Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik több órás útra mentek...

Akik több órás útra mentek 2-3 hónapos kisbabájukkal 1 hétre (nagyszülők), mit vittek magukkal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt hordozóra, kengurura, babakocsira. IC-vel utaznék 4 órát, aztán busszal még 20-30 percet. Nagyon messze laknak a szüleim, s mivel apósnál élünk, s após nincs benne, hogy itt aludjanak 1-2 nap is gond neki, így csak 1-2 órára látják az én szüleim. Haza akarnánk menni kicsit kikapcsolódni, mert párommal is após miatt egyre több a vita, feszültség közöttünk. Kipihenni magam. DE nem tudom mit érdemesebb hazavinni. Kengurura s hordozóra gondoltam, de 1-2 napja gondoltam bele abba, hogy ha ki akarom vinni a babát az udvarra, jó lenne babakocsiban feküdne, vagy ha sétálni viszem. AZ azért kényelmesebb. S párom rokonsága, nagyszülei a falu másik végén laknak (szóval a falu két végletén lakunk), s az jó30-40 perc gyalog. Hordozóban nehéz lenne cipelnem, ha nem jön velünk haza a párom, s illő is lenne levinni vagy szintén a falu másik végén lévő szomszéd kisvárosba át kellene gyalogolnom, a dédmamámhoz. Még senki nem látta a szüleimen s hugaimon kivül a gyerekemet. Kengurura gondoltunk, azt meg is vettem, de nem korai még beletenni? Vagy hordozóba, abba mennyi idősen lehet hosszabb ideig? Utóbbi kettőt vinném, de nem lesz neki kényelmetlen, s egy hétig még ha nem is minden nap vinném ki, abban lennie? Mert ugye ha jó idő van, kivinném az udvarra. Babakocsit azért nem merem, mert nagy helyet foglal, IC-n nem tudom mennyire kényelmetlen megoldás lenne. Még ha össze is csuknám.

Ti mit tennétek a helyemben vagy aki már volt ilyen úton hogy oldotta meg? Mit vitt haza, s mennyire volt kényelmes megoldás?


2011. ápr. 5. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Èn repültem a 3 hónaposommal. Egyedül, mert a férjem kocsival ivtte a cuccokat haza. A repülö út másfél óra volt de 4 órát késett a gép de mindennel együtt 8 órát voltunk uton.

Nekem olyan a babakocsim hogy a hordozót rálehet a vázra erösíteni, így abban repült a gyerek. De én babakocsiba vinném, hordozóban nem a helyedben. kengurut is vinném.

otthon inkább a rokonok menjenek látogatni (na persze dédihez neked kell menned).

gurulós böröndöt vigyél, én vittem a babakocsit hordozóval + egy gurulós böröndöt és egy kézipoggyászt, és nem volt nehéz így közlekedni az egész reptéren. habár a babaokcsink egykézzel is vezethetö, direkt ilyet választottunk.

2011. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is pont így voltunk pár hete a párom szüleinél! Mi Deszken élünk (Szeged mellett), a párom rokonai viszont Nyíregyházán élnek. A mi útitervünk így nézett ki:


* Deszk - Szeged --> 20 perc busszal

* Szeged buszmegálló - Szeged vasútállomás --> 10 perc villamossal

* Szeged - Nyíregyháza --> Végig IC-n, 1 átszállással Cegléden, amire 5 percünk volt, 3,5 óra


A mai tömegközlekedési eszközök (legalábbis a legtöbbje) már babakocsi kompatibilis, apa szépen megoldotta a fel-le vételeket.

Hordozót ekkora távra mindenképp felejtsd el, hacsak nem 10-20 perces utakról van szó!

A babáknak a legideálisabb fekvő felület 5-6 hónapos korig a teljesen egyenes, keményebb felület, a hordozóban lévő görnyedés a gerincgörbületek kialakulásában deformitást is létrehozhat!

Továbbá szerettük volna a babánkat az egyik megszokott kis helyére fektetni éjszaka is, és az alvás időkben is, továbbá ugyebár a séták.

Az IC-n egyszerű a babakocsi szállítása, mi egy négyes fakkot kaptunk, ahova az asztal mellé kényelmesen befért a kocsi. Jó is volt, mert a kicsink végigaludta az utat, így legalább kényelemben volt. Egyébként a babánk most 4 hónapos.

A kenguru jó ötlet, de szerintem szükséged lenne a babakocsira is.

2011. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi kocsival utaztunk 6 órát a 10 hetes kislányunkkal. Vittük a babakocsinkat, de még a bölcst is szétszedve, ágynemüt, stb. :) Egyedül utazni vonaton nem egyszerű, de le és felszállásnál nem szégyen segítséget kérni. A babakocsit szerintem se ne hagyd otthon. Jót fog aludni benne a kicsi a vonaton. Pelenkázáshoz, fürdetéshez szükséges dolgokat megvásárolhatják a nagyszülők, hogy ne kelljen cipelni. A gurulos bőrönd is jó ötlet. A kenguru nem igazán jó ilyen korban. Az én babám nem is szerette. A hordozóra nincs szükséged, ha ott a babakocsi.

Jó utat és jó pihenést!

2011. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem tudom mennyi lenne, de fel lehetne adni a babakocsit összecsukva postán vagy futárral a családnak pl. Aztán utolsó nap hazaküldeni. Babakocsi kényelmes lenne.

Vagy család nem tud valakitől kölcsönkérni babakocsit?

Melyik városba utaztok?

