Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az ideális ruhamennyisé...

Mennyi az ideális ruhamennyiség egy újszülöttnél?

Figyelt kérdés

Minden oldalon azt írják,hogy 4-6 db elég mindenből...

De a barátnőim azt mondják,hogy ennél több kell,mert van,hogy egy nagy 4-szer is át kell öltöztetni.


2011. márc. 27. 10:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekünk kb. 10 db van, de úgy tűnik, kell is ennyi.

Ezek szerint csak én vagyok ilyen béna, hogy többször kell öltöztetni a babámat. Másnál úgy látszik nem fordulnak elő balesetek.

Csütörtök óta vagyunk itthon, azóta volt bukás, kakis body (és nem a pelus volt a hibás, én nem tudtam még olyan szuperül ráadni az izgő-mozgó, kapálózó gyerekre a pelenkát, vagy nem vártam meg, amíg rendesen kakál, pelusoztam át, nem voltam elég gyors, és lekupacolta a pelenkázót és a ruháját is).

2011. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A bukás, meg a büfi nem ugyanaz.

Büfinél levegő távozik (gyakorlatilag minden baba büfizik), bukásnál meg azzal együtt a fogyasztott táplálék is.


És mindez nem a mellre tétel helyességétől függ. Mindemellett persze fontos, hogy helyesen legyen cicin, de ettől még ha arra hajlamos, bukni fog.


Bukás attól van, hogy még nem zár rendesen a gyomorszáj egyes babáknál (alacsony súlyúak, koraszülöttek "előnyben"), ha ez rendellenes, akkor reflux betegség a neve, de sok egészséges (nem refluxos!) baba bukik, és ki ennyi, ki annyi hónap múltán szépen kinövi. (Általában fél és egy éves kor között valamikor)

2011. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
bocsánat, természetesen nem az EGÉSZ fogyasztott táplálék távozik, csak egy kis része, amikor büfizik a baba, még akkor is, ha úgy néz ki, az egész visszajött... :o)
2011. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Miért kell mindig lehurrogni a másikat? Mi csak a tapasztalatainkat írtuk le a kérdezőnek. Nem lehet mindenki olyan tökéletes, főleg első babával, mint itt egyesek.

Nem a pelus volt rossz, hanem túl sok volt a kaki (az első hetekben gondolom már észrevettétek, hogy nem keményet kakilnak!!!!!) És igen is le tudják büfizni a kis rucit, akár mennyire is jól van megbüfiztetve.

És akkor is egyet értek azzal, hogy nem elég 4-5 ruha.

Az én kisfiam 51 cm-vel született és mégis nagy volt rá az 56-os az 50-es meg kicsi. Úgyhogy egy jó drabid 56-ost hordott, tehát több kellett!!

2011. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!