Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajt csinálok, ha csak ritkán...

Bajt csinálok, ha csak ritkán fektetem hasra a 3 hós babámat? Egyszerűen nem tűri, ordít.

Figyelt kérdés
Esetleg van valami tippetek, hogy szerettessem meg vele? Játékokat szoktam mutogatni, úgy elvan 1-2 percig, de ennyi.
2009. febr. 24. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért jo hasra tenni a babákat,mert igy erösödnek a legjobban.A hátuk,a gerincük,a fejtartásuk,a hasizmuk,söt még a kezük is.
2009. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én 2 hós babám sem tűri a hasonfekvést, pedig neki is tornázni kéne. Én úgy csapom be, hogy felveszem , mintha böfiztetném, majd szép lassan, szakaszonként lecsúszok vele hanyatt az ágyon. Máris hason van. :) Egy idő múlva, ha jó a kedve megpróbálom óvatosan lecsúsztatni magamról. Persze nem mindig sikerül, de addig is tartja a kis fejét.
2009. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Semmi baja nem lesz,ha nem fekteted hasra.Erőltetni amúgy se lehet ha ő nem akar,nem minden baba szeret hason feküdni.Az én lányom se feküdt soha hason amíg pici volt,de most hogy 6 hónapos lett és állandóan hasra fordúl rájött hogy szeret hason aludni,így ő maga igényli és időnként hason alszik.Semmiben nem befolyásolta a mozgásfejlődését az hogy ő nem aludt piciként hason,ugyanúgy emelgette a fejét és a háta is megerősödött hamar mászott,(most már kotor rendesen)pedig csak 6 hónapos.Ne aggódj amiatt hogy nem akar úgy aludni.Majd rájön ő mi a jó neki.
2009. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám hátsó koponyatartással született, emiatt a fejét nem tartotta rendesen, lógatta meg ilyenek. Mondták még a kórházban h sokat fektessem hason. Na volt is nagy ordítás állandóan, míg ki nem próbáltam azt h megtámasztottam magam félülő helyzetben és úgy tettem a mellkasomra a babám, így ő azt érezte h nem hason fekszik, pedig tulajdonképpen igen, dolgoztak az izmok és mikor néhány hét eltelt gyönyörűen tartotta magát, a védőnő csak lesett h mi történt :) Utána napközben már csak hason aludt. Azóta meg már forgolódik is. Szóval a lényeg h próbáld ki h félig ülő helyzetben a hasadra fekteted, így látja az arcod is és nem ijed meg h hova tűntél, aztán ha már ez jól megy, jöhet az egyedül gyakorlás, persze az jó ha így is lát téged és beszélsz hozzá, biztatod. Ha panaszkodik fordítsd meg, lehet megunta v elfáradt.
2009. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia az én lányom is utált hason lenni.De napjában többször is próbálkoztunk.Mégpedig úgy hogy a pelenkázón raktam hasra és elé gugoltam majd fel is álltam ez tetszett neki és akkor már fel is nézett rám.Kellett mert nem nagyon alarta tartani a fejecskéjét.De soha nem aludt és még most sem alszik hason pedig már elkezdett pürügni forogni.Ja és még a franciaágyra is hasra raktam hogy mellette feküdtem.Szóval próbálgasd előbb utóbb többet is ki fog birni mint pár perc.

Üdv.

2009. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam sem szeretett hason lenni, 1-2 perc, s sírás volt. Aztán mikor betöltötte a 4 hónapot, elkezdett hasra illetve hátra fordulni. Azóta ha a hátára fektetem egy fél másodperc s már hason is van.S úgy is alszik.Szerintem ne erőltesd.Tudja ő, hogy jó neki. Egy 6 hós kisfiú anyukája
2009. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben én is a mellkasomra fektettem félig ülő-félig fekvő helyzetben, mert egyáltalán nem bírta a hason fekvést. Aztán ahogy erősödnek a nyakizmai, egyre kevésbé fogja utálni a hasalást. Az én gyerekem most lesz 5 hónapos, és már negyed órát is elvan hason.
2009. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tedd hasra, ez nagyon fontos az izmok erősödéséhez. Erőltetni nem kell, ha sír, próbálj meg trükközni. Naponta többször 1-2 perc szerintem elég.
2009. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. febr. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!