Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom...

Olyan anyukák válaszát várom akik "megtanították" aludni gyermeküket! Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Aludj jól gyermekem, vagy bármilyen más módszer érdekelne. Bevált, pontosan hogyan zajlott? Egy hét múlva hat hónapos lesz babám, oda jutottunk, hogy nappal egyáltalán nem tudom elaltatni. Kimerült, nagyon félek, hogy komolyabb következményei lesznek. Éjszaka alszik, de ha így folytatódik a dolog, félek még ez is veszélybe kerül. SOS! Ha van rá időtök e-mail-ben is szívesen felvenném a kapcsolatot!
2009. febr. 24. 18:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
3. vagyok.Nem tesz jót neki a sok sírás.Ha nem akar délután aludni,figyeld,h mikor kezdi dörzsölni a szemét,kezd nyűgösebb lenni.Ti már nagyok vagytok,lehet,h nem fog más segíteni,mint hogy esténként tényleg hagyod sírni.Ha kell,akkor egy fél órát.Menjetek át a másik szobába a pároddal,és egymást erősítsétek,h nem veszitek ki.Egy ismim csinálta ezt,első nap egy óra!volt,másnap már csak fél,harmadik nap 10 perc,azóta alszik.Kövezzetek meg,de meg kell törni az ellenállást,elvégre te tudod,h mi a jó neki,nem ő.Nehéz,de a végtelenségig nem lehet ringatni,saját ágyatokban altatni.
2009. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Az ényém nindig szopi közben aludt el.Én nem szeretem a kiságyban altatni.melettem alszik éjjel is .ha éjjel fölkel szopi és kész alvás tovább.Délután is szopi közben alszik el nálunk ez bevált.Babakocsiban is szivesen elalszik kint a friss levegőn.
2009. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen megértelek.

Lányom 8 hós, és én is csalódott anya vagyok, mert nem tudom elaltatni. Nem tudom, ti ciciztek-e ,de nálam az a gond, hogy cicifüggő a lányom-gondoltam, már kezeltetem:-)

Dédinél elalszik, anyámmal elalszik, apával is elalszik, de velem képes 3 órát visítani, és nem hajlandó elaludni.

Az esték is elég tragédiák, bár ezt tudom, én rontottam el. Kb 3 hónapos koráig cici, és aludt, de aztán eljött az idő, hogy nem aldut el, így játék és megint cici, és ha még mindig nem aldut, megint cici...és hát nem is alszik el cici nélkül.

Ez odáig fajult, hogy dec elején hajnali 5-ig keltem hozzá negyedóránként, mert mindig felsírt, és nem lehetett viszsavígasztalni.

Aztán kicsit jobb lett, de nem mindig...

Én elolvastam az aludj jól gyermkekem (le lehet tölteni, de el is tudom küldeni neked emilen) és elhatároztam, hogy kipróbálom, de aztán most mintha megérezte volna, aránylag szépen alszik. Bár nem tudom letenni fél 10-előtt, és a cumira is rászoktattam decemberben, mert már sebes volt a cicim a hajnalig tartó mellen lógástól.

Most annyi, hogy elalszik fél 10-körül, egyszer fél óra mulva felébred, néha felsír, ha a cumi kiesik a szájából, ilyenkor várok, van hogy visszaalszik kis nyösszögés után, ha nem beadom a cumit a szájába és alszik tovább. 2-kor egyszer felébred, akkor visszaringatom, ha nem megy, akkor cici, de visszaalszik. Azátn 4-kor cicizik, visszaalszik, majd fél 7-kor cici, de ilyenkor sokszor át hozom magam mellé, mert a kiságyába 4x-5x visszarakom, de felébred.Ésmivel én is fáradt vagyok még, átviszem magamhoz, és ott alszunk 8-9-ig.

Az altatási módszerek lényege, hogy a gyerek ne kapjon külső segítséget ahhoz, hogy elaludjon, tehát ne ringasd, ne simogasd, ne énekelj neki. Tedd be a kiságyba, sötétíts be, búgyúzz el tőle és hagyd ott. Aztán innen kezdve oszlanak a vélemények: van aki azt mondja, hogy hagyd sírni-bár erre mondják, hogy elvszti benned a bizalmát, -van aki azt mondja, menj be és beszélj hozzá, és hagyd ott, és van, aki azt mondja, vedd fel, vígasztald meg, és tedd vissza. Van olyan is, hogy menj be, ne vedd fel, de simizd meg , vígasztald és hagyd ott.

Mindezeket a vígasztalásokat bizonyos időközönként kell ismételni, amíg meg nem nyugszik. Első nap 1 perc, majd 5 percenként, második nap 3 percenként majd 7 percenként, harmadik nap 7 perc, majd 9....és így tovább.

Első nap lehet 3 órát is sír, de elméletileg 4-6 nap alatt már magától elalszik.

Én nem vágtam még bele, sokat gondolkodom rajta, mit tegyek, de egyenlőre most így elégedett vagyok a lánnyal, bár tudom neki is az lenne jó, ha egyedül el tudna aludni.

