Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagálsz, mikor ismerős...

Hogyan reagálsz, mikor ismerőseid véleményezik, hogy hogyan neveled a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Már elegem van abból,hogy mindenki mindent jól csinál,csak pont mi nem.Én nem érzem azt,hogy 3 évesemnek éppen mindent szabad,de a határok azért valamivel tágabbak mint másnál.Amúgy kiegyensúlyozott,nyugodt,szófogadó,kíváncsi,minden iránt érdeklődő gyerek.Ha hibának mondható,hogy nem csípi az idegen férfiakat,és nem akkor akar aludni amikor mi akarjuk,mert alacsonyabb jóval az alvásigénye mint más gyereknek.
2011. márc. 29. 10:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Aki beleszol az általában irigy ember...

Hisz miért szolna bele,mert nem közömbös számára az ügy,ennyi.

2011. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Eleinte elnéző voltam, de sok volt az elmúlt 1 év és nem érdekel ki mondja, ha jó passzban vagyok, akkor finoma leépítem, de mostanában (Isten látja lelkem nem szándékos) anyósom, mindig rosszkor telefonál:). Felhív, hogy adjak rá sapkát, ha kimegyünk+dzsekit, mert fúj a szél. Esővédő legyen nálam, mert esni fog. Mikor kisebb volt: minek adok neki éjszaka enni? Nyomja a cumit cukorba, adjam neki oda, majd meglátom mennyire fog aludni. Mikor felállt a lányom és elindult, meg volt sértődve, hogy nem fogadom el a használt kis cipőt a sógornőmtől, mert megmondtam, hogy első cipő csakis új lehet a gyerekem lábán, mert mindenkinek más és más a lábformája. Nos jött az, hogy én pazarló és hülye vagyok! Nálunk is volt már, hogy beraktam a gyerekágyba, mert ugye beindult a hiszti. Én egy kegyetlen nő voltam! De szerinte az a legjobb megoldás, ha olyat csinál a gyerek, amit nem szabad, akkor el kell rendesen verni a kezét, vagy csapjak jó nagyot a fenekére és megtanulja. Mert nézzem meg a lánya gyerekeit. Ő is rácsap és a lánya is, mégis élnek. Húúú! Csak jól felhúzom már megint magam! Igen az lenne a megoldás, hogy egyik fülemen be, a másikon ki, de: NEM MEGY! Az utcán sem érdekelnek az idősebbek beszólásai. Simán vissza szólok. Úgy vagyok most már vele, hogy tartsa meg mindenki a nevelési módszerét magának!
2011. ápr. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem különösebben érdekel,ha valami idegen véleményezi a nevelésemet,viszont ahogy előttem már irták sokan,nálunk is inkább arra van példa,ha a családból valaki-pontosan mondva a sógórnőm-okoskodik.Nincs egy szem gyereke sem,de már jó párszor beszólógatott nekem,nem tart jó anyának és számára csak megtűrt személy v.ok a gyerekek miatt,amikor ott vagyunk anyósnál.Vesztünk már össze jó párszor,kb 1 hónapja megint beszólt nekem,mikor a nagyobbik beteg lett-éjszaka ott aludtunk anyósnál és hányt a gyerek-reggel készültem vele,hogy viszem az ügyeletre,a kisebbikre neki kellett volna vigyázni,de azt mondta nekem,úgy néz ki nekem útban van a pici,azért akarom otthagyni!Azt nehezére esett felfogni,hogy a picit nem akarom elcipelni magammal.Ráhagytam,de legszivesebben leorditottam volna a fejét!Egyszer úgyis kiborul a bili és megmondom neki a magamét,mert sokáig nem hagyom magamat bántani.Szóval a legdühitőbb az,amikor olyan beszél,akinek fogalma nincs a gyereknevelésről,a gyerek körüli dolgokról.Sógórnőm is 1 napokat tölt a gyerekekkel,mikor ott vagyunk,hát abból az 1 napból aztán nagyon fel tudja márni,mit is jelent gyereket vállalni és nevelni.Ők most próbálkoznak mesterséges úton gyereket összehotni a férjével,de eddig még nem sikerült,kiváncsian várom,mikor esik teherbe és azt kivánom neki,szüljön legalább 3-as ikreket,hogy ne legyen ideje állandóan mással foglalkozni!

Nálunk egyébként az is gond,hogy a párom sem áll igazán mellém,de ez már más téma.

