Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házi tejtől lehet ekcémás a...

Házi tejtől lehet ekcémás a 22hónapos babám bőre? Kaptunk rá gyógyszertári mosdókrémet és sima krémet a pöttyökre! Ez majd elmulassza neki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem minden bőrbetegség, kiütés ekcéma. Az egy kemény betegség, többnyire gyorsan csak szteroid gyulladáscsökkentővel, és zsírosodást visszaállító krémekkel lehet hatékonyan kezelni, különben véresre képesek kivakarni a gyerekek. A babád inkább "allergiás" jellegű kiütést kaphatott a tejtől, mivel még nem szokta meg. De ilyet lehet bármilyen ételtől kapni, amit a szervezet kevésbé tolerál, vagy még ismeretlen számára, még felnőtt korban is.

Ha az orvos felírta, akkor biztosan elmúlik tőle.

Viszont, ha mégis ekcéma, akkor az nem igen a tejtől lehet. Az ekcéma az egy "kényesség" a bőr részéről. Száraz bőrű kisgyerekeken fordul elő, és az orvosok szerint ki fogják nőni, de az én tapasztalatom azt mutatja, hogy bizony nem mindig. Fiam az, lányom az volt. Én mindent megetettem velük, a tejet is. Sőt nagyon szerették a tejtermékeket. Minden évben szép barnák voltak nyáron, pedig a napozással vigyáztam. Hetente kentem a bőrüket hidratáló krémmel. A fiamét már pár hónapos kora óta. Csak Der-Med folyékony szappannal fürdetem, még a haját is azzal mosom (gyógyszertár, kb. 2.800,- Ft). A szteroid krémre azóta nincs is szükség.

2011. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!