Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagálsz, mikor ismerős...

Hogyan reagálsz, mikor ismerőseid véleményezik, hogy hogyan neveled a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Már elegem van abból,hogy mindenki mindent jól csinál,csak pont mi nem.Én nem érzem azt,hogy 3 évesemnek éppen mindent szabad,de a határok azért valamivel tágabbak mint másnál.Amúgy kiegyensúlyozott,nyugodt,szófogadó,kíváncsi,minden iránt érdeklődő gyerek.Ha hibának mondható,hogy nem csípi az idegen férfiakat,és nem akkor akar aludni amikor mi akarjuk,mert alacsonyabb jóval az alvásigénye mint más gyereknek.
2011. márc. 29. 10:50
1 2
 1/20 kisnita ***** válasza:

Engem abszolút nem foglalkoztat, hogy ki mit gondol a gyereknevelési elveimről. Anyukám egyszer megjegyezte, hogy SZÍVTELEN(!!!) vagyok amiért betettem a kiságyba büntibe a gyereket. És ha ő ilyet csinált volna velünk akkor apám agyon ütötte volna.

Hozzáteszem, hogy javában tart nálunk a határfeszegetés, a hisztikorszak meg a földön fetrengés ha valamit nem szabad. Ott szakadt el a cérna nálam mikor a fiam kiszórt 2 csomag tésztát a padlóra, a wc-be tette a mellényét, kipakolta a mosógépből a frissen mosott ruhákat, erre én erélyesebben rászóltam mire ő oda jött és belém rúgott! Na mondom akkor most mész szépen a kiságyba és ha megnyugodtál kiveszlek. Sírt egy 20-25 percet, persze könny semmi csak ordítás, aztán mint akit elvágtak abba hagyta és kaptam egy kedves, nyugodt, szófogadó kisfiút. Ha ehhez ez kell akkor mért, ne? Majd megtanulja, hogy nem rugdosódunk.

2011. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Vannak emberek akiknek a véleménye egyszerűen hidegen hagy. Vannak, akiknek a negatív véleménye azért esik rosszul mert igazságtalannak érzem. És vannak, akiknek a véleménye egyszerűen azért háborít fel, mert közben látom, hogy ő mennyire rosszul csinálja/csinálta. Az az igazság, hogy tényleg igaz az a jó tanács: egyik füleden be, a másikon ki. Csak néha nagyon nehéz kibírni.
2011. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors válaszokat.Engem is az borít ki,hogy igazságtalan.Szegénykémnek egyetlen bűne,hogy rossz alvó,emiatt mindig nyúzott vagyok és akkor jönnek a kritikák.Hogy mmiért nem tanítottam meg aludni stb.Aki nincs benne,nem tudja milyen.És persze más a helyzet,ha a gyerek a túl érzékeny kategóriába tartozik.Szép szóval könnyebb elérni nála mindent,persze több ideig tart.
2011. márc. 29. 11:08
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia


Engem is bosszant ha valaki bele kar szolni, de csak abban az esetben ha nem jogos amit mond, vagy epp az O velemenyere nem vagyok kivancsi es megis csak mondja-mondja es mondja.

Pl: anyukam szokta mondani, hogy O nem igy csinalta ahogy en, akkor elgondolkodok, hogy talan igaza lehet.A vegen levonom a tanulsagot es vagy valtoztatok vagy nem.

De pl volt, hogy gyerek nelkuli ismeroseim akartak bele szolni, na akkor felhuztam magam.

Plane azert, mert tok baromsagot szajkozott egesz nap keres nelkul.

Raadasul, ugy, hogy nem is akarnak gyereket, mert az tul nagy lemondassal jarna.

2011. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

hát én mindenkit le szoktam oltani, ha nagyon mondja. ha egyszer mond valamit, és mivel köze nincs hozzá. ált. viccesen szokták mondnai, vagy félig viccesen, akkor nem reagálok semmit. ha meg komolya mondaná, akkor leoltom. törődjön a maga dolgával. lásd: anyósom.

a másik jó volt, amikor anyósom egy férfiismerőse, cirka fél óra után levonta a következtetést, miszerint a kisslányom nagyon el van kényeztetve.....erre nem mondtam semmit, mit álljak le vitatkozni egy ilyen emberrel?.....

sok minden van , amit ha nem úgy ismeri az ember a gyereket, mint egy anya a sajátját, akkor azt gondolhatja, hogy ez rossz meg az rossz. viszont pont erőrl van szó, hogy az tudja legjobban mi a ygerek valós igénye, épp hol tart, mit lehet elvárni tőle, aki nap mint nap 24 vagy majdnem annyi órát vele tölt. és ez általában az anya. ha a te gyereked nem jól alszik, te meg kelsz hozzá, ez a ti privát dolgotok. ha a te gyereked nem alkalmas még rá hogy átaludja az éjjelt, és kis rásegítéssel sem, akkor jól teszed hogy kelsz hozzá akármilyen nyúzott vagy. nálunk ugyan csak 21 hónaopig tartott ez, de a védőnőnek nem tetszett, anóyomnak nem tetszett....hát tojtam lefelé. a tied is aludni fog egyszer.

