Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » De Miért, Miért, Miért?...

De Miért, Miért, Miért? Elegem van, tehetlen, béna anya vagyok.

Figyelt kérdés
Kislánykám 9 hónapos,este 8-kor mint akit leütöttek csodálatosan elalszik.Nincs hiszti,nincs ringatás,beteszem a kiságyba,megfogom a kis kezét és 5 perc múlva alszik ÉJFÉLIG.Akkor iszik eg kis vizet és onnantól kezdve 20-30 percenként nyöszörög valamiért.Egy szobában alszunk,nincs több helyünk.Ezt 4 hónapos kora óta csinálja.3 hónapig bírtam is azt,hogy éjféltől ugráltam reggel 6-ig,de elfáradtam,így mikor éjfélkor megébred és szomjas,megitatom és magunk közzé veszem:((TUdom,hogy nem jó,de higgyétek el nagyon elfáradtam.Ez így működött is egy hónapig,de egy pár napja azt csinálja,hogy éjfélkor megébred,átveszem,alszik 1 órát és reggelig vergődik!!!!Egy percet nem tudunk aludni.Nagyon elfáradtam és tehetetlen vagyok.Nem fogzik és nem éhes(már próbáltam azt is,hogy adtam neki enni,de nem kérte).Az apját is sajnálom,mert az meg megy melózni másnap 12 órába.Lányok segítsetek,mert világgá megyek....:(
2011. márc. 22. 14:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
bocsi TEHETETLEN :s
2011. márc. 22. 14:21
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

véletéenül nem most kezdett mászni, vagy felálni, vagy járni? a mozgásfejlődés is zavarhatja. amúgy, az hogy te nem látod jönni a fogat, nem jelent semmit, őt már zavarhatja odabenn. nem vagy béna anya. az enyém is ezt csinálta , hálistennek nekünk volt külön szobánk, én ott "aludtam" vele, hogy az apja tudjon aludni éjjel. és kinőtte. 21 hónapos kora óta éjjel alszik mint a kisangyal.

esetleg homeós készítményt próbáljatok ki, sedatif pc vagy chamomilla ch 15.

2011. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem!!! Nekünk ez addig tartott ,amig a 16. foga ki nem bújt.. :(( Azaz durván másfél éves koráig. Utána egy álom lett az alvása nappal és éjjel is. :) Tarts ki!!!!


Most elmondok egy sztorit, ami miatt mindig lepontoznak, és leh.lyéznek, de a védőnőm tanácsolta. Már olyan 11 hónapos körül volt a lányom, mikor is nagyon ki voltam merülve, a szemem karikás volt, fogytam, és képes voltam a kialvatlanságtól hányni is. Na akkor védőnénink (3 gyerekes anyuka) azt mondta, hogy egy átaludt éjszaka nekem nagyon jót tenne... és adjak a lányomnak egy Germicid C kúpot fürdés után, és aludjunk át egy éjszakát. Én így is tettem. Átaludtuk. :) Nem vagyok rá büszke, hogy egy kúppal "elkábítottam" a lányomat, de utána hetekre visszatért az erőm az állandó éjszakázásokhoz.

2011. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Éjfélkor itasd meg és rakd vissza a kiságyába. Ne vedd magatok közé. Itatás közben ne szólj hozzá, hátha akkor kevésbé ébred fel. Lehet hogy sírni fog, de akkor sem vedd magatok közé, és így talán pár nap alatt megszokja hogy igenis a saját ágyacskájában kell aludnia és igenis éjfél után is alvás van.
2011. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is béna anya lennék? :o))

Már 19 hónapos a lánykám, és csak nem alszik át egy éjjelt sem. Hm. Pedig második gyerek. Hm. A nagyot oviba kell hozni-vinni, megy a háztartás stb. mint mindenkinél gondolom.