2009. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk a nappali alvás nem ment, mert nem volt hozzá szertartásunk, ezért állandó cirkusz volt. Aztán kialakítottuk: 12-kor ebéd (akár cici, akár tápszer, akár főzelék), utána hagyom egy kicsit az etetőszékben, amíg elmosogatok, aztán tiszta pelus és mars a kiságy. Első napokban kicsit kellett simogatni a hátát vagy odadugni az arcom, de kb 5 nap alatt megszokta ezt a menetet és most már várja az ebéd utáni alvást. Esetleg próbálj ki valami hasonló rítust bevezetni.
2009. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk hozzátok hasonlóan alakult 6 hónapos kora körülra a nappali altatás. Egyszerűen akármilyen fáradt volt, akármit csináltam vele, nem volt hajlandó aludni, csak ordított. Már olyan fáradt volt egy idő után, hogy azért nem tudott elaludni. A különbség annyi, hogy nálunk az éjszakák is teljesen össze-vissza voltak, ami mindkettőnket nagyon kimerített.

Én az Aludj jól, gyermekem módszert kezdtem el használni. Tény, hogy sírt, de úgy éreztem, hogy ennek legalább hátha lesz értelme és végre alszik majd. És így is lett. Igaz, kellett hozzá 1 hét mire teljesen sírás nélkül aludt el, de 3 nap után már csak kb 3-4 percet sírt.

Első nap viszont a délelőtti alvásnál másfél órát (utána fél órát aludt), a délutáninál 7-8 percet sírt és 45 percet aludt. Este bealudt a cicin, az éjjeli/hajnali ébredésnél 1 óra sírás, majd alvás reggelig.

Második nap délelőtt 1 óra sírás (fél óra alvás), délután 3-4 perc sírás, éjjel már nem emlékszem, de sírt valamennyit.

Harmadik nap délelőtt kb 15 perc sírás és aztán minden nap kevesebb volt. És idővel a 30-45 perc nappali alvásból másfél órások lettek.


Mikor jött a foga, volt visszaesés, mert felkeltem hozzá éjjel megszoptatni, hogy megnyugodjon és így a nappali alvása is "elromlott". Ekkor 1 nap kellett hozzá, hogy visszaálljuon.


Most 9 hónapos és nappal mikor leteszem aludni, nyöszörög és pár perc alatt hümmögve elaltatja magát. Este vagy bealszik a cicin vagy szopi után mikor beteszem a kiságyba megnézi ahogy kimentem a szobából, az oldalára fordul és egy hang nélkül elalszik. Így este 8-tól reggel 5-6-ig alszik, akkor szopi és alszik még fél 8-8-ig.

Persze néha felébred éjjel, de már a hangjából tudom, hogy vissza fog-e aludni vagy bemenjek hozzá simizni, estleg szoptatni. De mondjuk egy 2 hét alatt 1-2 éjszakát jelent.


Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de hátha mást is érdekelt. (Olyan gyakran vannak ilyen kérdések.)

Sok sikert és kitartást!

2009. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Volt aki nem teljesen értette, nálunk este még úgy-ahogy elalszik,éjszaka sincs gond(még),a napközbeni altatás jelent nagyobb problémát. A jeleit pontosan értem, tudom mikor álmosodik-ő NEM AKAR aludni:( Tényleg köszi mindenkinek, a részletes leírást adóknak meg külön, mostantól megpróbálom a leírtak szerint. Ha így is-úgy is sír (most is rengeteget), akkor legalább sírjon azért mert jó úton haladunk a kellemes elalvások és pihentebb napok felé. Jó éjt Nektek!
2009. febr. 24. 22:06
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

A mi babánk angyal volt hat hós koráig, akkor elromloott az alvókája, annyira, hogy én is könyvekhez fordultam. Az Aludj jól gyermekem nagyon sokat segített és egyéb cikkek is a babaszoba.hu-n, minden egybevág, olvasd el ezeket, nem hülyék írták, nem szégyen meghallgatni olyan tapasztalatokat, akik több száz csecsemővel találkoztak. Ez azoknak a hősanyáknak, akik lenézik a könyveket.

A mi babánk sem aludt nappal, csak tíz percet, de most már miden oké. Különben nem sokat bőgettük, egyáltalán nem ez a módszerek lényege szerintem, hanem hogy te higgyél abban, hogy jól cselekszel és azt sugározd ki magadból. Ezt előbb utóbb átveszi a baba is és nyugodt lesz. Rengeteg türelem és szeretet! Hidd el, beválik, csak ne készülj ki, főleg ha már előre frászod van az altatástól, azt érzi a babó és hiába is próbálsz akármit. Írhatsz nyugodtan privit is. Nem untatlak itt a saját történetünkkel, minden gyerek más. Sok sikert és kitartást!!!

2009. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, olvasom a cikkeket!
2009. febr. 26. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!