Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az a családi gyermekf...

Mi lehet az a családi gyermekfelügyelet, amit akarnak a bölcsik mellé?

Figyelt kérdés
Szakképzetlen emberek vigyáznak majd a gyerekekre? Mondjuk én a szomszéd gyerekekre, vagy ők az enyémre?
2009. febr. 19. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy...

ennek hivatalosan családi napközi a neve.most néztem utána a jogszabályoknak-mert én is tervezek hasonlót .nem bölcsik mellé,hanem azoknak a gyerekeknek,akik nem nyernek felvételt állami intézménybe-és meg kell oldaniuk máshogy,ill megengedhetik maguknak.5+2 gyerek lehet,akkor a +ha még egy szakképzett gondozó van velük.természetesen vannak normák,amiknek meg kell felelnie-de nem olyan szigorú-mint pl a magánovinál.te persze oda viszed a gyermekedet-ahova jónak látod-ez nem kötelező valami.ha gondolod küldök egy cimet,hol tudsz utána olvasni

üdv egy óvónő

2009. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól ítra. Én is szerettem volna ilyet csinálni, de aztán a pici közbejött:)) Nekem is kicsit furcsa, hogy egy egy hónapos tanfolyamot kell elvégezni csupán ahhoz, hogy valaki egy családi napközit nyithasson... Nekem óvónői és tanítói diplomám is van, de nekem is el kellett volna végeznem (70 ezer Ft!). Ismerek olyat is, akinek nincs semmi végzettsége, csak ez a tanfolyam és csinálja... Hát, nem tudom.. Persze, ahhoz, hogy valaki jól bánjon a picikkel, nm feltétlenül kell a diploma, de akkor legalább ne 1 hónapos lenne ez a tanfolyam..
2009. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Leírnátok neke,h hol lehet ennek a tanfolyamnak utánanézni?Köszi
2009. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
www.csana-info.hu/content/index.php?menu_id=4 - 48k Itt van minden, ami a családi napközikről megtudható. Második voltam.
2009. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ez mind mennyibe kerül? Mármint a szülőknek?
2009. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt a fenntartó határozza meg... Ő kap az államtól gyerekenként fejkvótát, de emellett a szülőktől is kérhet.
2009. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!
2009. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: Nade mégis mennyit kellene fizetni havonta?
2009. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A családi gyermekfelügyelet nem ugyan az a családi napközivel!Más engedélyek, más végzettség kell hozzá!Itt csak 3 gyermekre tudsz csak vigyázni, míg a családi napköziben 5+ 2 főre!

Találtam egy érdekes cikket ezzel kapcsolatban:

A bölcsődei csoportlétszám 20 százalékkal történő emelése, további ötezer férőhelyet jelent, míg a családi napközi tekintetében a meglévő férőhelyek mellett 2012-ig további 1000 új férőhely létrehozása várható. A családi gyermekfelügyelet bevezetésével 2012-ig további 1000 új férőhely jöhet létre.


Az újonnan bevezetett napközbeni kisgyermek ellátási forma a családi gyermekfelügyelet, amelynek lényege, hogy az erre vállalkozó személy a saját lakásán biztosítja legfeljebb három gyermek ellátását.


A gondozónak jogszabályban meghatározott 40 órás felkészítő tanfolyamon kell részt vennie. A tanfolyam célja, hogy a résztvevők megszerezzék a gyermekek ellátásához, gondozásához, neveléséhez szükséges ismereteket, megismerjék a szolgáltatással kapcsolatos elvárásokat, felkészüljenek a gyermekek napirendjének megtervezésére, szervezésére, napi szükségleteik kielégítésére, megismerjék a működésükkel kapcsolatos alapvető jogszabályi rendelkezéseket.


A családi gyermekfelügyelet esetében a gondozás-nevelés részletes szakmai szempontjait úgy kell meghatározni, illetve az esetleges balesetek megelőzése érdekében a gyermekek tartózkodására szolgáló helyiségeket úgy kell kialakítani, hogy az megfeleljen a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet módszertani levelében foglaltaknak. (A módszertani levél megtalálható a minisztérium honlapján „A családi napközi működésének követelményei" címmel).


A családi gyermekfelügyelet feladatainak ellátására csak száraz, világos, jól szellőztethető és fűthető épület vagy lakás alkalmas. A gyermekek által napközben használt szobát, illetve foglalkoztatót úgy kell kialakítani, hogy az adott életkorú gyermekek igényeit, szükségleteit kielégítse. A szolgáltatás nyújtásával azonos időben a helyiség más célra nem használható. A szoba, illetve foglalkoztató hasznos alapterülete legalább 2 négyzetméter/gyermek, de összességében legalább 12 négyzetméter.

Ha gondolod ez alapján utána tudsz nézni, ez a törvény 2010. február 1-től lépett hatályba!

Üdv.B.

2010. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!