2011. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem is babakocsiban vidd a babád és tedd be a kengurut is (illetve inkább rugalmas hordozókendőt a kora miatt, ha van olyanotok).
2011. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kenguruhoz nagyon pici még, hordozó jó leugrani valahova, de 30-40 perces séta...

babakocsit oldjad meg valahogy, ha szeretnéd, hogy kényelmes legyen

2011. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi gyakran utazunk vonattal, bár az eddigi leghosszabb utunk 2 óra hossza volt. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy 1 hétre se kell kevesebb cucc, mint 3 napra. :-)


A gurulós bőrönd a legjobb választás, de kellene egy kisebb táska is, amibe beleteszed azokat az apróságokat, amik az úron kellhetnek. (Csere pelenka pl.)Én nagyon szeretem az eldobhatós pelenkázó-alátétet. A nevével ellentétben nem csak egyszer használatos. Érdemes venni direkt utazáshoz való nedves kendőket. DM-ben 300 Ft. Az útra a babának úti törlőkendőt vegyél, ne kelljen a nagy zacskót cűgölni. Ne felejtsd otthon a gyerek iratait, beleértve a kiskönyvét is. Legyen elérhető helyen 1 váltás body és talpas rugi vagy amibe te öltözteted a gyereked.

A babakocsin érdemes lenne elgondolkoznod, pláne, ha összecsukható. Mindig van valaki, aki segít le- és felszállni, de nyugodtan megkérhetsz valakit, hidd el, szívesen segítenek.

Valami kis kedvesebb játékot is vigyél.

Valóban kérd meg a szüleidet, hogy vegyenek egy csomag pelenkát, törlőkendőt, ne kelljen cipelni. A mi szüleinknél van otthon saját törölközője és textil pelusa is a gyereknek.

5 db körül vigyél minden ruhadarabból, inkább öblítsétek ki rögtön, mint te cipelj egy csomó cuccot! Vigyél lázmérőt, lázcsillapítót, a Vigantolt, ha kell cumikat (vagy kettőt tegyél a kisebb táskádba is, mert tuti akkor nincs meg, mikor kellene), cumisüveget. Ha kell, tápszert. Ha nem gyógyszertárival fürdetsz, azt is megvehetik a szüleid.

Magadnak vigyél az útra enni- és innivalót, mert éhesen, szomjasan szétszórt az ember gyereke, amúgy is idegesebb leszel az utazás miatt.

Érdemes előre megvenni a jegyet a vonatra, ne felejtsd el, hogy a kicsinek regisztrációs jegyet kell venni, te pedig 33%-ossal utazhatsz, ha nincs más kedvezményed!


Azért leírom, mint lehetőséget, de lehet, nem megoldható. Nem lehetséges, hogy valaki elkísér, majd visszajön? Vagy nem megoldható, hogy egy éjszakát a Ti szobátokban alszik valamelyik rokonod és másnap együtt mentek? Abba hátha belemenne apósod!

2011. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még várnék. Utolsó, ez a 30%-os kedvezményt mire lehet igénybe venni? Kismamajegy? A vonaton való utazáskor lehet ilyet kérni?

Gurulos böröndöt nem viszek, van itthon, de elég nagy. "Barátnőm" pld. úgy oldotta meg, hogy 1 háti s egy kézi táska. Én is erre gondoltam, plusz ha babakocsival mennék, egy nagyobb válltáskára gondoltam, amit fel tudok tenni a babakocsira. A hordozót is onnan gondoltam, hogy azzal mennék, mert bnőm babája egész nap abban volt, mikor náluk voltam, s ő is mindig abban vitte haza. CSak tőle hiába kérdezem, mióta megszültem, még meg sem látogatott, pedig úgy beszéltük szülés után ő jön majd a kislányával, aki már 6-7 hónapos körül van.

Csak aztán gondolkoztam, az okés, hogy szüleim szereztek kiságyat, de napközben, ha kiviszem az udvarra, lehet-e egyáltalán hosszabb időt hordozóban, attól, hogy másnak is úgy van a babája, mennyire egészséges, s ezért jutott eszembe, hogy megkérdezek másokat is.

Hát akkor valószínű babakocsi lesz, de hordozót akkor nem viszek. A gurulos táskát nem akarom vinni. Mivel anyagiak miatt ritkán fogunk hazajárni, s többnyire párpommal, csak most jött ki így, csak mi megyünk, így kis gurulos táskát feleslegesnek tartok venni. A nagy meg olyan nagy, hogy ha párommal utaztunk, s azt vittük, a IC-n mindenhol útban volt, s páromnak is elég volt cipelni. Egy gyerekkel egyedül, hát nem merném megkockáztatni. Akinek olyan babakocsija vna, hogy hordozót is fel lehet rá tenni, Ő csak a hordozót vitte haza magaddal vagy a babakocsi egész tartozékát, mikor egyedül utazott? Hogy oldottad meg a babát, ha csak hordozóval mentél?

2011. ápr. 8. 19:18
 9/15 A kérdező kommentje:
Babakocsi még nincs 100%-ra eldöntve. Olyanok válasza is érdekel, akik azzal mentek haza. Megbánták, hogy nem vittek magukkal babakocsit?
2011. ápr. 8. 19:19
 10/15 A kérdező kommentje:
A pelenkákat, stb. nem biztos meg tudnák oldani a szüleim, mert ahol laknak, ott a boltokban szinte semmi sincs. Be kell utazni nagyobb városokba, vagy a szomszéd kisvárosba bemenni. Itt, ahol én élek, mindent egyszerűbb beszerezni, s olcsóbb is jóval.
2011. ápr. 8. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!