Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elutasítja a fiam a...

Nagyon elutasítja a fiam a tejterméket, hogyan szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés
Január végén múlt egy éves a fiam. Nagyon szépen eszi a gyümölcsöket és szinte minden főzeléket imád. Mondta a védőnő, hogy jöhet a joghurt, sajt, túró, tojás. A gyümölcsbe kevertem egy kevés joghurtot és nagyon fintorgott, majd ki is köpte. Másnap már a színéből tudta, hogy mi az és rögtön elutasította. Sajtot sem eszi. Négy napon át próbáltam és csak napról napra hevesebb volt az elutasítás.Erőltetni, erőszakoskodni nem szeretnék. De valahogy még is meg kell, hogy egye...
2011. márc. 9. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják néha azért utasítja el, mert allergiás rá. Az én 1,5 éves lányom sem eszi meg, csak a sajtot főzelékbe olvasztva. Mi holnap megyünk ez ügyben gasztoenterológushoz.

De ha valakinek van jó tippje, hogyan szerettessem meg vele, azt én is szívesen fogadom.

2011. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Főzelékbe sajtot már én is tettem. Megette a főzelék nagy részét, de nem az volt kedvence:-(
2011. márc. 9. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Te is látod a lényeget: nem szabad erőltetni a dolgokat. Te sem szeretnéd, ha általad utált ételekkel tömnének, nem? Felesleges erőltetni, csak még jobban fogja utálni.


Ha az egészségét félted: én allergia miatt majdnem egy évig nem fogyasztottam tejterméket. Ez idő alatt egyszer sem voltam beteg, a vérképem meg tökéletes volt. Mondta is az orvos, hogy nem sok ilyet látott.


A babád valószínűleg ösztönösen utasítja el a tejet, lehet hogy allergia, vagy laktózérzékeny. Vagy egyszerűen csak nem szereteti.


Különben egy jó ismerősöm mesélte, hogy anyukája gyerekkorában minden reggel beleerőltetett egy bögre tejet, mert ugye az az "élet, erő, egészség". A srác megitta, elindult az iskolába, csak még megállt a házuk melletti parkban és rókázott egy nagyot. Ez ment éveken keresztül. Remélem, Te nem szeretnél ehhez az anyukához hasonlítani.

2011. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szó sincs erőltetésről!

De azért próbálkozom, mert szerintem (ha nincs allergia) kell a tejtermék.


Ti miket szoktatok adni ha nem kap tejterméket a gyümölcs és főzelék mellett?

2011. márc. 9. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen pici babák még ösztönösen étkeznek. Semmit nem szabad erőltetni. Főleg nem az állati eredetű fehérjéket.


A 3 éves fiam tejérzékeny, ezért az 1 éves lányom még csak nagyon minimális tejterméket kapott, de máris jelentkeztek nála az allergiára utaló jelek. Az orvosunk azt mondta, megdőlt a tejről szóló legenda; jó a tej,jó de nem mindenkinek.

2011. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcs, főzelék, tészta, ilyenek. Édességet nem kap, csak kölesgolyót. (Meg még szopizik. Kóstoltam a tejemet, az jó édes, szóval tulajdonképpen jut édességhez a kis drága!)


A héten ilyen dolgok voltak: spenótos palacsinta (csak vízzel, tej nélkül), húsgombóc paradicsommártással, rizottó, párolt hús zöldségekkel, tészta zöldfűszeres, paradicsomos mártással, chilis bab(persze nem csípősen), dhal (hagymát, fokhagymát megpárolni, rá kis krumpli és vörös lencse, szétfőzni az egészet és egy kis curry-vel ízesíteni).


Különben léteznek növényi tejek, tejszínek, igaz nem olcsók. Az egyéves fiadnak bátran adhatsz zab és rizstejet (tejszínt). Vannak szójakészítmények is, de azt én inkább nem adnék egy ilyen kicsi gyereknek.

2011. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!