Várjuk mi is a csodát. Hol megszoptatom, hol hagyjuk sírni úgy, hogy 10 percenként oda megyünk hozzá, hol a férjem próbálja visszaaltatni, mindennel próbálkozunk, egyelőre tartós siker nincs. (Az ágyba bevétellel csak kétszer próbálkoztunk, katasztrófába fulladt, ő akkor azt hitte, játék van, és felélénkült totálisan, szóval ezt a verziót hanyagoljuk).


Hulla vagyok, persze, de majd elmúlik. Addig meg gyarapszanak az ősz hajszálaim, és fogynak a kilóim. Ez van.

Nappal egy angyal, ez kárpótol némileg. :o)

És kb havonta egyszer a nagyinál alszanak a gyerekek, olyankor kialusszuk magunkat egy kicsit.

2011. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt mondom, hogy kitartás, egyszer el fog múlni ez az állapot is. Én 1 éven keresztül óránként keltem a lányomhoz, szinte alig aludtam egy évig, mert hasonlóan mint nálatok, az én lányom is csak vergődött két ébredés között. Aztán másfél évesen kezdett kicsit javulni a helyzet, mostmár csökkentek az ébredések úgy 2-3/éjszaka, és nem is kell magunkhoz venni, én is jobban alszom azóta. Már van olyan éjszaka is amikor alszik végig.

Ha nem látod jönni a fogát, attól még érezheti és ez zavarja éjjel. Nálunk a fogzás volt az oka a rossz alvásnak. Nálatok pont fogzási korban van.

Megértem hogy eleged van, mert ki vagy merülve, én is az voltam, de mégegyszer kitartás, egyszer vége lesz.

2011. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok.Mert tényleg nagyon el vagyok keseredve:(Pont a múltkor kapott egy kúpot,mert a doki néni szerint fájt a füle(szerintem semmi baja nem volt),de ugyanúgy ébredt.Nincs mozgásban sajnos változás,nem kúszik,nem mászik,csak ül.Nagyon le van maradva,de azt mondják,hogy semmi baja,már voltunk több orvosnál,azt mondják,hogy lusta:((((.Nem hagyhatom sírni,mert szülőkkel lakunk akik szintén melóznak,és nem tehetem meg mindenkivel,hogy fent legyen.Így csak én meg az apja virrasztunk,de ez az elmúlt 5 hónap nagyon hosszú volt:(
2011. márc. 22. 14:32
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A főnökömék kisfia még 11 hónaposan is csak ülni tudott, nem kúszott, nem mászott, nem állt fel. Hordták neurológustól neurológusig, Dévény torna, meg minden, nem láttak nála semmit. Aztán 11 hónaposan csak úgy,minden átmenet nélkül felállt :) 12 hónaposan pedig járni kezdett. :) Neki kimaradt a kúszás-mászás, kutyázás, stb. Most 11 éves. Gyönyörű nagy fiú, semmi baja :)
2011. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen!Nekem is minden doki ezt mondja,hogy ki fog maradni.Itt meg olvasom ,hogy miféle bajok lehetnek abból ha kimarad,anyum meg is nyugtatott,hogy én sem kúsztam másztam csak felálltam.De tudjátok a kisördög azért mindig ott van....,hogy mivan ha.De ,most nem is ez a lényeg,hanem az hogy RETTEGEK az éjszakáktól:(.Nappal meg nem tudok vele aludni,mert akkor csinálom a házimunkát,mert egyedül nincs el egy percet sem.Apa meg este fél 9-kor jön így muszáj vagyok napközben elvégezni a dolgom.
2011. márc. 22. 14:39
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is fogzásra gondolnék vagy egyszerűen megszokásra. Főleg ha mindíg ugyan akkor ébred. Én éjszakára kipróbáltam a Viburkol kúpot nyugtatós homeós bogyó nállunk bevált, nem mertem mást adni mert nem tudom eldönteni hogy fogzás vagy mozgásfejlődés van nállunk a felkelés hátterében. Próbáld ki Te is, ezzel ártani nem ártasz max nem adod többet ha nem használ. Nappal mennyit alszik? Nem lehet hogy nappal sokat alszik és nem álmos annyira éjjel? Kitartást és ne gondold hogy béna vagy!
2011. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!