Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hetes gyereket lehet...

1-2 hetes gyereket lehet másra hagyni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 16:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Na ez meg a másik. Lassan gyógyult a gátsebem, két héttel a szüés után még nagyon megnéztem, ha leültem valahová, és akkor is csak "félseggel".
2011. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Én először 6 naposan hagytam anyumékra a picilányom, mert a nagyon már éreztem, hogy kell egy közös program, ahol csak ketten vagyunk. Azóta is eltünök a naggyal időnként 1-2 órára.
2011. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne lehetne? Van, amikor nem is lehet máshogy. De egy kis szabad időt lopni sem vétek! Elég nehéz hónapok jönnek, meglesz a böjtje:) Én egy hetesen hagytam nagymamával, mikor papírokat intéztem, de aztán pár napra rá meg csak úgy elmentem sétálni két órára. Tavasz volt, na, és sokáig voltam kórházban...:)
2011. ápr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...szerintem ez elsősorban személyiségfügg is,kinek mennyi energiája van/marad,milyen a teherbírása.

Ismerek olyat,aki egy héttel a szülés után pszpichiátriára került,mert nem bírta.

Meg olyat is,akit egyszerűen maga volt a lehetetlenség lefárasztani:elvégezte szín ötösre az orvosit,beszélt vagy három nyelven perfektül.Szülés után pedig fogta magát,elment welness hétvégére és elkezdett lovagolni (sport).Mindezt utána két héttel...úgy tudom,a gyerekez is megszülte cirka 10 perc alatt,röhögve,annyira energikus volt.

2011. ápr. 6. 16:11
 25/35 anonim ***** válasza:
5napos volt a fiam amíg 2 órára magára hagytuk a mamival roham bevásárlást kellett tartani mert amíg mi kórházban voltunk apa felkajált mindent és nem szeretem ha egyedül vásárol felesleges dolgokat is megvesz így együtt mentünk siettünk haz mert 3 óránként szopizott.Nem lett semmi baja,
2011. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam volna. De nem is akartam volna kimozdulni. Inkább a háztartást bíztam anyura,és 2 szopi közt aludtam :)
2011. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Lehet 1-2 órára, a gyereknek semmi baja nem lesz tőle, nem fog hozzád kevésbé kötődni. Persze a legtutibb, ha amikor csak lehet, mellette vagy, de tényleg adódhatnak szituációk, mikor kénytelen vagy másra hagyni (sokan említették a varratszedést, ez nálam is volt, doki közbejöhet). Fodrászhoz is mehetsz, a gyerek nem fogja megkérdezni, mikor visszamész, hogy hol voltál:) Igazából a személyiségeden múlik minden. Ha a nagyszülők sokat tudnak segíteni, akkor érdemes élni a lehetőséggel, pl.fektetés után a következő szopiig miért ne sétálhatnál egyet a friss levegőn? A gyereket is feltöltöd energiával, ha utána egy kipihent, boldog anyuka mosolyog rá:)

Bizony kell a pihenés már ilyenkor is, mert könnyű belefásulni a monoton életbe, ami még hosszú hetekig, hónapokig vár rád! A bekeseredett, életunt, mártíromkodó kismamánál pedig nincs rosszabb - a gyereknek sem!

Remélem, erre voltál kíváncsi és nem offoltam:) Sok sikert a gyerkőcnevelésben!

2011. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam volna másra hagyni. Egyszerűen egy-két hetesen szó szerint egész nap cicin lógott. Mindenki szörnyűlködött, hogy már megint eszik? Már három hónapos, nem eszik állandóan, de még mindig nem tudok elmenni nélküle sehová. Van, hogy 10 percet alszik, van, hogy három órát...csak szopni hajlandó, lefejt tejet, tápszert semmilyen módon nem fogadja el. Úgyhogy mi még most is össze vagyunk nőve.
2011. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:

megbízható emberre nyugodtan, én anyósomra hagytam pár hetesen többször több órára miután evett,én akkor még azt is éreztem h ott jobb kezekben van, mint nálam...kezdő anyaként.egyénfüggő tényleg.szerintem van, hogy vk azt hiszi minden percet a babával akar majd tölteni, aztán rájön h mégse, és fordítva aki nem tervezi a babát aztán meg el sem lehet tőle szakítani.


10 hós kisfiú anyukája :)

2011. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
1-2 órára besegithet a nagyi de többet se a gyerek se az anyuka nem bírna ki lelkileg, amúgy is az első hetekben szoktok össze és fontos hogy ilyenkor az anyuka megismerje a kicsit kialakitson egy napi rendet.
2011. ápr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!