2 éves 3 hónapos a kislányom + 18 hetes km vagyok

2011. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én megjegyzem, hogy én gyerekem, azt csinálok amit akarok. Mikor megszületett, akkor jöttek a beszólások, ne húzkodd a kocsit, éjjel hadd ordítson, majd megtanul aludni, stb stb. itt volt valaki öt percig , épp felvettem, erre: nem kéne állandóan kézben lenni, mert elkényztett, stb, stb. Na aztán mondtam, hogy majd a saját gyerekét nevelje. Mosolyogva szoktam leépíteni, de határozottan, hogy én gyerekem, azt csinálok amit akarok.
2011. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Anyukám csak akkor ad tanácsot, ha kérem, és akkor is csak segítő szándékkal, és okosakat mond.Nem is tudna olyat mondani, amivel kiborítana.Anyósom már más tészta.Na, ő a lányom születése óta mindenbe beleszólna, ha lehet.Még szerencse, hogy 100 km-re lakik tőlünk.Ami azért esik rosszul, mert engem kérdőjelez meg, hogy jó anya vagyok -e.Néha úgy beszólnék, hogy miért csak az lehet a jó, amit ő csinált 30 évvel ezelőtt a férjemmel?És ennek a gyereknek én vagyok az anyja, én vagyok vele a nap 24 órájában, én ismerem a legjobban.Vele kapcsolatban CSAK NEKEM vannak anyai ösztöneim, de ezt ő soha nem fogja megérteni.Itt volt hétvégén, és hát bőven elég volt belőle az a 2 nap!Amikor vittem be a fürdőszobába fürdetni a kicsit, ő egyből: Nehogy elejtsd!!..Valószínű, hogy el fogom ejteni a saját gyerekemet, nem? Ekkor már ment fel a vérnyomásom.Csináltam neki krumplifőzeléket.Nincsenek benne darabok?Jaj, nehogy megfulladjon!!! Itattam pohárból, mert a cumisüveget nem fogadja el, mire ő: lassabban, félrenyel!Vittem sétálni.Jól felöltöztetted?Nem fog fázni?

Na, szóval, nagyon a határon állok, hogy be ne szóljak.Néha kedvem lenne szó szerint leüvölteni a fejét, főleg azért, mert folyamatosan hülyének és bénának néz.Ez elviselhetetlen!Csak a páromra való tekintettel nem nyitottam még ki a számat.

Egyébként jó a kérdésed!

2011. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Én azt szoktam mondani,hogy a te gyerekednek biztos ugy jo ahogy te csinálod és az enyémnek pedig ugy ahogy én csinálom.Mindenki maga tudja mi jo a saját gyerekének.Na erre nem tudnak már szolni semmit:).
2011. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

igen, ez nekem is a kedvencem, nem fog fázni így?

a másik kérdés: kb. 15 hónapos volt a kislányom, amikor anyósom, láthatóan kicsit elítélően, (nem kicsit nagyon csak igyekezett nem mutatni9, kérdezte: szopik még? én meg mondtam neki: igen, sőt éjjel is, képzeld mama! be is fogta a száját. mi köze hozzá???? amúgy ezt miért kell elítélni? semmi bajom azzal aki tápszert ad, vagy nem szoptat már ennyi idősen, de ha én tudtam és akartam is, inkább meg kellett volna dicsérni?.......na mindegy. amúgy a kislányom magától szokott le a ciciről amikor már nem kellett neki, ahogy az éjszakai ébredésekről is.....

2011. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
82%

"Anyukám egyszer megjegyezte, hogy SZÍVTELEN(!!!) vagyok amiért betettem a kiságyba büntibe a gyereket."


Ó, én KÍNOZTAM!!!! a gyerekeimet, mert nem engedtem a cukros teáztatást éjszaka.



Amúgy a beszólások az idegenektől zavarnak a legjobban. A gyerekedet végigrugdoshatod üvöltve a nagykörúton, senki nem szól rád, de ha nem adsz rá kardigánt, akkor tuti 5 öregasszony oktat ki, hogy veszélyezteted a gyerekedet és tüdőgyulladást fog kapni. Ha még cumi is van a szájában!!! Az maga a nevelés csődje!


Esküszöm ha lesz még egy gyerekem és valaki idegen egyszer is kiveszi a szájából a cumit az utcán a mocskos retkes kezével, akkor benne leszünk az esti híradóban.

2011. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!