmal. Ha nem lenne pénzem és nem dolgoznék, megcsinálnám, mert nem lenne választásom, de nem érezném érdemnek, csupán szükségesnek.

Az is furcsa, hogy valakit zavar, ha a fürdőszobájában más mos fel, de az nem zavarja, hogy a kenyeréhez a lisztet más keze szitálja, pedig szerintem semmi különbség.

2011. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A liszt szitálása a kenyérhez azért "kicsit" más kategória. Nem lehet összehasonlítani azzal, hogy szolgát tartsak arra, hogy felmossák a fürdőszobámat.

Akárhogy is csűrjük-csavarjuk a dolgot, a lényeg csak ez: aki alantasnak tartja a takarítást és még jó sok pénze is van, az csináltassa meg mással. Ha borzazlmasan sok pénzem lenne, akkor sem rohannék takcsinénit keresni. Sok más, értelmes helyre is el lehet költeni. Ráadásul ha valaki jól csinálja és okosan, meg van tehetsége hozzá, akkor nem veszi el a fél életét a takarítás. Napi fél - háromnegyed óra a fenntartó "kezelés". Nem kell több heti koszt összegyűjteni és akkor nem kell napokig takarítani.

2011. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Sógornőm vett egy malmot és maga szitálja a lisztet a kenyérhez, amit maga süt, de takarítónőt tart. Azt mondja a kenyérben nem bízik, de a koszok látványosak, ha ott maradnak.
2011. febr. 23. 12:41
 25/27 anonim ***** válasza:
31%
Na, ha a sógornődnek is van takcsinénije akkor rágd még egy kicsit a férjed fülét, hátha végre neked is lesz. :) Akkor majd kipihentebb felesége lesz, akinek kisportolt alakja van, ápolt frizurája, sok könyvet éss újságot elolvashat. Férjed is biztosan jobban szeretne egy ilyen feleséget, nem is értem, hogy miért kell rábeszélni arra, hogy helyetted mások végezzék el a munkát. :)
2011. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
ez nem arról szól, hogy alantas vagy sem, valaki szereti valaki nem, valaki megteheti, hogy ne csinálja valakai nem, ezért felesleges elítélni bárkit is. Egyébként meg még munkahelyet is teremt! Az én takarítónőm például igen vacak helyzetbe kerülne, ha nem lenne ez a lehetősége, mert egyedül neveli a gyerekét és nincs munkája...
2011. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már ennyire belemelegedtünk... nem gondolom alantasnak, sőt, nem szeretek koszban élni és nagyra értékelem a hozzám járó takarítónőt, ezrét fizetek neki. De igen, az én időm marha drága, nagy kár lenne a porszívóval tölteni. Sok ember munkája függ az én munkámtól, egyszerű matematika. Ha napi 40 percet töltök "karbantartással", akkor az heti 5-6 óra, ennyi idő alatt a takarítónő bérének 20-szorosát keresem meg. Milyen szar lenne, ha minden munkát magunknak kellene csinálni, a takarítás is pont ilyen. Aki otthon van és belefér az idejébe és akarja is csinálni, csinálja meg. Az enyémbe nem fér bele, mert fontosabb dolgom is van ennél, értékesebb munkát is végezhetek. Nem általában gondolok a takarításra, mint kevésbé értékesre, csupán az én napjaimat és életemet tekintve van hatékonyabb megoldás, mint hogy én mosom fel a konyhát. Jobb anya és feleség meg tuti nem ettől lesz valaki. És ha a férjem másként gondolná, valszeg nem is lenne a férjem. Azért az nem rossz, ha valaki nem válik teljesen kiszolgáltatottá a gyereke és a férje mellett. Nem jobban, mint amennyire feltétlenül szükséges és jó.
2011. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!