Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell átállni a tápszerr...

Hogyan kell átállni a tápszerről a tejre? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A lányom 16 hónapos, mostmár szeretném elhagyni neki a tápszert. Reggel és este issza, és már mindent eszik. Aki tudja, kérem mindent irjon le nekem, hogy hogyan kell csinálni. Köszönöm szépen.
2011. márc. 16. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hosszasan nem csináltam a dolgot.Persze a tejet felforraltam.Először felesbe víz és tej és mindig csökkentettem a víz adagját.Láttam nem lett tőle semmi baja.A tejből 2,8-t vettem.
2011. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 12 hónapos korában adtam neki egy dl tejet, próbaképp. Semmi baja sem volt tőle, megitta, ízlett neki. Aztán 13 hónapos lett, mire elfogyott a tápszer. Már aznap este 2,5 dl 2,8-as bolti tejet adtam neki. Én soha nem forraltam, csak melegítettem mikróban. :) Mai napig reggel este 2,5 dl tejet kap. Két és fél éves.
2011. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja, és nem is higítottam soha vízzel. Egyébként kb. fél éve áttértünk a 1,5%-os tejre.
2011. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a tápszerhez kevered a tejet, hogy ne hirtelen történjen a váltás, talán nem fog ízleni a tej neki, így fokozatosan szoktasd hozzá. Ha pl. 240 ml tápszert iszik, adj neki 2-3 napig 210 tápszert+30 tejet, utána 2-3 naponta fokozatosan növeld a tej adagját és csökkentsd a tápszerét. Először 1,5, majd 3,5-ös tejet adtam neki. 14 hónapos, most 4,2%-os tejet iszik.
2011. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, először próbáld ki, hogy nem fáj-e a pocakja a tejtől, adj neki napközben 1 decit pár napig.

Aztán először hagyd el a reggeli tápszert, helyette add a tejet (langyosan ahogy a tápit). Azért jó reggel, ha esetleg még hasmenése lenne tőle, akkor mégse éjjel jöjjön rá a szapora.

Kb 1-2 hétig reggel tej, este tápszer, aztán már este is tej. Vagy ahogy kijön, ahogy elfogy a doboz tápszer.

Én sima bolti dobozos 1,5-ös tejet vettem, semmi extra, nem forraltam, azt nem kell, hiszen az már steril. Ugyanúgy megmelegítettem, mint a tápit, ugyanúgy cumisüvegből adtam.

2011. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy szigorúan tilos a tejet a tápszerrel összekeverni!!! Úgyhogy ezt ne próbáld ki!
2011. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20:24-es vagyok.

Érdekes, nekem is pont a háziorvos mondta, hogy keverjem össze a tejet a tápszerrel. Semmi baja nem lett a gyereknek.

Esetleg megtudhatom, miért nem szabad összekeverni? Én annak idején az anyatejet is kevertem tápszerrel.

2011. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!