Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejberizspép házilag? Hallottá...

Tejberizspép házilag? Hallottátok már?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek 3-as ikrei vannak elég nehéz anyagi helyzetben és az ős ismerősétől tudom hogy mivel a babák imádják a tejpépet ezért rizst főz és tesz nekik bele tápszert.Mit szóltok?Én is gondoltam kipróbálom csak nem tudom az arányokat.Esetleg csinált már más is?
2011. márc. 8. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyet én is szoktam csinálni a kisfiamnak és tényleg nagyon ízlik neki is. Az arány pedig én kb. két maroknyi rizst megfőzök vízben és amíg fő csinálok kb 90ml tápszert és abból keverek az elkészült rizshez. Aztán ízesítheted is ha szeretnéd.

2011. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia


Mivel ízesíted neki mi 6 hósak vagyunk.

2011. márc. 8. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár gyümölcsel is ízesítheted vagy egy kis vaniliás cukorral!

Én ugyanígy akarok most készíteni grízből!

2011. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam készíteni grízt a babámnak. Azzal a különbséggel, hogy a már megfőtt grízhez ha egy picit hűlt keverek hozzá simán tápszer port. Nagyon szereti. Mindig annyit keverek, hogy olyan színe legyen, mintha tejben főztem volna meg. Soha nem foglalkoztam a pontos arányokkal. Egyébként szerintem ahhoz tudsz viszonyítani, hogy mekkora adagot készítesz. Mert a tápszert ugye 30 ml vízhez egy kanállal adagoljuk, kb ugyanígy tegyél bele. Ha kb 90 ml vízben főzted meg a grízt, rizst, akkor 3 kanál tápszert tegyél hozzá.
2011. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!