Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom...

Olyan anyukák válaszát várom akik "megtanították" aludni gyermeküket! Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Aludj jól gyermekem, vagy bármilyen más módszer érdekelne. Bevált, pontosan hogyan zajlott? Egy hét múlva hat hónapos lesz babám, oda jutottunk, hogy nappal egyáltalán nem tudom elaltatni. Kimerült, nagyon félek, hogy komolyabb következményei lesznek. Éjszaka alszik, de ha így folytatódik a dolog, félek még ez is veszélybe kerül. SOS! Ha van rá időtök e-mail-ben is szívesen felvenném a kapcsolatot!
2009. febr. 24. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Próbáltad már megteremteni az esti körülményeket neki nappal is? pl: sötét szoba? Este hogyan altatod el? Nem megy az a próbálkozás nappal is?
2009. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Én is hasonlóan vagyok,csak annyiban,hogy én nappal ringatva altatom,így alszik csak el kézben.

A nappal besötétített szobát én nem merem megpróbálni,nehogy akkor meg összezavarodjon.

Remélem tudnak neked segíteni,nekem ismerősök azt mondták,hagyjam sírni-na inkább altatom,cipelem a popóját.Nekem ez nem megy.

2009. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Az én babám rettentő jó alvó a legelejétől fogva:)!

Mi azon az állásponton voltunk a férjemmel amikor megszületett, hogy ha alvásról van szó akkor csak a kiságyába! Nem volt ringatás, járkálás vele így nem szokta meg. Jó azért volt egy 2 hét amikor a foga jött akkor babakocsiba tudott csak aludni és akkor kénytelen voltam 2-szer kimenni vele sétálni és egész napunk a levegőn telt, még szerencse, hogy ez késő ősszel történt!

A lényeg, hogy ha alvásról van szó, be a kiságyba, vagy ahol aludni szokott, te is lefekszel mellé és azt mondod, hogy most aludni fogunk! Elején nagyon nehéz, mert sír a baba, de meglátod, egy-két hét és teljesen magától elfog aludni a picikéd! Max a hátára teszed a kezed, kicsi simogatás, de ne vedd ki a kiságyból!

Boldog babását kíván 9 hónapos anyuka!

2009. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Telejesen egyetértek az elöttem szólóval.Mi is a kiságyba tettük,az elején nehéz volt,sírt,de elaludt.

Mikor nyűgös,pl fáj a foga,akkor sem veszem ki,megsimizem,adok fogzáskönnyítőt.Ha elkapatod,az neki sem jó!Mindig ugyanaz legyen este,ugyanakkor.Nálunk 8-kor fürcsi,fél 9kor kaja,ezt már kislámpával.Büfi,utána pár perc beszélgetés:ma azért vagyok rád büszke,mert szépen forogtál,mosolyogtál a boltba,ilyesmik.Aztán semmi cécó,kiságy,hálózsák,egy utolsó fejsimi,és kimegyünk a szobábólVan h méltatlankodik,de mivel megszokta,h alvás jön,elalszik.

Reggel 7-kor ébred elöször.Ha éjszaka sír,megsimizem,eddig még sosem volt semmi olyan,ami miatt ki kellett volna venni.Ha még éjszaka eszik,az legyen más,mint a többi etetés.Nincs peluscsere,csak hami,büfi,semmi beszélgetés,játék,hanem vissza aludni.Jóéjt,álmondj az angyalkákkal,és alszik is már.Következetesen kell csinálni.Annyit fogadj meg,amennyit tudsz,remélem,h tudtam segíteni!

6 hós fiú anyukája

2009. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Fürdés után tudja, hogy este van. Egyéb körülményeket tekintve, ugyanúgy altatom nappal is. Annyira nem lehetek tehetségtelen anya, hogy hat hónap alatt ne tudjam megtalálni a megfelelő módszert. Nem érzem, hogy elrontottuk volna, önállósághoz szoktattuk, nem kapkodtuk fel, bár igazán értelmét sem láttuk, hiszen nem nyugodott meg nálunk sem. Ez már egy olyan szintje a fáradtságnak, ami nem orvosolható ringatással, énekkel stb... tehetetlenek vagyunk. Az értelmetlen sírások helyett valamilyen stratégia kellene. Sírás így is van sok.
2009. febr. 24. 19:08
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Hát én nem könyvböl tanítottam mag!!!!

