Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő oltás változásáról...

Bárányhimlő oltás változásáról ki tud valamit?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,h a bárányhimlő ellen nem elég egy oltás,hanem kettő kell.Tud erről valaki mondani konkrétumot,h így is 9 hósan kell az elsőt beadatni?
2009. febr. 21. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy 9 hós kortól adható be, és 9 hó-12 éves korig 1 oltás, 13 éves kortól 2 oltást kell megkapni.

a www.baranyhimlo.hu-n olvastam.

2009. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ezt még nem hallottam!

Nekünk a dokinő a héten mondta, hogy ha akarjuk, akkor adassuk be, a 15 hós oltással együtt.

Az előző dokink is a 15 hós kort mondta, se többet, se kevesebbet.

2009. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Múlt héten volunk tanácsadáson akkor mondta a doktornő,hogy most jött neki ,hogy 2 oltás kell,az elsőt tényleg 9 hónapostól lehet már adatni,de egy másik doki azt mondta ő nem adatná be egy éves kor elött ha csak nem bölcsibe megy a baba.Így most mi is várunk vele,bár azt mondják ha beadatjuk akkor is elkapjuk cak gyengébb változatban.
2009. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,én is ma olvastam,de nekünk még annó azt mondta a doki,h nyugodtan lehet 9 hósan.Most megint elbizonyalanodtam:)

Azt nem mondta a doki,h miért jobb várni vele?

2009. febr. 21. 20:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,h el lehet kapni,de nem lehet annyi szövődmény,meg kevesebb tünettel jár,(viszketés,pöttyök,elfertőződés).
2009. febr. 21. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is 12 hó után ajánlotta a dokink az oltást. Azt mondta azért mert ha első baba és nem viszed közösségbe nagyon kicsi az esélye hogy elkapja. A közösségen a bölcsit értem. Annyi védőoltást kapnak az első évben hogy igy is meg van terhelve a szervezetük ezért ajánlotta az egy éves kor utánt. Egyébként igazad van a bárányhimlőt akkor is elkapja ha be van oltva, de kissebb az esélye a szövödményeknek, és kevesebb pötty jön ki rajta. Én is be fogom adatni. Szerintem orvosa vállogatja, hogy mit mikor ajánl, de ha már van otthon ovodáskorú gyerköcöd és még nem volt himlős én is minél hamarabb beadatnám.
2009. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem,nincs:),Ő az egyetlen,de akkor várok,h egy éves legyen.

Köszike!

2009. febr. 22. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi 3hónapja oltattuk be a 3éves lányunkat,és most szólt a doki hogy újra kellene oltani mert gyenge volt a hatóanyaga az első oltásnak.Még jó hogy 7ezerbe került!!!
2009. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!