Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nagyon fél a bölcsőhalá...

Más is nagyon fél a bölcsőhaláltól?

Figyelt kérdés
VAn légzésfigyelönk,de mégis nagyon idegesít a dolog.No meg van ,hogy nem az ágyában alszik.5.hetes kislány anyukája
2009. febr. 18. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én rettegek tőle. Éjszaka többször is felkelek, hogy lélegzik-e.
2009. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Én még nem szültem, 30 hetes vagyok. Viszont mostanában már motoszkál bennem is ez. Nem vettünk légzésfigyelőt, mert a szomszéd csaj mesélte, hogy náluk többször beriasztott alaptalanul, és majdnem megőrült az ijedtségtől.

Én remélem, hogy nem lesz gond. Az az igazság, hogy manapság ritkán lehet hallani megtörtént esetekről...vagy tévednék??

Én nagyon bízok abban, hogy nem lesz baj.

2009. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze sztem mindenki fél, köztük én is.De nem gondolok ilyenekre mert akkor tuti olyan nagyon nyugtalan lennék hogy éjjel nappal mellette lennék.Nekünk is van légzésfigyelőnk és megéri, lehet hogy beriaszt ha lemászik róla a baba, de inkább verjen le emiatt a viz minthogy ne vegyem észre ha baj van.
2009. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
És tudnátok valamit tenni, ha beriaszt a légzésfigyelő, és a baba tényleg nem lélegzik?
2009. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is félek tőle. Igaz, 2 méterre van a kiságy, de gyakran felkelek, ha nem hangosan szuszog.
2009. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Ha komoly a baj, nem tudnánk tenni semmit. Ugyanakkor viszont a légzésfigyelő 20 másodperc légzésszünet után riaszt és sok esetben ilyenkor az is elég, ha felkapod a babát. Felriad és azonnal vesz levegőt. Volt ilyen eset az ismerőseimnél. Ha nem lett volna légzésfigyelőjük, lehet, hogy későn veszik észre és már kevés, ha csak felébresztik...


A kérdezőnek: Én is féltem tőle. Úgy vagyok vele, mint az egyik válaszoló: inkább tévesen riasszon, minthogy ne ve vegyem észre a bajt...

2009. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudnám mit kéne tenni!A figyelőhöz volt egy dvd+ kiskönyv hogy akkor mit kell csinálni, valamint a doki is felvilágositott.És valóban legalább felébredsz rá ha riaszt, és amúgy is nem kell 50 szer bemenni a szobájába ellenőrizni a szuszogást, mert még ha egyszobában is vagy vele nembiztos hogy észreveszed hogy nem szuszog.
2009. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan keresgélik az okát. Amit legutóbb hallottam megosztom veled.

Legvalószínűbb okként ( és ezért is tiltják a hason fektetést, - nekem mind a három pedig így aludt ) nos az, hogy a hason fektetett baba, főleg, ha ágyrácsvédő van az ágyon, vagy rossz a szoba levegője, dohányoznak, illetve a baba koraszülött, vagy tüdő légúti nehézségei vannak, akkor a mellkas nyomás alatt tartása + az orr körül koncentráltabban jelenlévő széndioxid együttes hatása okozza a légzéskihagyást.

Tanácsok: Ágyrácsvédő 6 hóig ne legyen a szabad légáramlás biztosítása érdekében.

Háton, vagy oldalt fektetni.

Szellőztet. ( Nagy hidegben is )

Dohányozni tilos.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Én mind a 2 kisfiamat hason altattam/altatom !

Csak így alszanak nyugodtan!

Légzésfigyelőm nincs,de én is ránézek a picire

éjjelenként 1x-2x,ha nem ébred meg.

Főleg,hogy külön alszik már a gyerekszobában és már 10-12 órát alszik egyhuzamban!

2009. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!