Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Palacsinta kóstoltatás után...

Palacsinta kóstoltatás után mennyi idővel lehet észrevenni (és mit), hogy ha allergiás valamilyen összetevőre a baba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az az alap, hogy kap külön tejet, meg tojást, és ha tudod, hogy egyikre sem allergiás, akkor kaphat palacsintát. Ha alergiás reakció lép fel, honnan tudod majd, hogy a kettő közül melyik allergén okozta a bajt?

Egyébként a reakció ideje változó, szinte azonnaltól az órákig.

2011. ápr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van! Mielőtt palacsintát adsz neki, előtteeleve érdemes külön bevezetni a lisztet, tjet,tojást, hogy tudd, ezek nem okoznak-e gondot. Ha külön-külön nem tapasztaltál semmi különöset, akkor valószínű, hogy együtt sem fognak.
2011. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon okosak vagytok :) mintha ezt más nem tudná :) a kérdésre kértem választ, nem okoskodást, köszi :)
2011. ápr. 2. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Dehát megkaptad a választ.Ha az összetevőket már kóstoltattad külön (és írtad,hogy tudod,hogy így kell),akkor gondolom azért adtál neki palancsitát,mert tudtad,hogy semmi baja az összetevőktől,tehát ha együtt kapja sem lesz baja.Egyébként másnapra legkésőbb kijön rajta az allergia.Bár nekem gyanus,hogy még nem kapott az összetevőkből külö-kölün,mert akkor nem kérdezted volna ezt meg...
2011. ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha allergiás reakciója lesz, akkor köhögés-fulladás, hányás, hasmenés, kiütések lehetnek. Konkrétan palacsinta evés után pár órára tuti jelentkeznek a tünetek.
2011. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hósan kapott a kislányom elöszőr palacsintát.Nem kostóltattam az összetevőket külön.Nem lett semmi baja hiszen csak pár falatott evett.Még a hasa se ment.Szerintem pár óra alatt előjön ha allergiás lenne valamira pl:hasmenés,kiütések
2011. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha te is tudod, akkor minek kérdezel hülyeséget.
2011. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!