Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kajás kérdés? Ki hogy csinálja...

Kajás kérdés? Ki hogy csinálja? Izgalmassá tenném.

Figyelt kérdés
8 hós babámnak szeretném most már "izgalmasabbá" tenni az ételét. mindíg én főzök neki ,eddig vízbe bele a zöldség, husi, pici olaj. megfőzni turmixolni, és eheti. rizst meg krumplit használok sűrítésnek. ti hogy tettétek izgalmasabbá ételét? gondolok itt arra, h pl hagymát picit üvegesre pirítani, és úgy rá a zöldséget párolni, picit főzni, és turmix? v ki hogyan csinálta/csinálja? miket használtok? hagyma, fokhagyma, petrezselyem,pici só...?
2011. febr. 25. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

ha van már legalább 1 foga,akkor már nem kell pépesre turmixolni az ételt. elég villával össze törni.

én ennyi idősen már a saját levesünkből szedtem a gyerekeknek. Persze nem úgy fűszereztem,mint eredetileg, miután kiszedtem a kicsinek,utána tettem még a levesbe annyi fűszert,amit szoktam. Így evett pl frankfurti levest, borsó levest,karfiol levest,brokkoli levest... ha tojás levest csináltam,akkor abból is szedtem ki Nekik,de a tojás fehérjét leszedtem,azt nem adtam oda.. imádták :) és persze én is:)

2011. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát mi nem igazán eszünk levest, se én se férjem nem vagyunk oda érte, csak nagyon ritkán, foga pedig tegnapelőtt bujt elő vmi kis szúrós az ínyén, de látni még nem igazán látni nagyon semmit :)
2011. febr. 25. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
a puhára főzött husit, zöldséget már a fogínyével is lazán elcsócsálja, egy próbát megér. persze törd össze villával.
2011. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a vacsiját jól puhára pároltam, kis vízzel... krumplitörővel törtem csak össze, olyan gyönyörűen ette, mintha én ettem volna!!! :) kis ügyes!
2011. febr. 25. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapos kora óta a védőnőm tanácsára már komplett főzeléket készítek neki!

1 teáskanál olivaolajon 1 teáskanálnyi vöröshagymát megdínsztelek majd 1 kocka husit és a zöldséget(brokkoli-krumpli,cukkini-krumli,avokádó,sárgarépa-krumpli stb)rádobom kis víz és fedő alatt puhára párolom majd 1 teáskanál natúr joghurtot elkeverek 1 teáskanál lisztel és ezzel behabarom a főzeléket,ízesítem egy pici sóval és petrezselyemmel!Amikor még én is csak vízben főztem mindent akkor is jó evő volt a babám de mióta így készítem neki a kajákat sokkal jobb ízűeket eszik!

Ezen kívül még szoktam fött tojás sárgáját is tenni a főzelékébe(pl sóskafőzelék) vagy reszelt sajtot(finomfőzelékbe) vagy hús helyett csirkemájat vagy tonhalat(Riomare szín hús)!Amikor édeset készítek(pl:almaszósz,paradicsomos krumpli)akkor szölőcukorral édesítem!

A mi kajánkból:húsleves,zöldborsóleves,paradicsomos húsgombóc,rakott karfiol(tejföl nélkül)meggyszósz,majd turmixolom bár mostanába már próbálom nem simára turmixolni,hogy kicsi db-ok maradjanak benne de még csak 1 foga van!

Bár az enyém már 9,5 hós!

Remélem tudtam adni egy pár "izgalmas" receptet!

2011. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! igen jók! csak az a helyzet h lehet tejfehérje érzékeny a fiam ,és most minden nemű tejterméktől tiltva van (kivéve cici), tápszer is tejmentes.
2011. febr. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!