2011. ápr. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hogy reagálok? Leszarom, magasról. :-)) Ha nyaggatnak, akkor megemelt hangon közlöm, hogy sepregessen mindenki a saját háza tájékán, aztán ha már ott tökéletes minden, akkor lehet oktatni másokat. Ennyi. Amíg az élet és a gyermekem általános viselkedése az Én megfelelő ítélőképességem igazolja, addig nem érdekel más.
2011. ápr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Megköszönöm.

Bár, nekem eddig sosem volt negatív a vélemény. A kislányom másfél éves, egy tünemény, mindenki imádja. Úgyhogy azt hiszem ez az ő érdeme inkább. :-)

2011. ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem érdekel.De a 4. baba után nem is nagyon szólnak be.

Egyébként meg tisztában vagyok vele hogy nincs tökéletes szülő és tökéletes gyerek sem.

2011. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A túlféltő anyósokban én is a sajátomra ismerek! :) Ugyanez, ő látja, hogy fázik, éhes, álmos, nem ízlik neki a főztöm, el fogom ejteni stb. Kicsit idegesít, de megpróbálok nem odafigyelni.

Ami engem is jobban zavar, az az, amikor a gyerektelenek véleményezik a nevelésemet. Még egy barátnőmnek sincs gyereke rajtam kívül, ezért aztán van ilyenben részem bőven. Miért nem tanítottam meg átaludni az éjszakát? Olyan nincs, hogy egy csecsemő ne fogadja el a cumisüveget, és szegény édesanyja emiatt ne tudjon bulizni járni. Egyáltalán minek egyévesen szoptatni? És miért veszem fel, ha elesik, így soha nem fogja megtanulni, hogy maga oldja meg a problémáit. stb.


Jobban belegondolva a második kategória elég vicces. :)

2011. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló helyzeteim, mint amiket írtatok, és sajnos engem eléggé könnyű ezekkel megbántani vagy elbizonytalanítani, hogy talán valamit mégis rosszul csinálok?

De ami valóban bosszant is, az a rokonaim kedvenc kérdése, hogy meddig akarom még szoptatni. Ezt olyan rosszalló hangsúllyal tudják kérdezni, hogy egyből felmegy az agyvizem. Főleg a nővérem (nincs gyereke) és anyukám (neki 3 is van, de egyiket sem szoptatta évekig) vesszőparipája ez.

Kislányom másfél éves, és csak esti elalvásnál és reggel szopizik+ ha esetleg felébred éjjel, napközben nem is igényli, és én sem erőltetem.

2011. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem szokták véleményezni,negatívan(legalábbis szemtől szembe)egyébként meg mindenki azt gondol amit csak akar!Inkább előfordul a pozitív vélemény(most nem az elfogult :) családtagokra gondolok természetesen)pedig igazi "hibázós" anyuka vagyok :) egy igazi ördögfióka 2,5 éves és egy most még angyal 5 hónapos kisfiúkkal.....ha értitek mire gondolok... :)!!! Nyilván nekem is van véleményem más neveléséről,amit szigorúan megtartok magamnak,legfeljebb "segít" nekem hogy milyen úton járjak,és milyen utat kerüljek el mindenképp!Ez is szubjektív!Ha esetleg közeli családtaggal(apa,és esetleg nagyszülők)nem egyezik valami nevelési elvünk,akkor azt,nem a gyerekek előtt,megvitatjuk,érvelünk,ellenérvelünk és kialakítunk egy közös nevezőt.
2011. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem szelektálni kell. Tapasztalt anyukától, aki ismeri is a gyerekeimet, általában én kérek tanácsot, és arra adok is. De van, hogy ő mondja :)

Viszont van egy barátnőm, ő alapból olyan, hogy "én csinálom jól, mindenki más rosszul", ugyanakkor tőlünk kér tanácsot bizonyos problémás helyzetekben (nem alvás, cicin lógás, üvöltés...). Ha mondunk neki szerintünk használhatót, akkor közli, hogy ez az ő gyereke, ő tudja, hogy ez nála nem fog beválni. Eleinte még kéretlenül is adtunk tanácsot, az teljesen felháborította. Utólag persze majdnem mindig bebizonyosodott, hogy igazunk volt, de olyan stílusban oktatott minket ki, hogy az ő gyereke, majd ő tudja, hogy azóta akkor sem adok tanácsot, ha kér (mert fölöslegesen jártatnám a számat).

2011. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!