3 hónapos koráig úgy aludtel hogy memllé raktam a fejem.délutáni alvásunk mindég babakocsiban történt egészen 11 hónapos koráig.

Utánna rájöttem,hogy nem igényel csak naoi egyszeri alvást,és félkettökor alszik magától a kiságyban-

Nálunk mindég az esti alvás volt a gond.Cicivel aludtel.4 hónapja kap szopizni,aztán megy a kiságyba és ott maradok vele amíg el nem alszik.


Próbáld meg,hogy a szobát besötétíted.Minde´g akkor vidd aludni,mikor már tényleg fáradt.

Próbáld meg babakocsiban altatni.Menjetek nagyokat sétálni,és hátha a friss levgö elaltatja.

2009. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Egyetértek az utolsó hsz-al, hogy csak kiságy, már a kezdetektől. Nincs kompromisszum, igaz, mi a babakocsinkat 2 hós korunkra kinőttük a fekvő részét, így nem tudtuk használni. Megszokta gyönyörűen a kiságyat. Délben muszáj a sötétítés, mert megszokta, hogy alváshoz sötét szoba kell. Este is sötét leengedett redőny, csukott ajtó, hogy még csak a reggeli fény se süssön be, mert akkor hajnalban már kukorékol, mert a hajnali napsugár felébreszti, de még nagyon kómás hajnali fél 7-kor így mindig vissza kell altatnom, mert nem bír ébren maradni. (próbáltam)

Mi is jó alvók vagyunk, este 9-től reggel 9-ig bírjuk aludni, délben 2 órát alszunk, kiságyba sötét szobában. nem zavarodik össze. Délután is alszik még egy vagy másfél órát szintnén kiságyban sötét szobában.

Nálunk abból áll az altatás, amit már újszülött korában megszokott, hogy megetetem, tisztába rakom. Átviszem a szobájába, leengedem a redőnyt, még kicsit fogom a karomba, pici dajkálás, elmondom neki, hogy most mi lesz és leteszem. Becsukom a szobaajtót és otthagyom. Néha még sír egy picit, max 5 percet, de nem jellemző inkább egyből keresi a helyét és elalszik.

Én úgy szoktattuk rá erre, hogy lettem és picit hagytam sírni, ha nem múlt átmentem, felvettem tartottam egy kicsit, mikor megnyugodott újra letettem. Egy idő után megtanulta, hogy mit várunk el tőle. max 1-2 hét és ráállt. Az éjszakai alvás is ilyen. Annyi különbséggel, hogy mostanra már nem kell átmenni hozzá megnyugtatni, mert maga elalszik egy hang nélkül.:)

egy 7,5 hós kisfiú anyukája

2009. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyre erősebb, nagyobb, kitartóan sír.Félek, ha most nem álljuk útját több órás altatás lesz este is. Ma egész nap altattam egyszer aludt 10 percet. Mindig kiságyban altattuk, az igaz, hogyha sokat sírt mi kivettük. Lehet, hogy ez volt a hiba.
2009. febr. 24. 19:14
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja és sötétben alszik észrevettem hogy úgy "jobban megy". Azt hittem megúszom kevés sírással, de ez már neki is káros. Estére annyira fáradt, hogy csak sírni tud. Az édesapja csak ebben az állapotban látja hétköznapokon. Nem egy lélekemelő dolog.:(
2009. febr. 24. 19:18
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Az én babám 3 hónapos, de már "megtanítottam"

este fürdés, kaja aztán alvás olyan 10 körül. Az első 3 napon felket olyan 2-3 körül, és sírt egy órát, azóta viszont minden éjszakát végig alussza, olyan 6-7 között kel megint.

Neki is jobb így, és nekem is.

Az a bizonyos 3 nap elég borzasztó, de mindkettőtök érdeke, hogy a baba mielőbb átaludj az éjszakát.

2009. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!