Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szinte mindig sír vigasztalhat...

Szinte mindig sír vigasztalhatatlanul a 7 hetes kisbabám. Mi lehet a baj? Mit rontottam el? Nagyon el vagyok keseredve - kudarcként élem meg a mindennapokat.

Figyelt kérdés

Szinte az egész éjjelt átsírja, visítja - ha kézbe vesszük, ringatjuk akkor is sír. Az ágyában is sír, nem lehet hasra fordítani és oldalra sem, mert azt sem tűri. Jól fejlődik, de a szopizásokat is ordító sírással fejezi be. A hasfájását kezeljük Grape Water-rel, ami segít - nem hinném, hogy fáj még Neki (legalábbis nem egész nap)

A gyermekorvos szerint 24 órás baba, nagyon sok figyelmet igényel.

De én egész nap el sem mozdulok mellőle - mert, ha nem lát fél percig, akkor is elkezd sírni és egy óra, amíg a pihenőszékében megnyugszik.

Annyira tehetetlen és kétségbeesett vagyok.

Már attól félek, hogy idegrendszeri problémája van.

Nagyon ritkán mosolyog, olyan, mintha nem lenne boldog.

Én magamat hibáztatom, hogy valamit nagyon elrontottam.

Mi a véleményetek? Mit tehetek?


2009. febr. 23. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

szerintem is próbáld meg mindig mellre tenni ha sir ha nem éhes nem fog enni ,lehet csak a testi közelségre vágyik.De próbáld valahogy lenyugtatni magad , mert ez is lehet a sirás oka , ha érzi a feszültséget rajtad.

Próbálj lefeküdni és a mellkasodra fektetni és simogatni éreznie kell , hogy biztonságban van.

Ne hibáztasd magad ,fogadd el a babádat ilyennek és lehet kicsit könnyebb lesz majd és valóban idővel helyre állnak a dolgaitok majd meglátod.

LÉGY ERŐS!

2009. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

nincs nálatok túl meleg? vagy sok ruha a picin?

nálunk ez volt a baj.

fél év kellett, mire rájöttünk, 18 fok volt bent, és abbamaradt a sírás. Én fáztam, ő jót aludt.

felváltva tologattuk a babakocsiban, mindig valaki pihent :)

kitartás, próbáld meg, hátha nálatok is javul a helyzet.

hasfájásra nekünk is az Infacol volt jó.

2009. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira pici még a babád, és annyi dolog bánthatja. Ő még nem tudja tolerálni annyira, ha fáj a pocija, vagy valami baja van. Általában ha sír egy kisbaba ezeket kell feltenni magadnak, hogy: Eleget evett? Álmos? Melege van/fázik? Hasfájás? stb., stb. Ilyen sorrendben.

Az én pici fiam most 5,5 hónapos, és ő is nagyon sírós típus, és korábban hasfájós is volt, úgyhogy ismerős a helyzeted! Ha húzogatja a lábát mikor sír, akkor biztos a poci fáj. Gondold át te miket eszel/iszol, attól is fájhat a hasa. A szoptatós teától is pl, ha iszol. A hasfájással mi semmit se tudtunk csinálni. Mindent kipróbáltunk, de semmi sem használt, viszont 3 hónapos korában magától elmúlt.

Ha a 24-ből csak 10 órát alszik egy nap, az nagyon kevés, attól is nagyon ki tudnak borulni. Lehet hogy túlpörgeti magát, és nem tud elaludni. Segíts neki, tologasd babakocsival, ringasd kicsit, és tedd be az ágyába. Az se baj, ha kicsit sír, nálunk a mai napig így alszik el mindig napközben (sajnos). Ő most alszik éjjel 11 órát, meg nappal 2,5-öt.

Az én fiam, haa melege van, akkor mindig nagyon tud cirkuszolni pl. Figyeld meg, próbálkozz több mindennel, valami csak jó lesz.

Szóval nálunk is mindennapos az ordítás, de szerencsére egyre jobb. Már felismerem hogy mikor melyiket kapja elő a repertoárból. Kitartás!

2009. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztatásokat és a tapasztalataitokat. Megpróbálom a többszöri szoptatást - hátha javul a helyzet.

A szobát rendszeresen szellőztetem - már ezt is megpróbáltuk.

Remélem az idő megoldja, legalábbis javítja a helyzetet.

Jó éjt mindenkinek.

2009. febr. 23. 22:25
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem írtad ezért nem tudom de esetleg a játszócumit próbáltad már? Nekem az Espumisan segített hasfájásra.Jó még a Fhiser Price-os hinták. Előre hátra, jobbra balra hintáztatja. Nekem nagy segítség volt ha sírt a gyerek. Sokszor elszunyókált benne.Igaz nagyon drága.
2009. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Probáld meg az igényszerinti szoptatást, csak arra figyelj h 1órán belül ne cicizzen újra. És a mellkasodon megnyugtatni.Ha fáj a pocikája az alkarodon tartsad, hason fekve, fejecskéje a könyököd felé, lábai közt a tenyered, ez a hasfájos tartás. Ezen az oldalon olvastam én is, nekünk bejött mikor ilyen pici volt.

üdv. 3hós kisfiú anyukája

2009. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!