Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaki és törzsi hypotóniája...

Nyaki és törzsi hypotóniája van a kisfiamnak! Minden érdekelne ezzel kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos!2 hónapja járunk Dévény tornára!Minden érdekel ha valaki tudna valami hasznosat mondani!
2011. ápr. 6. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nagyobbik fiam is hypotóniás volt, nálunk a végtagokat érintette, kéz és láb. A Dévény torna nagyon jó, mi sajnos későn kerültünk hozzájuk, már 10 hónapos volt, de csak ülni tudott, nem kúszott, nem mászott. 11 és fél hónaposan kezdett mászni és 14 hónaposan már járt.Először heti egy alkalommal mentünk, majd heti 2x, de nem akart beindulni, ezért a gyógytornász javaslatára lökésterápiát alkalmaztunk és 2 héten át minden nap tornázott( kivéve hétvégék), ezután rohamosan elkezdett mindent csinálni. Most 3és fél éves, a mozgásban fejlettebb mint a korosztálya, én a Dévény tornának tudom be.

Ti jó időben kerültetek jó kezekbe, szerintem nálatok nem lesz lemaradás a mozgásfejlődésben, de az is számít, hogy milyen fokú az izmok gyengesége. Nálunk elég nagyfokú volt, ezért is indult be nehezen a kúszás, mászás.

Ti miből vettétek észre, hogy hypotón a babátok?

2011. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia nálunk is ez volt, mi is 3 hós korától jártunk. 8 hósan ült fel (addig nem csinált semmit, csak forgott), majd 1 hét múlva mászott, a kúszás kimaradt. 11 hósan indult el. mi emellett jártunk korai fejlesztőbe is, hogy az elmaradt mozgásfejlődés miatti pszichomotoros késést behozzuk, igazából csak 1-2 hónap volt, és nem minden területen volt elmaradás, és nagyon szépen behozta, most már a legtöbb mindenben a korosztálya előtt van . (2 éves 3 hós).

csak azt tudom mondnai, hogy a legjobb kezekben vagytok és nem lesz semmi baj! :)

2011. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen lányok!Aranyosak vagytok!Igazábol 3 hónapos korában nem támaszkodott az alkarján ezért a neurologus elküldött minket gyogytornászhoz és a gyogytornász javasolta a Dévény tornát!Mi is most kerültünk be Korai Fejlesztőbe, de ott is csak Dévényre!Ugyhogy heti 2x járunk, 1 x magánba és 1x a Korai Fejlesztőbe!
2011. ápr. 6. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kérdeznék tőled. Az én kisfiam 4 hónapos és még ő sem támaszkodik az alkarjára. Ha egy hónap múlva sem lesz javulás minket is elküld a neurológus korai fejlesztésre. Leírnád, hogy miből áll ott egy foglalkozás, és hogy mennyit fejlődött a babád, mióta oda jártok?
2011. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Mi Dévényre járunk a Korai Fejlesztőbe, itt egyesével vannak a babák, szoval nem csoportos foglalkozás!Mi is még csak 2 x voltunk itt a Korai Fejlesztőbe!Vagy maga a Dévény módszer érdekel?Hova valosiak vagytok?

2011. ápr. 6. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy írtál. Mi debreceniek vagyunk. Még nem érdeklődtem utána, hogy hol van ilyen gyógytorna. Itt a gyógytornász tornáztatja a babát? nem sír? Mit mondtak mikor várható javulás, meddig kell járnotok?
2011. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, de speciális dévényes gyógytornász!Hát az én fiam nem igazán szereti ha nem azt csinálhatja amit ő akar!Ugyhogy ő általában szokott sirni, 50 perces nálunk az óra, mondjuk ebből 30 percet elvan a többi 20-at végig sirja!De az ő érdekük hidd el!Bárcsak tudnák hogy ez nekik lesz jó!

Hát ez nehéz, mert nekünk a dévényesünk azt mondta ezt nem tudja igy megmondani, hogy még mennyi kezelés kell!Ez attol is függ hogy a baba hogy reagl a kezelésre!Mert pl.van olyan baba akinek 1 ik hétről a másikra visszaköt az izomzata!Ugyhogy ezt nem lehet tudni!Szerintem ne várj a neurologusra, mert pl.ha a mi doktornőnkön mult volna, most sem járnánk Dévényre, mert ő elitéli ezt!És ugy tudom nagyon sok neurologus igy van vele!1 hónap az nagyon sok idő!Szerintem keress valakit!Remélem tudtam segiteni!:)

2011. ápr. 7. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont ma kezdtük el mi is a tornát. Nem dévényes gyógytornász tornáztatja, de remélem, hogy hatásos lesz ez is. Egy kicsikét az én babámnak is kötöttek az izmai, de remélem hogy egy hónap múlva már jobb lesz a helyzet.
2011. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!