Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van? Még mindig nem...

Baj van? Még mindig nem beszél, aggódom!

Figyelt kérdés

Lányom május végén lesz 2 éves,és nem nagyon beszél.Illetve kicsit sem.Mindent megért,végrehajt,de ha kérdezem csak bólint,fejet ráz,meg érthetetlen hangokat ad ki.Pár szó van amit mond:Baba,Vau vau,Szisza(cica),Aputy-tyika(Apucika),Nem,Mama,Aja(anya),Maaa(majom)Pa(lámpa)

Olyan 3 hónapos korában a gyerekorvos azt mondta fel kéne gni a nyelve alatt a nyelvféket,de aztán végül is nem mentünk,de nemrég megézettük egy fogorvossal,aki foglalkozik ilyesmivel,és ő azt mondta nincs lenőlve a nyelve.De mivan ha mégis??Vagy miért nem beszél?


2011. ápr. 6. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre csak "látlelet" után lehet válaszolni, vidd el orvoshoz (logopédushoz?)..
2011. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A múltkor néztem a Babavilágot.Pont erről beszél egy szakember.Azt mondta, hogy 3 éves korban kell elvinni a csemetéket orvosi vizsgálatokra, ha addig nem tanul meg beszélni.

Azért ha aggódsz, akkor nézesd meg!Én is aggódós típus vagyok.

A múltkor mesélte valaki, hogy egyáltalán nem beszélt egy kisgyerek.Hordták mindenhova, mire elértek a Heim Pálba.Ott egy lapkát szorítottak a szájpadlásához valahogy, és az anyuka nem hitt a fülének.Folyamatosan beszélt a gyerkőc a lapkával.Egy apróbb műtétre volt csak szüksége.

2011. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 eves es 4 honapos, de meg nem igazan beszel. Mindent megert, valojaban sok szot hasznal, allatok neveit, van, hogy kombinalja is a szavakat, enekeknek elso sorait tudja, de ugy kimondottan nem beszel, mint sok vele egykoru gyerek.

A mi gyermekorvosunk azt mondta, hogy nincs vele semmi baj, nem kell aggodni, inkabb ez annak koszonheto, hogy a mozgasban teljesedik ki es mivel mindent ert, illetve a mar hasznalt szavakkal is tud velunk kommunikalni, igy nem erdekli a fiamat a folyekony beszed. Azt mondta meg a doki, hogy higyjem el, max harom eves korara egyik naprol a masikra megered a nyelve es komplett mondatokban fog beszelni.

Szerinte a hallasaval biztosan nincs baj, mert akkor is hall es ert, ha nem rank nez, a suttogasunkat is erti, illetve szerinte a beszelokeje is rendben mukodik, mert a hasznalt szavakat tokeletesen mondja.

2011. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

de ha már mond szavakat, akkor beszél!!!!!! most kezdi, így kezdi, nem mondatokban fog rögtön beszélni, hanem az alapszavakat tanulja most

teljesen fölösleges ezen aggódni! gondolod ezen a szinten megragad a szókincse? vagy mitől félsz?

az én kisfiamnak is le volt nőve a nyelve, és mi 6 hetes korában felcsípettük neki, ez kb 20 másodperces beavatkozás volt, egy csípés egy pici ollóval, egy csepp vér a gézlapon, és kész

én úgy tudom hogy ha le van nőve a nyelvük, akkor gond lehet az "r" betűvel később

2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ennyit mondott csak ilyen idősen,2 éves korában kezdett el jobban beszélni,de akkor is még csak 2 szóból álló kis mondatokat mondott.Most 2,5 éves,nemrég kezdett szép mondatokat alkotni,néha még most is meglepődök,hogy ilyen szépen mond "már" dolgokat.

Majd belejön a tiéd is.

2011. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért aggódom,mert főleg a lányok ilyenkor már mind beszélnek.Többet.A hallással nálunk sincs gond,az tuti.Akkor azt mondjátok olyan 3 éves kor környékén érdemes elvinni logopédushoz ha addig semmi? Még az is a gond hogy mindenre csak mutogat,és mivel megrtem őt,ezért nem is nagyon töri magát.Anyummal kicsit többet tárgyal,é kevésbé érti meg a jelbeszédét.
2011. ápr. 7. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!