Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mi volt eddig a...

Anyukák! Mi volt eddig a legnehezebb számotokra az anyaságban?

Figyelt kérdés

Nekem az mikor beteg voltam de el kellett látnom a babámat. Alig kaptam levegőt de maszk alatt szörcsögtem, halálomon voltam mikor az ebédet főztem és mindeközben még meg sem puszilhattam a babámat :(


Ti milyen kihívással találkoztatok mióta anyák vagytok?


2011. ápr. 5. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát a mai nap nem volt egyszerü.

Szinte egésznap sirdogált a félévesem, szerintem ilyen napom nem volt még. Erre haza jön a párom elmondom milyen nehéz volt, és megkérdezi miért nincs kajája.

2011. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem fizikailag volt nehéz éjszakám vele hanem lelkileg:(Az amikor 2.5 hónaposan egy éjszakán keresztül infúzióra volt kötve a kislányom:(
2011. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
amikor kiderült hogy súlyos gyógyíthatatlan beteg, aztán pár nap kórház után felvidultunk, hogy egyszerű a kezelése, lám sokan évtizedek óta élnek ezzel a bajjal és ma korszerű technika. És most eltelt már egy félév és sehol nem tartunk a kezelésében. Még a kiutat sem látom az alagútból.
2011. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hát eddig szerencsére semmi nagy tragédia nem történt velünk, eddig azok voltak a legnehezebbek, h mikor taknyos volt ,lefogni és erőszakkal kiszívni az orrát :( meg a rengeteg éjszakázás (nagyon rossz alvó), és hát apával a házas élet, ami előtte minden nap volt, most ha heti 1 akkor már jók vagyunk :( remélem ennél nagyobb problémám nem is lesz életemben!!!!!! és tudom h ezek piti dolgok másokhoz képest :(
2011. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

A születése után kórházban töltött hét, nem volt tejem, nem adtak neki tápszer, kiszáradt, infúzióra akarták kötni, de össze voltak esve a vénái....

Annyit sírtam mint még soha életemben, éjjel nappal bőgtem, csecsemőosztályon volt...Nem lehetett velem, borzalmas volt.

Olyan kis gyengécske lett, hiába könyörögtem hogy adjanak neki pótlást.

Úgy jöttem haza egy hét után mint egy múmia, a szemeim feldagadva, menni nem bírtam olyan gyenge voltam...

Itthon megnyugodtam 2nap alatt összeszedtem magam, és a pici fiam is, már 3hónapos nagyfiú:)

2011. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyerekem születése utáni nap. Másfél napi vajúdás után sikerült megszülnöm a kislányomat. Akkor már két éjszakát nem aludtam. Az elsőt ugye végig vajúdtam, a másodiknál pedig az élmények és a csecsemőosztály melletti kórteremnek köszönhetően nem sikerült. Aztán reggel a vizit után közölték velem, hogy besárgult a gyerekem. Vigyem kék fény alá. Mondtam, hogy rendben, de semmi mást nem mondtak. Szinte egész nap a csecsemősöknél volt, nem is engedték szoptatni. Este elmentem zuhanyozni, úgy kopogtak ki a fürdőből, hogy azonnal menjek, búcsúzzak el tőle. Vitték az intenzívre. Ott közölték velem, hogy olyan mértékben sárga már, hogy vércserére lesz szüksége, de az nagyon kockázatos. Teljesen összeomlottam. Kiküldtek az osztályról, mondván, hogy nekem ott nincs hely, maradjak az ajtó előtt, majd szólnak ha történik változás. Egész éjszaka ott vártam, nem jöttek ki. Hajnalban bekönyörögtem magam, hogy tájékoztassanak. Nem csináltak vércserét, de még mindig válságos a gyerek állapota. Másnap be sem engedtek, csak délután. Elintéztek annyival, addig, hogy sárga, majd szólnak, ha lesz valami. Én végig bőgtem az egész napot. Mikor beengedtek hozzá, még meg sem foghattam. Kaptam fél órát, hogy nézzem. Harmadik nap engedték meg, hogy megfoghassam, megpróbáljam szoptatni, de elutasított. Már teletömték tápszerrel. Onnantól kezdve még 5 napig volt intenzíven. Háromóránként mehettem szoptatni, de mindig elutasított. Fejtem a tejem, de azt csak akkor kapta, ha én etethettem. A csecsemős nővérnek egyszerűbb volt a tápszer, nehéz lett volna a hűtőből kivenni. Végül is kapott antibiotikumot, kék fény alatt volt és ennyi. Hál' Istennek. 8 naposan mentünk haza. Olyan volt, mintha börtönből szabadulnánk. 6 hetes volt, mire sikerült rávennem, hogy szopizzon. Nagyon rossz élmény volt.
2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

első kisbabánk meghalt 3 naposan, nem volt koraszülött. a második egészségesen született, csak kicsit kicsi volt, későn indult be a tejem, lefogyott és tőlem elkapott egy köhögős vírus. kaptunk rá köptetőt, de olyan picike volt, hogy nem tudta felköhögni, ezért még betegebb lett. intenzívre kerültünk. hamar kilábalt, nem volt komolyabb gond, csak kicsit kiszáradt.

na akkor nagyon kellett bíznom abban, hogy ezt a kisbabát kiviszem az intenzívről élve.

mivel én is beteg voltam, ez tényleg nehéz volt. de felrázott abból a szempontból, tényleg ráeszméletem, hogy egészséges a babánk és nem fog meghalni.

2011. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

most elszégyelltem magam :(

nem is kihívás az én náthám a Ti problémáitokhoz képest :S


sajnálom, nagyon szomorú, hogy ennyi minden történhet ezekkel a kis csöppségekkel :(

2011. ápr. 5. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úristen csajok,inkább nem is írok semmit.Az én nehéz napjaim eltörpülnek a tieitek mellett.Nagyon sajnálom,tényleg.
2011. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak szomorú esetek is. Nekem persze ehhez képest sétagalopp az életem, de mégis szinte mindennapot nagyon nehéznek érzek. A múltkor sikerült egy gyomorrontást összeszednek, szerintem jobban fájt a hasam, mint szüléskor, nekem az volt eddig a legnehezebb a 14 hónap alatt.
2011. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!