Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki ha nem eszik...

Mit adjak neki ha nem eszik elég gyümölcsöt meg fözeléket?

Figyelt kérdés
5 hos a kislányom.reggel 6-7 kor tápszert eszik 11 kor gyümi kb 50g 13 kor sütötök-sárgarépa stb 100g.15kor tápszer aztán este 19kor tápszer és alvás.sok ez a tápszer?kevés a gyümi meg a fözi?
2009. febr. 23. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 6 hónapos. A délutáni tápszered nálunk gyümi. És délelőtt egy üveg gyümit megeszik, viszont főzeléket egy fél üveggel alig bírok bele tuszkolni.

Ha még így igényli az etetést, akkor teljesen jó.

Nekem azt tanácsolták, az a cél, hogy tápszer csak reggel és este legyen. A többit kell fokozatosan kiváltani.

2009. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
5 hónapos babának még anyatej, vagy ennek hiányában életkorának megfelelő tápszer kell. Nem is szabadna neki semmit adni még, sem gyümit, se főzeléket. Éretlen még az emésztőrendszere. Lehet, hogy megeszi, de évek múlva előjöhetnek problémák, amelyek a korai hozzátáplálásból fakadnak.
2009. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előttem szólóval sokan ellentmondunk. Tápszeres babáknál nyugodtan el lehet kezdeni a kiváltást már 4 hónapos kortól, fokozatosan bevezetve. Aki csak szoptat, ajánlatos 6 hónapig semmi mást nem adni.

Saját kisfiamról látom, aki csak tápszeres 3 hónapos kora óta, mert bármit csináltam, nem volt több tejem, hogy jobb neki. Szépen fejlődik, "nem hízik túl", soha nem fáj a hasa, beállt a széklete (ami tápszer mellett nem volt rendszeres). A fokozatosság a titka, illetve, hogy a korának megfelelő gyümölcsöt, zöldséget kapjon.

2009. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!