Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » De Miért, Miért, Miért?...

De Miért, Miért, Miért? Elegem van, tehetlen, béna anya vagyok.

Figyelt kérdés
Kislánykám 9 hónapos,este 8-kor mint akit leütöttek csodálatosan elalszik.Nincs hiszti,nincs ringatás,beteszem a kiságyba,megfogom a kis kezét és 5 perc múlva alszik ÉJFÉLIG.Akkor iszik eg kis vizet és onnantól kezdve 20-30 percenként nyöszörög valamiért.Egy szobában alszunk,nincs több helyünk.Ezt 4 hónapos kora óta csinálja.3 hónapig bírtam is azt,hogy éjféltől ugráltam reggel 6-ig,de elfáradtam,így mikor éjfélkor megébred és szomjas,megitatom és magunk közzé veszem:((TUdom,hogy nem jó,de higgyétek el nagyon elfáradtam.Ez így működött is egy hónapig,de egy pár napja azt csinálja,hogy éjfélkor megébred,átveszem,alszik 1 órát és reggelig vergődik!!!!Egy percet nem tudunk aludni.Nagyon elfáradtam és tehetetlen vagyok.Nem fogzik és nem éhes(már próbáltam azt is,hogy adtam neki enni,de nem kérte).Az apját is sajnálom,mert az meg megy melózni másnap 12 órába.Lányok segítsetek,mert világgá megyek....:(
2011. márc. 22. 14:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Sajnos én a kérdésedre nem tudok segíteni, viszont, olvastam a Suttogó c. könyvben, hogy ha a baba mindig ugyan abban az időben kel fel, akkor nem éhes, szomjas, hanem egy rossz szokás. Szerintem próbáld meg, hogy nem adsz neki inni, hanem odamész és simized a hátát és vissza altatod. Egy próbát meg ér, hidd el.
2011. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ez megszokás, ne adj neki inni, mert azzal kezdődik az éjszakázásotok. Nyugtasd meg, és tedd vissza aludni. Napközben mennyit alszik?


Megpróbálhatod a levendulás fürdetők közül is valamelyiket, mert a levendula nyugtató hatású, és lehet, hogy segítene.

2011. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Egyik előző vagyok. Szerintem nem megszokás, (bár én is azt hittem) mert nálunk is mindig ugyanakkor voltak a felkelések, szinte órára pontosan. Aztán egyszer csak elmúlt, amikor kijött a rágófoga.
2011. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nálunk mostanában, hogy már az utcán is mászkál egy kicsit, most mintha jobban, könnyebben aludna, 14 hós. Talán a fáradtság segítene nektek is. Nagy baba már ahhoz, hogy csak ennyit mozogjon, persze ez csak az én véleményem. Próbáld fárasztani napközben, ilyenre gondolok, hogy pl. Ringató foglalkozásra el tudnád vinni. Vagy napi 2 séta, nézelődjön, legyen levegőn minél többet.
2011. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem rágörcsölni,és ne félni az éjszakáktól, és megbeszélni a babáddal, hogy ahhoz, hogy szépen fejlődjön, és jól érezze magát napközben, nagyokat tudjatok játszani, ahhoz az kell, hogy mindketten kipihenjétek magatokat éjszaka. Hidd el, hogy megérti! NApközben többször is mondd neki, és este lefekvés előtt is! Ha sír, ne vidd át magatokhoz, hanem csak menj át hozzá, simogasd, nyugtasd meg,mondd neki, hogy itt vagy, vigyázol rá, reggel várni fogod, de hagyd a saját ágyában! Te pedig próbálj lazítani, igyál este nyugtató teát, és ha alszik napközben, akkor Te is pihenj! Ha következetes vagy, és elhiszed, hogy meg tudjátok csinálni sikerülni fog! ( nekünk bevált, pedig nagyon-nagyon rosszul aludt, totál kimerült voltam)!
2011. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Nélunk ugyanez volt. mire sikerült depressziósnak lennem. és muszály volt tennünk valamit. Három dolgot próbáltunk egyszerre. Most hogy melyik vált be külön külön nem tudom. de mindegyiket olvastam az eddigi válaszadók közül. Az egyik,hogy Vibrucol kúp, homeós chamomilla bogyó, plusz cumira dologél (nem jött a foga, mégis , mert nyugtatóak ezek a szerek) ez a hármas fürdés után. majd éjfél előtt felkeltem, és megébresztettem őt két 3 éjszakán át. kb olyan fél tizenkettő felé. a harmadik,h leszoktattam a ciciről. nem kapott többet. két hétig csináltuk. azóta átalussza az éjszakát. annyiban még a későbbiekben megtoldottam, h hagytam sirni. lehet megkövezni nyugodtan, mert volt, h 35 percig is sirt. két estét csinálta. utána ugyanúgy aludt. megszokás szerintem amit csinálnak.kőkemény, én aztán tudom......
2011. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
az utolsótól kérdezném, hogy miért ébresztetted fel éjfél körül a babát?
2011. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm,hogy írtatok.Szerintem sokat alszik napközben,de nem is bír fent maradni.

Így van a napja:

-reggel 5.30-6 ébred(felöltözünk,peluscsere)

-fél 7 reggeli

-8.30-tól visszaalszik 9.15-ig

-fél10-kor tízóraizik

-10-től délig kint vagyunk sétálni

-fél 1-1 között ebéd

-fél 2-2 között elalszik olyan 2 órát alszik

-fél 5 kor uzsi,majd 1 óra séta(ebből 20 perc szunya)

-6kor fürcsi(minden másnap van csak fürdés,de amikor nem fürdik ,akkor áttörölgetem,tehát a rituálé megvan)

Későbbre nem tudom tenni,mert akkor már fáradt és végigordítja.

-fél 8-kor peluscsere,D-vitamin stb

-háromnegyed 8 vacsi

-8-kor szunya

Van már 2 foga,az nem viselte meg amikor kijött.Tudom ,hogy ez nem azt jelenti,hogy a többi sem fogja.

Ma este megpróbálom,hogy nem veszem át magunkhoz,csak sajnos tudom,hogy így egész éjszaka állhatok a kiságy mellett:(!Mert sírni nem hagyhatom,mert akkor mindenki felkel.Nem is sír Ő igazán,inkább csak nyüszög,meg vergődik.Meg rengeteget iszik.

2011. márc. 22. 18:11
 19/25 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta egészen addig amíg inni adtam Neki!Éjjel vagy 3-4 szer ivott mert felnyöszörgött és persze apa egyből hogy szomjas, adj neki vizet.Aztán beszélgettem a védőnővel hogy mi van és azt mondta hogy ha felkel is ne adjak inni,picit simogassam meg,ne beszéljek hozzá és feküdjek vissza.Ha azt látja hogy nem foglalkozunk vele egy idő után rájön hogy felesleges a balhét csinálni, mert éjjel van mindenki alszik:)

És nekünk bevált,nem rögtön de pár éjszaka elég volt.Most már nem ébred,de ha mégis gyorsan cumit kap és alszik tovább.Érdemes megpróbálnod veszteni valód nincs:)

2011. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Segiteni nem tudok, de irigyellek. Az en 6 honaposom pont ezt csinalja, plusz napkozben 2x30 percet alszik. Hazimunka, fozes is katasztrofa, hisz a gyerek folyton ebren van. Ejjel meg csak az ugralas hozza. Szoval en is varom a csodat.3 hós kora ota ilyen.
2011. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!