Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szinte mindig sír vigasztalhat...

Szinte mindig sír vigasztalhatatlanul a 7 hetes kisbabám. Mi lehet a baj? Mit rontottam el? Nagyon el vagyok keseredve - kudarcként élem meg a mindennapokat.

Figyelt kérdés

Szinte az egész éjjelt átsírja, visítja - ha kézbe vesszük, ringatjuk akkor is sír. Az ágyában is sír, nem lehet hasra fordítani és oldalra sem, mert azt sem tűri. Jól fejlődik, de a szopizásokat is ordító sírással fejezi be. A hasfájását kezeljük Grape Water-rel, ami segít - nem hinném, hogy fáj még Neki (legalábbis nem egész nap)

A gyermekorvos szerint 24 órás baba, nagyon sok figyelmet igényel.

De én egész nap el sem mozdulok mellőle - mert, ha nem lát fél percig, akkor is elkezd sírni és egy óra, amíg a pihenőszékében megnyugszik.

Annyira tehetetlen és kétségbeesett vagyok.

Már attól félek, hogy idegrendszeri problémája van.

Nagyon ritkán mosolyog, olyan, mintha nem lenne boldog.

Én magamat hibáztatom, hogy valamit nagyon elrontottam.

Mi a véleményetek? Mit tehetek?


2009. febr. 23. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos jó tanácsot nem tudok adni csak pár jó szót Neked! Nagyon-nagyon nehéz lehet. Azért lehet hogy nem űrtana egy másik doki véleményét is kikérni. Abból még nem volt baj ha több ember látja.

Kitartás! Egy nap remélem elmúlik a sírás és örök mosolynapok lesznek:-)

2009. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
van egy ismerösöm 6 hónapos a babája és nagyonsokat sírneki még mindig csak panaszkodik az anyuka semmit nem találtak nála az orvosok még mindig a hasa fájhat az anyuka szerint
2009. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Miből gondolod, hogy használ neki a Grape Water? Szerintem a pocakja fáj, mástól nem sírhat egész nap. Próbáljatok ki vmi mást a hasfájásra. Én az Infacol-t ajánlom, nekünk az vált be.
2009. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk is sokat sír 9 hetes babánk. Nappal képtelen elaludni, nagyon fáradt ezért is sír szerintem. Pár hete még kézben sem maradt el egész nap a babakocsiban tologattuk fel-le. Nekem nem volt valami nyugodt a terhességem, én sem vagyok az a nyugodt típus szerintem ez lehet az ok, és talán az idegrendszere is fejletlen még. Sokszor elkeseredek én is, de bízom benne, hogy idővel jobb lesz.

Ha sétáltatod akkor sem jobb? Mennyit alszik?

2009. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Abból gondolom, hogy a Grape Water jó, hogy nem annyira gyakran feszíti meg magát, nem húzogatja a lábacskáját és pukizik is elég könnyen. Minden etetésnél van széklete, ami szinte mindig aranysárga színű.


Az én várandóságom sem volt könnyű, veszélyeztetett terhes voltam - sok aggodalommal - nehogy meginduljon idő előtt a szülés.


A sétálás eddig jól ment, azt átalussza, így ha jó az idő, azonnal levisszük egy órára.


Mennyit alszik? kb. naponta max. 10 órát, de felületesen - állandó ébredésekkel-sírásokkal, pedig semmi hangos zaj nem zavarja.

2009. febr. 23. 20:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt a helyzet nálunk is, mi is arra gondoltunk beteg. Tökre haragudtunk az orvosokra, hogy nem tettek semmit, nem tanácsoltak semmi használhatót. Gondolom ez most nem vigasztal de egyetlen megoldás létezik: az idő. Hidd el túl lesztek rajta, még kb ugyanennyi és teljesen máshogy fog viselkedni a babád. A mi kislányunk most is sokkal nyugtalanabb mint a kortársai, de már össze sem lehet hasonlítani az állapotát az első három hónapban tapasztaltakkal. A hasfájást azért kezeld, ne keseredj el, megérzi a babád, ha ideges vagy. Türelem, jobb lesz. Ez biztos:)
2009. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot én sem tudok adni, de a fő dolog hogy ne hibáztasd magadat. Nem Te rontottál el valamit.

Amikor én szültem a kisfiamat a szobatársnőmnek a kislánya születéstől kezdve folyamatosan sírt. A gondozok sem tudtak vele mit csinálni folyamatosan az anyukának hozták be a baby-t hogy nyugtasa meg. Ezt csak azért meséltem el mert nem Te vagy az egyetlen.

Én nem panaszkodhatok, nekem nagyon jó a kisfiam.

A mosolygásról még annyit, hogy 3 hónapos koráig nekem nem is mosolygott a drágám. Az még neked is odébb lesz.

Kérdés... Elég tejed van??? nem éhes??? Én azt hittem hogy van tejem és hogy elég neki. De sajnos nem így volt.

2009. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A szopizásokat Ő hagyja abba sírással kb. 15 perc után. Tejes a szája és utána 20-80 ml tejet fejek pluszba le. Volt idő, hogy mértük szopi előtt és után, ált.: 80 ml-t ivott.

2-3 óránként szoptatok, előbb nem, mert az orvos szerint attól lehet hasfájós, ha "összevissza" szoptatok, mert nem ürül ki a gyomra.

2009. febr. 23. 21:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira tudom, mit érzel! Nálunk ugyanez volt a helyzet. Ezt csak az érti, akinek ilyen sírós babája van, akinek nyugodt természetű, az el sem tudja képzelni, h' nincs semmi baja a picinek. Pedig nincs, és tényleg csak az idő segít. Az én babám császárral született, majdnem két hetes volt, mire hazamehettünk, addig pár órát volt velem. Biztos, h' ez is közrejátszott abban, h' gyakorlatilag egész nap ordított. Az első három hónapból arra emlékszem, h' állandóan sírt, és mi ringattuk rendületlenül. Aztán szép lassan javult a helyzet. Mostanra (6 hónapos elmúlt), már sokat mosolyog, kacarászik, eljátszik egyedül, de ha valamit akar, még mindig előveszi a sikítós sírást minden átmenet nélkül. Mi is kivizsgáltattuk, nincs idegrendszeri probléma a háttérben, csak nehéz eset. Segíteni sajnos én sem tudok, csak azért írtam én is, h' tudd, nem vagy egyedül ezzel. Minden rendbe fog jönni!
2009. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
21:18-as vagyok. Közben láttam az utolsó kommentedet. Szóval a szoptatással nekem is volt ilyen gondom: a doki mondta, h' másfél-két óránál nem etessem sűrűbben, mert attól is fájhat a hasa. Egy darabig betartottam, aztán nem. Amikor minden nyikkanásra mellre tettem, drasztikusan javult a síráshelyzet. Az anyatejet egy óra alatt megemésztik, ha nem éhesek, csak cumiznak, és az megnyugtatja őket. A mai tapasztalataim birtokában tudom, h' sokszor éhes volt (van egy jellegzetes sírása, amivel jelzi). A mai napig többször eszik keveset, tehát sosem állt át 4 óránkénti evésre. Esetleg te is kipróbálhatod, h' sokat hagyod cicizni, hátha segít.
2009. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!